690 680 960

Te aplikacje służą oszustom do czyszczenia kont mieszkańców regionu

Najpierw dzwonią do swoich ofiar, potem podają się za pracowników banku i mówią, żeby zainstalować program do zdalnej obsługi konta. Po kilku minutach przestępcy przelewają pieniądze i zaciągają pożyczki na nic nieświadomego rozmówcę. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu kontaktach i weryfikację tożsamości dzwoniących do nas osób.

20 komentarzy

 1. w łyncy same upośledzone osobniki???

 2. Jak ktoś jest tepy to go kroją 41 gdzie on się uhowal

 3. przecież to zwykłe aplikacje co to za artykuł… to ludzie są głupi i naiwni

  • Dokładnie. Ktoś od tych aplikacji w końcu pozwie redakcję za działanie na szkodę producenta, to wtedy się opamiętają i zaczną inaczej pisać artykuły. Dobrze, że jest wspomniane jakich aplikacji używają oszuści, ale obowiązkiem piszącego artykuł jest dodanie wyjaśnienia że są to legalne i bezpieczne aplikacje używane przez miliony ludzi, a stają się niebezpieczne tylko w rękach oszustów i ich naiwnych ofiar. Brak tego wyjaśnienia w artykule to jawne proszenie się o kłopoty ze strony producentów tych aplikacji, do tego wprowadzanie w błąd czytelników poprzez sugerowanie że te aplikacje są złe i niebezpieczne. A to już kolejny artykuł na ten temat napisany w takim tonie i bez stosownego wyjaśnienia.

   • Nikt nie sugeruje, że są one złe i niebezpieczne, ale są narzędziem dla oszustów.
    Pozdrawiamy

   • Tak tak tak…a rodzina zamordowanego nożem człowieka pozwie producenta noży kuchennych ,że są niebezpieczne i służą do zabijania

    • Jeżeli producent noży zostałby wymieniony z nazwy – to zapewne producent miałby pretensje o oczernianie marki.

  • No właśnie to napisali, czytaj ze zrozumieniem. Kolejny suweren.

  • to nie aplikacje tylko programy

 4. nie wszędzie znajdziesz naiwnych

 5. jak można dać wiarę ruskiemu? dobrze mu tak

 6. Cieee chorobaaaa !!!

  Uwierzyli, że: WARTO POMAGATSC 😆

 7. Tępota umysłowa bardziej się rozszerza, niż COVID. Ludzie 41 i 39 lat a rozum nie większy od pudełka zapałek.

 8. Suweren hehe, wstali z kolan…

 9. Tyle się Tłumaczy ludziom że pracownik banku ,policjant czy inny „oficer CBŚ ” nigdy nie poprosi o żadne wrażliwe dane ,czy o instalacje czegokolwiek na tel ,a ci nadal podają je bez żadnej refleksji że przecież oni nie mogą o takie dane prosić.Mozna by zaryzykować twierdzenie że ludziom odbiera rozum kiedy odbierają tel i słyszą słowa Policja ,Bank ,CBŚ….

 10. Inaczej ,te aplikacje służą do ułatwiania życia .W rękach cwaniaków mogą stwarzać ryzyko utraty pieniędzy ale tylko w przypadku kiedy cwaniak trafi na bezmyślnego rozmówcę do którego dzwoni

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas