Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Nie żyje mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim

W sobotę w Poniatowej doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Nie żyje 82-latek potrącony przez kierowcę opla.

24 komentarze

 1. Szanowny tragicznie zmarły ”swoje” już przeżył… co wcale nie znaczy, że mus go było kasować na przejściu…
  Pan kierowiec zbliżając się do owego przejścia, powinien nieco bardziej wyrapiać gały…
  Teraz ma dziadka na sumieniu i spore kłopoty

 2. Za spowodowanie tak tragicznego wypadku , na przejściu , z osobą na wózku , kierujący powinien z miejsca mieć zatrzymane papiery , nawet jeśli był trzeźwy

  • A jakby nie był na wózku, to mniejsza tragedia?

   • I tak jest to możliwe dzięki temu

    Widocznie dla niektórych tak.

   • Tragedia jest tragedia, tu chodzi o mozliwosc szybkiej reakcji w razie niebezpieczenstwa. Osoba sprawna moze szybciej odejsc, odskoczyc, cofnac sie itp. niz osaba na wozku. Osoba poruszajaca sie na wozku inwalidzkim jest osoba uprzywilejowana we wszystkich miejscach publicznych.Wina kierowcy jest absolutna bo wjechal w czlowieka na pasach, ale nie znamy tez w jakim stanie byl ten starszy pan I czy jego wozek byl sprawny?
    Jako przyklad – na wodzie lodka motorowa zawsze musi dostosowac sie do zaglowki, gdyz zaglowki maja mniejsza mozliwosc szybkiego manewru I w razie kolizji wina jest zawsze po stronie motorowki.

 3. No chyba jasna sprawa że mu je zatrzymali i znając przypadek i życie odbierze je za 10 lat nie wcześniej

 4. Dlaczego to się wydarzyło? Bo Pan Burak ciał swoim zlomoskladem więcej niż fabryka dała? Ktoś mi odpowie?

  • I tak jest to możliwe dzięki temu

   A odpowielsz nam skąd wiesz ile jechał?

  • raczej nie ciął patrząc na miejsce zatrzymania pojazdu. Stawiam na zagapowanie sie tragiczne tym razem

 5. Ilu jeszcze pieszych ma zginąć na naszych drogach na pdp aby przepisy się CYWILIZOWAŁY. tzn bezwzględne pierwszeństwo pieszego . Dodatkowa korzyśc to USPOKOJENIE RUCHU w miejsczach gdzie ludzie mieszkają i chcą normalnie życ a nie walczyc o życie bo w sąsiedztwie jest droga z której bezmyślni i bezczelni kierowcy robią sobie prawie autostradę. Zmusic trzeba kierowców wszelkimi sposobami do spokojnej jazdy. Buractwo na drodze to już nasza cecha narodowa i to jest b. smutne chcemy na zachód ale zachowyjemy się jak na wschodzie i jeszcze gorzej.

  • Akurat pierwszeństwo pieszych prowadzi do wypadków. Kiedyś już w przedszkolu uczyli, że przed wejściem na przejście należy się zatrzymać, rozejrzeć i dopiero jak NIC NIE JEDZIE to wejść. Dziś wszyscy mają przekonanie, że mają pierwszeństwo i łażą jak święte krowy. A samochód w miejscu nie stanie, a nie ma obowiązku bezwzględnego zatrzymania przed każdym przejściem (co byłoby absurdem).
   Jak chcecie ginąć z pierwszeństwem, to dalej bezmyślnie wlazcie na przejścia – kierowca w więzieniu życia wam nie wróci. Ja tam wolę chwilę postać, ale za to przejść bezpiecznie.
   Bo nawet pierwszeństwo nie zwalnia z myślenia.

 6. Alek ,masz rację …tyle ze nic tu się nie zmieni …przyczyna ? za niskie mandaty i kary ….jedyna skuteczna kara za piractwo drogowe ,to surowe i bolesne kary i mandaty ,oraz nagłaśnianie w mediach za co i ile dostał taki pirat …a nie jakieś śmieszne 500zł i odebranie uprawnień

  • szanowny Marku kary są adekwatne do zarobków na zachodzie większe zarobki i wyższe kary proste, a według Twojego myślenia to powróćmy może do powozów będzie bezpieczniej na drogach

 7. to ja R.NAJ niech pan kierowca się nie przejmuję w polskim sądzie można wszystko odkręcić np za szybko jechał wózkiem inwalidzkim na przejściu i sędzia może to łyknąć.

 8. Prosta zasada,jako pieszy nie wchodzę na PDP kiedy widzę,że auto się nie zatrzymało,obserwując zarazem co dzieje się na innych pasach.Jakiś głupi łeb zrobił przyzwolenie rowerzystom na PDR i mamy efekty.Rowerzysta może to ja nie mogę?Jako kierowca napiszę tak:mam zachować szczególną ostrożność przy PDP,ok ,a jeżeli jest wielopasmowa jezdnia?Jeżeli ktoś uważa,że trzeba zmienić przepis i pieszy może z marszu wejść na ulicę jest czystym egoistą i za przeproszeniem deb…em.Przykładem są przejazdy dla rowerów.Ale jak ktoś chce zapełnić SOR i firmy pogrzebowe +jeszcze więzienia to proszę bardzo,mi to rybka.

 9. A ja też po prostu staję stopami na pdp i specjalnie nie czekam na łaskawośc kierowców bo już mam pierwszeństwo bezwzględne ,,bo znajduje się na pdp i kierowca ma OBOWIĄZEK się zatrzymać. W ten oto sposób radzę sobie z brakiem bezwzględnego pierwszeństwa w pord, i z kierowcami którzy tego pierwszeństwa nie udzielają bo jadą zbyt szybko, bo ignorują pieszych z zasady. Oczywiście mówię tu o jezdniach gdzie obowiazuje prędkośc do 50 lub do 40 co nie przeszkadza wielu kierowcom jechać 70-80 czego nie akceptuję, ale to już ich problem że muszą ostro hamować. Gdyby kierowcy jechali powoli, a piesi mieli do nich zaufanie to wystarczyłoby, że zdjęliby nogę z gazu zwolnili trochę a w tym czasie pieszy przeszedłby przez pdp, i samochód nie musiałby się zatrzymywać jak to ma miejsce zwykle teraz. Kierowcy sami na swoim zachowaniu tracicie, ale do takich zachowańń potrzebna jest ogólnospołeczna kampania informacyjna długo i często, a społeczeństwo otwarte na zmiany i naukę. Niestety każdy niewykształcony i wykształcony polaczek ma wrażenie że wie lepiej, że jest mądrzejszy niż specjaliści.

  • Zgadzam się oprócz tego stawiania nóg na PdP,moim zdaniem to troszkę wymuszenie na siłę,bo ktoś musi hamować a może następny wjedzie mu tył i tak czy inaczej Ty na SORze.Normalny umożliwi Ci przejście,a robiąc nieświadomie eksperyment (miałem kamizelkę odblaskową z pracy na sobie i parę spraw jako pieszy) byłem w mocnym szoku,większość kierowców zatrzymywała się na PdP.Może boją się tak bardzo pewnych służb i raptem ogarniają,a może byłem mocno się wyróżniającym.Tego nie wiem ale działa też na trasie z innymi uczestnikami.?

  • Brawo! Właśnie takich ludzi trzeba!! W końcu któryś jednak nie wyhamuje i sam się wyeliminujesz z pdp. Bo to co robisz jest ewidentnym wymuszeniem pierwszeństwa – ale oczywiście madrusie dalej będą krzyczeć, że „wina kierowcy, biedak zginął na przejściu”

 10. Latający Kubrak

  Hallo, kierowca może i ma obowiązek, ale praw fizyki nie zmienisz faktem, że z punktu widzenia prawa masz rację. Obyś w niedługim czasie z taką postawą nie wylądował na stronie lublin112 jako kolejna „ofiara przejścia dla pieszych”.

Z kraju