Ul. Fabryczna: Ominął stojący przed przejściem trolejbus, potrącił mężczyznę

Zaledwie kilku kroków brakowało pieszemu, aby pokonać jezdnię i znaleźć się na chodniku. Po przejściu trzech pasów jezdni, na czwartym potrącił go samochód.

34 komentarze

 1. Następny ”kierowca ” co nie zna podstawowych przepisów …wyprzedzanie na skrzyżowaniu ,czy na podwójnej ciągłej to dla niego pewnie też standard

  • Tam jeszcze na prawym pasie są takie doły, że o matko, za przejściem jest chyba odcinek po „zatocze” z cegły – ale trzeba się od razu ryć prawym pasem jak się ma wieśwagena bo trolejbus lewy przed przejściem blokuje!

 2. Zatrzymac prawo jazdy za razace lamanie przepisow!i za 3 miesiace od nowa na egzamin!

  • Przecież to standard. Dzisiaj godz. 7:30. Krochmalna przed skrzyżowaniem z Diamentową. Trzy pasy. Na lewym zatrzymują się aby przepuścić pieszego. Na prawym pasie też się zatrzymują. Środkowym zasuwa niebieski VW – LU 5…. (może wstawię na YT, a co). Na szczęście pieszy po pierwszym pasie się popatrzył. VW z dumą wjechał na prawy, wolny pas przed tunelem…

  • A Ciebie, za rażące niedbalstwo w posługiwaniu sie językiem polskim – na pół roku skierować do przedszkola, a potem na egzamin maturalny

   • Do pseudo profesora od Polskiego

    Sami ku… Polonisci na tym internecie. Czy podnieca cie to jak komuś zwracasz z tego powodu uwagę? Czy robisz to ze zwykłej głupoty? Podlosci? co

 3. Totalna ignorancja i łajdactwo. 500zł mandatu i 10 punków to jednak mało. To musi być przynajmniej x2 i zatrzymanie prawka na parę tygodni. Widać, że jak polski kierowca w d… kopa nie dostanie, to nic z tego nie będzie!

 4. Kolejna oferma drogowa, która nie potrafi prawidłowo przejechać przez PdP. Klapki na oczach i byle do przodu.
  Za to mniemanie o własnej doskonałości za kierownicą zapewne odwrotnie proporcjonalne do umiejętności kierowania.

  • I kolejna oferma, która nie potrafiła prawidłowo przejść przez PdP. Klapki na oczach i byle do przodu. Dwie ofermy się spotkały.

   • Aaron Fleischman

    Faktycznie pieszy to oferma. Nie miał rentgena w oczach, ani szyi żyrafy, żeby zobaczyć zbliżającego zza trolejbusu VW.

    Tylko, że pieszy nie złamał tu prawa, a „kierowca” VW dopuścił się jednego z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym, czyli omijania na PDP, co odniosło skutek opisany w newsie.

    Dlatego trudno mówić tu o „bezmyślnej świętej krowie”, ale na pewno można mówić o „bezmyślnym hejterze” podpisującym się jako „gość”.

   • Niech Ci będzie, że oferma. Jeżeli pieszy jest w sile wieku, jest sprawny ruchowo i umysłowo to powinien „spodziewać się zagrożenia” i być może być w stanie uniknąć potrącenia.
    Ale piesi są różni, bo pieszym może być:
    -dziecko
    -osoba starsza
    -matka z czwórką dzieci
    -osoba niedowidząca/niedosłysząca/nietrzeźwa
    -pieszy idiota
    i obecności każdej z takich osób kierowca powinien się spodziewać na PdP i…
    trudno wymagać od takich (słabszych) pieszych naprawiania błędów osób przeszkolonych i przeegzaminowanych w ruchu drogowym – tj. kierowców.

    To jest zupełnie inny poziom. Nie wymaga się od pasażera samolotu tego, żeby w trakcie lotu samolotem przejmował wolant i unikał kolizji z innym samolotem.

    Gdyby nie ostrożność pieszych na PdP to takich potraceń było by codziennie 100 razy więcej. W tym przypadku pieszy istotnie nie naprawił błędu kierowcy i został potrącony. Potrącony oczywiście z winy kierowcy.

 5. Jak zwykle zaraz dowiemy się, że to ewidentna wina pieszego, bo:
  Pewnie był w kapturze, miał słuchawki na uszach i smartfona w ręce. Przejście było słabo oświetlone bo latarnie w dzień się nie paliły, w dodatku nie miał odblasków. A właściwie to po co pieszy akurat dzisiaj wychodził z domu?
  I dlaczego przy nie miał lusterka żeby wyjrzeć delikatnie zza trolejbusu???

  A kierowca jechał szybko ale bezpiecznie i to nie jego wina, że trolejbus zaprosił pieszego na pasy!

  • 1. Nie zgadłeś. To wina kierowcy trolejbusu. Nie powinien się zatrzymywać tylko przejechać po pieszym. Lepiej rozjechać niż być ŻYCZLIWYM.
   2. Inna sprawa, że trolejbus tak gwałtownie hamował, że kierujący WV nie miał szans wyhamować.
   3. Kierujący WV miał wszystko pod kontrolą, ale „upłynniał ruch”. Zatrzymanie się powoduje korki, a po za tym nikt mu płaci: ani za stanie na czerwonym, ani jazdę na światłach mijania czy tym bardziej za przepuszczanie pieszych.

 6. Kolejny skur….który w du…ma przepisy ruchu drogowego. Zabrać szmacie prawo jazdy np.na 5lat. I niech płaci przez ten czas rentę poszkodowanemu! Za chwilę zaroi się od błyskotliwych komentarzy od pierd.. wielkich kierowców usprawiedliwiajacych tego skur….. Ja też jestem kierowca ale kur….zachowuje kulturę na drodze.

 7. Niech dobrze sobie zapamięta ten pojazd, który omijał, bo teraz takimi sam będzie jeździł. Prawo kierowania pojazdami, jak widać, nie jest dla każdego.

  • I dlatego karać, karać, karać i to dotkliwie wraz z odszkodowaniami! Aż zdechnie z głodu. Innej metody po prostu nie ma. To już się powoli zmienia, bo ubezpieczyciele teraz mają wgląd na kartotekę przewinień kierowców i wpływa później na wysokość OC.

   Poza tym poszkodowany z powództwa cywilnego też może żądać odszkodowania od sprawcy, tak więc kłopotów to dopiero początek ma ten „lepszy cwaniaczek”!.

   • Ze wszystkim się zgadzam, prawie. Rozwiń temat z tym powództwem cywilnym, bo to jakaś nowość chyba.

    • Jaka tam nowość. Zrobił Ci krzywdę, możesz wnieść pozew o odszkodowanie, zadośćuczynienie itp.

     • W szkodach komunikacyjnych istnieje cos takiego jak obowiazkowe OC. Nawet jak sprawca nie ma OC to sprawa sądowa jest problematyczna bo jest coś takiego jak UFG. Sprawca, takiego powoda spuści na drzewo. Naoglądaliście się amerykańskich filmów.

 8. Kask byl więc domyślam się że to jakiś inżynier. Stać go będzie na adwokata i grzywne

  • Dlatego przynajmniej raz na jakiś czas, losowo przy przejściu dla pieszych powinien „czatować” snajper ze stosownym sprzętem – otworek w samym środku czółka dawałby innym sporo do myślenia, a ci co mają CB radia w autkach mieliby przed kim i czym, ostrzegać.

 9. BIAŁY. Kierownik budowy, kierownik robót, Inspektor nadzoru budowlanego, Inżynier ochrony środowiska, inni inżynierowie.
  ŻÓŁTY. Pracownik fizyczny.
  NIEBIESKI. Pracujący na wysokości, Operator maszyny, …
  ZIELONY. Inspektor BHP, …
  CZARNY. Nadzór autorski: …
  SZARY. (Kolor nieprzypisany)
  POMARAŃCZOWY. Inżynier geodeta, …
  CZERWONY. Gość,BIAŁY. Kierownik budowy, kierownik robót, Inspektor nadzoru budowlanego, Inżynier ochrony środowiska, inni inżynierowie.
  ŻÓŁTY. Pracownik fizyczny.
  NIEBIESKI. Pracujący na wysokości, Operator maszyny, …
  ZIELONY. Inspektor BHP, …
  CZARNY. Nadzór autorski: …
  SZARY. (Kolor nieprzypisany)
  POMARAŃCZOWY. Inżynier geodeta, …
  CZERWONY. Gość,

 10. A mówicie że autobusami nie potrafią jeździć a jednak osobowkami bardziej nie potrafią.???

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!