To już pewne. W sobotę otworzą ul. Fabryczną i Al. Zygmuntowskie

W nocy zakończą się problemy komunikacyjne związane z przebudową ronda przy Gali w Lublinie. Najważniejszą informacją jest to, że otwarte zostaną ul. Fabryczna i Al. Zygmuntowskie. Prace wciąż jednak będą prowadzone.

22 komentarze

 1. Konkurs…Kiedy pierwszy dzwon na nowym rondzie..??..OBSTAWIAJCIE..

 2. Zamiast wydawać pieniądze na drogi można by je wydać zdecydowanie bardziej sensownie, czyli na EDUKACJĘ SEKSUALNĄ (również dla osób dorosłych). Pomogłoby to rozładować poziom agresji w polskim społeczeństwie. A także zlikwidować zachowania faszystowsko homofobiczne wśród nas. A tak wydali pieniądze na drogi, aby jeszcze bardziej nas kierowcy truli. Proponuję zwiększyć ceny paliwa o co najmniej 3 razy jak i wprowadzić bezwzględne pierwszeństwo pieszych zarówno na jak i przed pasami.

 3. Koniec z dyktaturą zmotoryzowanych przyszedł czas na rowerzystów i pieszych. Zakazać samochodów a przynajmniej zwiększyć ceny paliwa o co najmniej 3 razy. Obowiązkowa edukacja seksualna dla każdego obywatela.
  LGBT IS A WINNER!!!!!!!! Precz z faszyzmem!

  • Jestem za a właściwie przeciw (nie cytuję Donosa), A jak co zostanie to na wooolneee sądy,

  • Niech każdy jeździ sobie czym chce o ile porusza się zgodnie z przepisami.
   Jak ktoś chce mieć 10 samochodów – to niech ma i 10 – co mi do tego? Ale niech je parkuje w prawidłowy sposób. Na swoim terenie, na wynajętym parkingu czy na działkach miasta – jest mi to całkowicie obojętne, byle to parkowanie odbywało się zgodnie z przepisami.

 4. Przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Skoro „Miastu zależy bowiem, aby przed 1 listopada dojazd do największej lubelskiej nekropolii” to po ch… wuj zrobili na Męczenników Majdanka bud pas? Nie ogarniam tego, przecież dopiero to spowoduje że ta dość spokojna ulica zacznie się korkować

  • A no po takiego ch..ja żeby ludzie płacili podatki za samochody a korzystali z płatnej komunikacji miejskiej… do której i tak dokłądają w podatkach… to jest zaganianie baranów do zagród…

 5. bez świateł? ile minut do pierwszej kolizji? Jakaś nagroda będzie? np. ubezpieczenie dodatkowe

 6. Fajna fotka. W zgodzie z nową modą już dwa samochody stoją pod prąd 🙂

 7. Fajnie, pieknie. A kiedy znowu bedzie tam zamkniete z okazji remontu mostu na Unii Lubelskiej ktory tez jest w oplakanym stanie, o nawierzchni nie wspomjnajac?

 8. pierwszy dzwon bedzie ałdi potem peżot zobaczyta

 9. I niech ta sygnalizacja pozostanie wyłączona na amen

 10. Tristan Książę Porn-Walii

  Estakada po tym „remoncie” powinna powstać w kierunku „Unii Lubelskiej” – „Trasa Zielona”, a nie jakieś rondo i kilka metrów jezdni…. za chwilę rozbiorą most nad Bystrzycą na Unii Lubelskiej. Tylko kompleksowa przebudowa tego odcinka rozładuje postoje na światłach a nie bus pasy. W ratuszu zróbcie sobie bus pasy na wszystkich piętrach. Dalej dofinansowują to badziewie z projektów unijnych gdzie głównym celem jest m.in. zwiększenie funkcjonalności i efektywności ekonomicznej transportu miejskiego i takie buble potem na ileś lat mamy na lubelskich drogach jak na Armii Krajowej gdzie komunikacja miejska grzęźnie w korku, żeby dotrzeć do prawoskrętu (bus pasa) w ul. Jana Pawła. Jest tego więcej, choćby zakorkowana codziennie ul. Muzyczna.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.