690 680 960

Taksówkarze zawiesili protest. Trwają intensywne kontrole nielegalnych przewoźników (zdjęcia)

Po zarzutach protestujących taksówkarzy o bierność w stosunku do przypadków łamania prawa przez nielegalnych przewoźników, służby w całym kraju ruszyły z intensywnymi kontrolami. Przeprowadzono je także w Lublinie.

29 komentarzy

 1. Niech sałaciarzy zaczną sprawdzać. Moją koleżankę skasował jeden taki na 60 zeta z pod PKS na Tysiąclecia na Metalurgiczną o 5.40 rano w sobotę, gdzie nie ma już drugiej strefy. Tyle to na lotnisko nawet nie biorą. Nie pomyślała bo, by wzięła paragon. Złodzieje jedne i tyle. Miasta nie znają, bo ich nawigacja prowadzi. 3 lata temu, wsiadając do taxi (na świdnickich numerach, zamawiałem radio taxi), mówię na Pileckiego, on mi na to gdzie to jest? Od razu powinien mieć zabraną licencję. Jakiś egzamin z topografii miasta ma być

  • Janusz komentarzy

   Tak tylko woli wyjaśnienia. Faktycznie 2 strefa (czyli poza miejska) zaczyna się mniej więcej od obwodnicy. Jednak o 5:40 jest jeszcze 2 taryfa (nocna) i trwa do 6. Co oczywiście nie tłumaczy aż takiej ceny. Obawiam się, że Twoja koleżanka wsiadła do „słupa”, a ci potrafią mieć ceny 2, 3 razy większe niż korporacyjne. No niestety jej nieuwaga, że nie spojrzała na cennik. W korporacyjnej podejrzewam że było by to maksymalnie 15-18 zł (zależy jakie korpo) biorąc pod uwagę nocną taryfę .

 2. Z pod koziołka na lotnicza w lany poniedziałek około godziny 1 w nocy audi 80 czarna tablice lub 50 zł i oni są uczciwi sałata oszust

 3. Edward - prezes znanej korporacji taxi w Lublinie

  Odrazu widać że jesteś z taxify !

 4. O 5:40 jest taryfa nocna więc droższaa ty nie spojrzałeś ile kosztuje kilometr(taki mały żółty kwadracie bocznej szybie więc równie dobrze mogłeś zapłacić 500 zł za ten kurs i było by to legalne. Pretensje miej sam do siebie że nie patrzysz gdzie i za ile wsiadasz. Salaciarze walczą o swoje i mają rację. Wolę zapłacić 5zl więcej i mieć pewność że jestem ubezpieczeń w razie wypadku a nie jechać z jakimś studenciakiem albo obcokrajowcem.

 5. Dlaczego Cierpy nie założą aplikacji tak jak Uber czy Taxify? Te przewozy przecież są legalne (wlasna DG, składki ZUS i podatki). Trzeba tylko znieść durną licencje. Wolny rynek ma być. Jak nie pasuje to zmieńcie pracę, a nie protestujecie.

  • to teraz dodaj sobie koszty utrzymania działalności zus i podatki + 15 % dla Bolca czy Dupera , to wtedy za stawki ubera nie oplaca sie jezdzic bo najpierw musisz opłacić wszystkie składki , dlatego tak się ludziom to podoba , bo jak widzimy po artykule jezdza pajace bez jakichkolwiek praw , dlatego koszty maja dużo niższe , i tak w lublinie ceny za taxi nie sa wygurowane , z jednego konca na drugi miasta można pojechać za 20 zl , ale i tak dla nie których drogo bo woleli by sie wozić najlepiej za darmo ….

  • i łatwo mowic zmień prace , wyobraź sobie ze jeszcze 20 lat temu , zawod taxi byl szanowany , ludzie czekali po godzinie na taxi i nikt nie narzekał , i wyobraz sobie ze robisz cale zycie to dobijasz do 50/60 lat i na co ma sie przebranżowić taki ktoś ? jedynie do roboty jako ciec i to tez nie chętnie bo kto zatrudni osobę w takim wieku …

  • Prawie każda korporacja w Lublinie używa aplikacji, jedne mniej inne bardziej zaawansowanej. Najbardziej rozwiniętą( chyba lepszą niż złodzieje z ubera czy bolta) używa iTaxi. Tylko że trzeba troszkę poszukać w necie żeby je odszukać i zainstalować. Jest tylko jedna mała różnica między złodziejami a korporacjami: w korporacjach jeżdżą tylko legalni taksówkarze. Na kilkadziesiąt kontroli w Lublinie nie został jeszcze zatrzymany kierowca który spełniałby wszystkie wymagania państwa polskiego

 6. Miećka Aniołowa

  A gdzie jest wolna konkurencja i demokracja? Taksiarze bronią swojego monopolu, a PIStowski rząd ściąga od legalnej, z resztą, konkurencji haracz na zabezpieczenie nierealnych świadczeń dla swoich wyborców pozyskanych za obietnicę darmowej kasy.

  • Legalna konkurencja hehe, 73 kontrole i 73 kary. Jesteście zwykłymi przestępcami i powinno wam się zabierać samochody jako narzędzie przestępstwa, tak jak pijanym.

 7. Niech tych wariatów kogutami TAXI zaczną kontrolować. Widziałem wczoraj jednego to ludzi z przejścia przeganiał i slalomem omijał bo mu się spieszyło po klienta !!

 8. Urzad miasta Lublin nie ustalił ceny maksymalnej taksówkarz niezrzeszony może sobie zalegalizować cenę jaka chce jak są frajerzy co mu płacą to tak jeździ miejcie pretensje do swoich radnych

 9. Ja jako obywatel wolnego JESZCZE kraju, życzę sobie wolnego wyboru z kim i czym jeżdżę!!! Zrozumiano?
  Nie interesuje mnie co taksiarz musi zrobić i ile zrobić by zarobić, nie podoba się to zmień zawód – tak ostatnio bardzo często mówi się np. polskim nauczycielom!!! Wolny kraj! Wolny Lublin! Wolne wybory!

  • Jako obywatel wolnego kraju będący przeciwnikiem legalnych taksówek masz pełne prawo pojechać komunikacją miejską albo pójść z buta.

  • ty to chyba jesteś ułomny jakiś , szlugi tez kupujesz ruskie bo sa tańsze ? i bez akcyzy , a jednak jak zlapią takiego co nimi handluje to ma nieprzyjemnosci , ? wódke wolisz kupic w monopolowym czy na mecie nie wiadomego pochodzenia ? w tym kraju nie masz możliwości wyboru , zrozum to , nie jest to wolny kraj ani wolny lublin , oczywiscie mozesz robic to co Ci sie żywnie podoba ale musisz sie liczyc z konsekwencjami .. za posiadanie narkotyków możesz pójść siedzieć , ale przecież jestem wolnym człowiekiem jakim prawem to robią skoro sam decyduje o swoim życiu i zdrowiu . Zrozum to człowieku wolny nie byłes nie jestes i nigdy nie bedziesz , zawsze będzie tobą kierować system kraju w którym mieszkasz , a jak będziesz chciał żyć poza systemem w końcu i do ciebie sie dobiorą za jakieś przewinienie .tak jak ITD to ” BOLCA „

  • Dodam jeszcze do tego WOLNA DROGA!!!! Obierz azymut na wschód i sp…dalaj z kraju gdzie cywilizowane reguły gry cię( celowo zmałej litery) uwierają.

 10. salaciarze nich się gonią, same recydywy lub goście co nic innego w życiu nie potrafią robić, do roboty uczciwej się niech wezmą a nie naciąganie ludzi, jazda szrotami i wałki na każdym kroku

  • śmieszą mnie te komentarze , taxi niech sie goni recydywa itp , tylko jak były święta to dzwonili i płakali ze dlaczego ponad godzinę oczekiwania na taxi , i to w każdej korporacji !!! jak trwoga to do Boga , szczególnie jak nie ma innych form transportu i jak z miasta musisz wrócić do domu spać na jakaś pipidówę gdzie nocny nie dojeżdża

   • No właśnie. A uberze lub innej aplikacji klikasz i czekasz. Bez zbędnych manewrów, czekania aż się Pani na słuchawce zlituje i odbierze, a po Ciebie podjedzie spieniony i chamski sałaciarz samochodem w którym licznik wykonał już 3 obrót i z wielką łaską zawiezie cię na miejsce „najkrótszą” drogą. Mamy wolny rynek i niestety jak standardy zostały z PRL to klienci szukają innych rozwiązań. Zamiast protestować i twierdzić, że za wszelkie wpadki i psucie reputacji odpowiadają „słupy”, to może czas wsiąść się za nich i oczyścić własny biznes? Poprawicie standard usług i klienci i wrócą. Żadną kastą uprzywilejowanych nie jesteście, więc może czas odświeżyć menu i wsiąść się do roboty? Sam korzystam z taxi i to całkiem często, z tym wyjątkiem, że tylko z 1 korporacji, bo niestety kilka razy sam się naciąłem na uczciwego taksówkarza który słysząc inny język niż polski próbował zabrać mnie na wycieczkę krajoznawczą po dzielnicach miasta.

   • masz jakiś kompleks czy co, dlaczego zakładasz ze jak ktoś pisze coś co ci się nie podoba to musi być z jakieś pipidówy…..na aplikacji zamawiam kurs i wszystko wiem, ze auto nie będzie za stare, ze kierowca będzie schludnie wyglądał, ze nie będzie jechał jak wariat,wiem gdzie jest auto w danym momencie i ile będzie kosztował kurs oraz ze nie będzie problemu z wydaniem reszty bo płatności pójdzie kartą…. a szantażowanie rządu i bogu ducha winnych mieszkaniowców stolicy (tych mi najbardziej szkoda bo rządzących jakoś nie bardzo) paraliżem przez grupę gości co z braku laku wsiedli za kółko i są januszami biznesu uważam za skandal!!!!

    • Czysta reklama lewusów, brzmisz jak kierowca tychże lewusów lub jak naciągacz zwany dla niepoznaki Partnerem, Skoro napisałeś co wiesz, to ja napiszę to, czego nie wiedzą naiwni pasażerowie waszych lewych przewozów. Zaczniemy od karty. Twoja karta Drogi Pasażerze jest już na stałe połączona z firmą oferująca te lewe przewozy i można sobie z niej dowolne środki w dowolnej chwili. Czy tak będzie? Country manager tego estońskiego biznesu zapewniał w lubelska tv, że cała działalność jest legalna i zachęcał do współpracy, potem posypały się kary, tv opublikowała sprostowanie i ostrzeżenie przed współpraca z tą firmą, a nieuczciwego dziennikarza wy…li. Pytanie więc: czy firma która oszukuje swoich współpracowników jest uczciwa i można jej zaufać do tego stopnia, by dać jej dostęp do swojego konta?
     Dalej kierowcy, ci schludni o których piszesz. Może nim być każdy, nie obowiązują badania i inne restrykcje. Może być alkoholikiem, narkomanem, dilerem, gwałcicielem, pedofilem, chorym na choroby wykluczające możliwość zawodu kierowcy, może być 18-latkiem z miesięcznym prawem jazdy z zerowym stażem za kierownicą i w samochodzie mamusi, może być robotnikiem budowlanym po 16 godzinach pracy który wyjechał w nocy dorobić. Tak się dba o bezpieczeństwo pasażerów. Jak widzę młode dziewczyny wsiadające do tych innowacji, to zastanawiam się czy dojadą do domu, czy za kilka di ich zwłoki wypłyną w zalewie. Warto poszukać w internecie jak kierowcy nielegalnych przewozów molestują pasażerki czy okradają pasażerów, bo dziś taki kierowca jeździ, a jutro znika, nikt go nie znał i nikt nie potrafi go znaleźć. No i ceny – sobotni wieczór, mało lewusów więc wchodzi mnożnik x3 i już lewus staje się 3 razy droższy od normalnej taksówki.

  • Często jeżdżę komunikacją miejską, często korzystam też z samochodów PANEK, nie piję alkoholu nie palę fajek, nie mam czasu.
   Jadąc taxifajem, czy jak im tam, dostałem paragon, czyli ostatecznie zapłaciłem również podatek.
   Prowadzę działalność, nikt mnie nie pyta ile muszę za…dalać aby utrzymać rodzinę. Nie blokuję Warszawy, nie mam pretensji do klientów, że wybierają konkurencję… Staram się dać lepszą ofertę, aby skorzystali z moich usług… Nie zakazuję innym pracy… nie zaglądam innym w kieszeń i nie dzwonię po policję, że klient poszedł do innego… Wiem to dziwne, trudne do zrozumienia, iść z duchem czasu, wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów… ech

   • Zwłoki w zalewie, molestowanie, gwałty? Haha! Fantazje to ty masz wybujałą. Scenariusze zacznij pisać 😉

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas