Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

To już pewne, na górkach czechowskich znaleziono ludzkie kości. Należą do dwóch osób

Kolejna etap prac poszukiwawczych na górkach czechowskich zakończył się znalezieniem szczątków ludzkich. Nie były to regularne mogiły, jednak istnieje podejrzenie, że mogą to być ofiary masowych egzekucji z czasów II wojny światowej.

18 komentarzy

 1. Archeolodzy i koparka na siłę coś udowodnić

 2. A ziemia tam nie była zwozona spod istniejących bloków w pobliżu aż zalatuje prawem i paliwem

 3. pod Plazę dalej są szczątki ale o tym cicho sza

 4. Jak się okaże że są szczątki TYCH,to się ktoś będzie miał z pyszna.Zostanie oskarżony o rozkopywanie nienaruszalnych grobów,rabunek kosztowności i pójdzie na długie lata do tiurmy.

 5. Tylko dzięki determinacji i nieustępliwości mieszkańców Lublina doszło do kolejnych prac poszukiwawczych IPN, które posiadało raport płk Rudolfa Ostrzyńskiego na długo przed dotarciem do niego społeczników przez United States Holocaust Memorial Museum do archiwum Muzeum Państwowego na Majdanku.

  Pytanie o określenie przez prezydenta Lublina uwarunkowań środowiskowych, decyzji RDOŚ o odstępstwach w stosunku do gatunków chronionych przy planowanych pracach poszukiwawczych oraz notoryczne pomijanie zbrodni komunistycznych dokonywanych w obszarze Górek Czechowskich pozostało bez odpowiedzi.

  Nie można też zapominać, że pierwsze szczątki ludzkie znalazł przed dwoma laty w wykopie TBV Investment jeden z mieszkańców naszego miasta, a nie inwestor, czy też nadzór archeologiczny nad prowadzonymi robotami ziemnymi.

 6. Miasto ynspiracji

  Z premedytacją usytuowali plac zabaw właśnie w tym miejscu gdzie Niemcy mordowali i zasypywali w dolach setki osób. Prezydent i radni wiedzieli o tym i nic nie zrobili a jeszcze wspierali plany dewelopera. To jest po prostu skandal.

 7. Tam mnóstwo jest mogił tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać.

 8. Łysy deweloperocwaniak nie będzie zadowolony.

 9. Tbv to porażka kupiłem mieszkanie jakiś czas temu najpierw przeciek pozniej pekniecia na tynku i w końcu zero odpowiedzialności z ich strony.Nie polecam!!!

 10. Wybitny Wyborca Pisu.

  Brawo Magda!!!

Z kraju