690 680 960

To była jedna z najgorszych dróg wojewódzkich w regionie. Trasa Lubartów – Parczew została wyremontowana

Po trwających blisko 1,5 roku pracach, zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej Parczew – Lubartów. Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpocznie procedury związane z odbiorem inwestycji.

26 komentarzy

 1. W regionie w gorszym stanie jest np DW858, która miejscami nie ma asfaltu.

 2. najgorsza w wojewodztwie ??? to polecam droge wojewoddzka 833 chodel -urzedow

  • „Jedna z najgorszych” to nie najgorsza.

  • To nie widziałeś złej drogi. Przejedz się Podedwórze-Kodeniec drogą. Tez okolice Parczewa i najgorsza droga w Polsce. Miedzy dwoma miejscowościami jest Hołowno-kraina rumianku

  • Nie martw się o 833. Będzie zmodernizowana. Trwa teraz wykonywanie dokumentacji. Także niebawem zostanie ogłoszony przetarg na roboty. Marszałek zadba o to.
   Martwiłbym się raczej o drogę 842 na odcinku Rudnik-Wysokie. Ruch samochodów ciężarowych niedługo ją zaorze. Stan jej jest fatalny a nie widać szansy na dokonanie jej rozbudowy. Chyba, że Władze Województwa zwrócą na to uwagę.

 3. Wczoraj w Kolonii Pałecznica jakiś homont parczewski około 19:30 w czarnym bmw jadąc w kierunku Lubartowa wyprzedził przed zakrętem na podwójnej ciągłej 3 samochody pędząc grubo ponad 120 kh/m ledwo zdąrzając wrócić na swój pas przed jadącymi z przeciwka autami.

 4. Warto przypomnieć jak głosowano w sejmiku nad tym remontem. PIS i parczewski przedstawiciel w sejmiku byli przeciwni przyznaniu środków na tą drogę.

 5. LPA …… Na tej drodze to klasyka, oni tak jeżdżą. A później rozpacz…!

 6. No to się zaczną rajdy i tragiczne wypadki.A lasów i przebiegajacych dzikich zwierzatek na tej trasie nie brakuje .”Pozdrawiam ” bezmuzga w BMW ,który o malo nie doprowadził do tragedi wyprzedzając na zakręcie i podwójnej ciagłej ,obyś cwier ćwierćmózgu trafił na jakieś dzikie zwierzątko przy tych 120 ,zanim kogoś zabijesz

 7. Lepsza droga,więcej wypadków.

 8. Sama przebudowa pod względem prowadzenia prac byłe jedn ą z gorszych jakie widziałem. Niebezpieczna, nieoznakowana, w wielu miejscach niezabezpieczona – skutkiem było tu całkiem sporo wypadków podczas prowadzenia prac. Wykonawca się nie popisał. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie przynajmniej lepszy.

  • Jak już kogoś opluwasz, to zacznij od tego jak lokalna społeczność jeździła nagminnie na czerwonym świetle na wahadłach. I wspomnij ile wypadków powodowała lokalna społeczność wymuszając pierwszeństwo na skrzyżowaniach. Teraz to dopiero się zacznie. Takich buraków jak ten w czarnym BMW wyprzedzający na podwójnej ciągłej będzie widać coraz więcej. Czas stawiać tam odcinkowe pomiary prędkości.

  • W takim razie nie widziałaś jak wyglądają inne tego typu przebudowy dróg nie wyłączonych z ruchu. Po pierwsze na takiej przebudowie trzeba przestrzegać zasad ruchu i dostosować się do znaków a większość kierowców ma z tym duże probleny. Na calłym odcinku podczas przebudowy było ograniczenie prędkości do 40 km/h lecz nikt się do tego nie stosował. Kierowcy osobowych busów to totalna tragedia, jadą nie zwracając uwagi na nic, nie stosują się do sygnalizacji świetlnej ani do poleceń kierujących ruchem. Trzeba trochę wyrozumiałości i znajomości przepisów, zamiast pisać głupie komentarze może lepiej się trochę podszkolić w przepisach.

 9. … droga już dobra równa = szybka ! … teraz pora na krzyże w rowach !!! … taka kolejność niestety

  • Znając parczewsko-radzyńską szkołę jazdy, to już niedługo przeczytamy o jakimś mistrzu prostej co w niewyjaśnionych okolicznościach stracił panowanie nad samochodem. Na forum od razu wypowie się tuzin jego ziomków, jaki to był dobry kierowca i pewnie to zwierzę/pieszy/rowerzysta/furmanka/drzewo/nieodpowiednia faza księżyca były winne.

 10. Jęczeć i narzekać tylko potraficie…
  Droga jest super, zupełnie na nowo zrobiona. Ścieżka rowerowa przez jej całą długość, od Parczewa do Lubartowa, więc bez rowerów na szosie. Dla zwierzyny też są przejścia dołem. Barier też jest całe mnóstwo.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas