Skakał rowerem z rampy rozładunkowej, uderzył głową o nawierzchnię. 16-latek nie przeżył

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w powiecie parczewskim. W wyniku obrażeń odniesionych po upadku, zmarł 16-letni rowerzysta.

38 komentarzy

 1. Żeby kózka nie skakała… Skate park by się młodziakom przydał.

  • … lub bike park. Potem się dziwą, że młodzież przed komputerami gnuśnieje… Ten młody człowiek z pasją chciał ćwiczyć, być aktywnym, nie mając gdzie zrobił sobie krzywdę na jakimś betonie… Straszne!
   A władze pewnie za parę miesięcy będą debatować gdzie postawić kolejny pomnik…
   Najgorsze są poniższe komentarze w stylu „i gitara”… Szok że takie skur..wiele chodzą po tym świecie…

   • tak, najlepiej na władze zwalić bo sobie jakiś bezmyślny nastolatek krzywdę zrobił… może jeszcze niech któryś rzuci się z wysokości na łeb a potem pretensje do władzy ze mu liny do skoków na bungee nie zafundowała… Bawić to się trzeba umieć a nie wszystko tłumaczyć „pasjami”.

  • We wsi mieszka 500 osób, dla kogo ten skate park? Być może była to jedyna osoba w całej gminie z zacięciem kaskaderskim.

 2. Jakby mial kask to by przezyl.

  • Ale mógłby się męczyć jak szumacher… Chociaż i w kasku możesz tak upaść na twarzoczaszke że nic nie pomoże, ale fakt kask lepiej mieć.

  • Prawdziwy Franio (R)

   Jesteś pewien, że nie miał kasku?

   • Bardziej Prawdziwy Franio (R)(R)

    Ja nie mam jak dosiadam swój trójkołowy rowerek na plastikowych kółkach i jakoś jeszcze żyję.

 3. A dlaczego nie wezwano LPR i nie przetransportowano do USD w Lublinie?

 4. Wiklinowy Nocnik

  i gitara

  • Prawdziwy Franio (R)

   Napiszę to samo, gdy zadławisz się kartoflem, gdy będziesz uprawiać Twój ulubiony sport, czyli siedzenie przed telewizorem, albo jeżdżenie jak idiota chamowozem po wsi.

  • Prawdziwy Franio (R)

   Jeszcze dzisiaj ktoś może napisać to samo o twoim truchle.

  • Na cholerę mu gitara? A na budowę wolno wchodzić tylko w kakakasku!

 5. Przestańcie pluć jadem!!! Stała się tragedia!!! Bardzo współczuję rodzinie chłopca. A takie gdybanie to wsadźcie sobie gdzieś ,każdy z nas coś w życiu zrobił co mogło pociągnąć za sobą jakieś konsekwencje ale miał farta !!! . Zanim napiszesz jakiś głupi komentarz to zastanów się !!!

 6. A wszystko kręciło się wokół braku mózgu w głowie…

  • To, że ktoś bawi się w jazdę rowerem po przeszkodach oznacza brak mózgu w głowie?
   Trzeba nie mieć mózgu w głowie, żeby coś takiego napisać.
   Czy śmierć po poślizgnięciu się na skórce od banana już świadczy o posiadaniu mózgu, czy nadal nie?

   • nie widzisz różnicy ? banan to nieszczęśliwy wypadek albo podstęp wroga, a skakanie na rowerze z betonowej rampy to też niby wypadek ale trochę na życzenie. Żal chłopaka

 7. Pokłosie pewnego popularnego filmiku na YT?

 8. Abstrahując od tego przykrego wypadku niektórzy faktycznie skaczą bez kasku co jest totalnie bezmyślne, inni mają kaski typu full face nawet na małych hopkach. Ponadto kask kaskowi nie równy i najtańszy raczej nie będzie zbliżony poziomem ochrony do takiego z MIPS. Jakiekolwiek sporty tego typu wiążą się jednak z ryzykiem i jak głowę oszczędzisz to sporo ludziów, np. endurowców, łamie ręce, miednice, rozwala kolana… Na szczęście niektórych z obecnych na forum internetowym trolli im nic takiego nie grozi. Co najwyżej kolejny pryszcz na czole.

 9. Po zgłoszeniu na numer alarmowy 112 mija ok 30-40 minut zanim miejscowe służby ratunkowe zostaną poinformowane o wypadku więc wcale się nie dziwię że ten chłopak tego nie przeżył.

  • Ch.ja wiesz. W kwietniu wzywałem karetkę przez 112 do jednej z podlubelskich wiosek i byli na miejscu 15 minut po telefonie. Jak pisałem wyżej – zorganizować młodziakom jakieś miejsce z rampami i skoczniami wykonanymi w bezpieczny sposób, wstęp tylko w kasku, albo wypożyczalnia na miejscu – i takich tragedii nie będzie.

   • Dębowa Kłoda nie jest podlubelską wioską i dużo zależy od tego kto siedzi w danej chwili w centrali na słuchawce. Całkiem niedawno był wypadek w jednej miejscowości ok 6km od Parczewa i służby zjawiły się dopiero po ok 20-30 minutach od wykonania telefonu. Na YT jest nagranie jak kierowca zgłasza że jedzie za pijanym kierowcą i po ok 15 minutach bezskutecznego tłumaczenia gdzie się znajduje zaczyna szukać w internecie numeru bezpośrednio na najbliższy komisariat i dopiero wtedy następuje interwencja. W Parczewie został napadnięty ochroniarz i to podczas wykonywania połączenia na 112 i żeby nie świadek to pewnie by został znaleziony martwy dopiero rano.

  • Dzień dobry jestem z rodziny tego chłopaka który zginął przykro mi czytać te chamskie komentarza dziecka i tak by się nie dało uratować nawet gdyby słóżby ratunkowe przybyły za minutę obrażenia głowy były duże jeśli chodzi o to że do zdarzenia doszło na rampie to widocznie tak miało być mógł też zginąć w inny sposób pozdrawiam tych plujących jadem tylko co by mieli do powiedzenia jak by to się stało w ich bliskiej rodzinie

 10. Współczuję rodzinie chłopca mam syna w tym samym wieku .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu