Tajemnicza śmierć w lubelskim areszcie. Nie żyje mały świadek koronny

Zwłoki skruszonego przestępcy zostały znalezione w jednej z cel lubelskiego aresztu. Prokuratura ustala teraz dokładne okoliczności zdarzenia.

W piątek w godzinach porannych w Areszcie Śledczym w Lublinie znaleziono zwłoki jednego z tymczasowo osadzonych tam mężczyzn. Chodzi o Radosława M. ps. Malwa. Do celi trafił on wczoraj. W momencie kiedy był przyjmowany, miał nie uskarżać się na żadne dolegliwości zdrowotne.

Z przekazanych nam informacji wynika, że sprawą od razu zajęła się prokuratura. Co więcej, czynności prowadzi dwóch prokuratorów. Rano na miejscu przeprowadzono oględziny zwłok, celę sprawdzali również policyjni technicy. Obecnie trwają przesłuchania zarówno funkcjonariuszy służby więziennej, jak też pozostałych osadzonych.

Jak przekazała Agnieszka Kępka z lubelskiej prokuratury Piotrowi Szatkowskiemu z Kryminalnej Polski, na chwilę obecną śledczy nie wykluczają żadnej z wersji wydarzeń. W poniedziałek ma się odbyć sekcja zwłok Radosława M., która wyjaśni mechanizm i przyczynę zgonu.

Radosław M. wcześniej działał w grupie zajmującej się przemytem papierosów. Kiedy został zatrzymany przez policjantów postanowił skorzystać ze statusu małego świadka koronnego. Swoimi zeznaniami obciążył około 80 osób, wśród których byli m.in. celnicy oraz strażnicy graniczni.

Osoba taka w zamian za pełną współpracę z organami ścigania może liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary. Dzięki temu mężczyzna w październiku ubiegłego roku odzyskał wolność. Teraz wrócił do aresztu, a po kilkunastu godzinach już nie żył.

(fot. SW)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. Seryjny samobójca go dopadł

 2. Przypadek? Nie sądzę.

 3. Panie Ziobro, czas już chyba pójść w ślady ministra Ćwiąkalskiego…

 4. Dobrowolnie poddał się karze !

 5. Nie przepadam za teoriami spiskowymi, ale dzień tygodnia ten co zwykle przy tajemniczych śmierciach.

  • dlatego zawsze piątki bo do poniedziałkowej sekcji nie będzie już śladu eteru czy chloroformu w płucach ofiary

 6. No to mamy 80 podejrzanych do sprawy.

  • Pabloo(oryginał)

   Najbardziej podejrzanym jesteś ty Franiu, wszystko wiesz i o wszystkim wiesz najlepiej, proponuje zabezpieczyć twoje IP .CBŚP powinno śledzić twoje wszystkie posty. Wtedy praca dochodzeniowców byłaby zbędna. Sprawy kolizji i wypadków w Lubeskiej drogówce opierałyby się na twoich wypocinach.

 7. Samobójstwa zawsze są popełniane w piątek.tutaj troche się pośpieszyli że nie po
  południu

 8. Konfitura poległa.

 9. Ale ty Pabloo mundry jesteś ciebie głąbie powinni zabezpieczyć

 10. W końcu sprawiedliwość go dopadła ?
  I to się nazywa być w stanie stabilnym

 11. Czy w policji i prokuraturze pracują idioci…?Ile im zejdzie ze śledztwem. I kto zechce współpracować z wymiarem sprawiedliwości?? Jak takie rzeczy się dzieją!!!!!!

  • zejdzie tyle ile trzeba. A kto chce wspólpracować z tzw wymiarem sprawiedliwości ? Do poniedziałku pewnie wywietrzeje

 12. Pozdrowienia dla kierowników działu ochrony-w końcu się doigrali

 13. panstwo w panstwie! p.Ziobro gdzie jsetes? to sa ludzie dla ktorych zabojstwo człowieka traktuja na rowni z rozdeptaniem robaka

  • Arcy Primas A'Prilis

   O jakim człowieku ty myślisz ?!
   On dawno przestał nim być… nas, podatników, jego pogrzeb będzie mniej kosztował niż jego dłuższe hodowanie w „anclu”.

 14. Zupełny przypadek… 😀 😀 😀

 15. Prawie wszystkie podejrzane samobójstwa są w piątek….a sekcje dopiero w poniedziałek

  • Bo musza odczekać kilka dni nim substancja ktora podali zniknie z organizmu. Po co mieliby teraz wykrywac cos u odejrzanego we krwii i sobie wiecej roboty narzucac. Spokojnie, jest na wszystko czas

 16. Tak się kończy współpraca z organami ścigania !za zwyczaj przy takich sprawach Są zamieszane osoby majetne wpływowe .ludzie na Górze Politycy itp. a więc muszą po sobie sprzątać ! tak właśnie czyszczą wszelkie ślady które prowadzą do nich a więc nie Dzwi mnie fakt iż mordują osoby niewygodne taki kraj taka Polityka takie Prawo !!!!! zdrowiej jest współpracować z Przestępcami bo masz pewność że w nocy nie odwiedzi Ciebie samobójca . Brawo Panie ZERO wkrótce napiszcie ze sami sobie gardła podgryzajo . albo utopii się w zalewie . ten chyba się ustawił pierwszą kolacją w Areszcie . hipokryzja ludzi traktują jak d*** nieliczni wierzą w takie wersje . no cóż kiedyś Karma wraca a więc do czasu i być może was odwiedzi ktoś w Piątek nocą tego wam życzę Swito PZPR .

 17. czekaj, czekaj. żebym dobrze zrozumiał. już raz wpadł, wsypał 80 osób, puścili go wolno i znowu dał się zamknąć, by móc trafić pomiędzy ludzi, których pomógł wsadzić?
  tu nie ma mowy o trudnym dzieciństwie, że hustlował bo musiał – niektórzy są po prostu obciążeni genetycznie spermą zamiast mózgu

 18. Celowo zabija się w piątki, ponieważ jest pewność, że do poniedziałku nie będzie przeprowadzonej sekcji. Po tym czasie wszelkie substancje trujące są już niewykrywalne.

 19. Wkrótce winni wszystkich zbrodni polegną – a czy ty grzeszniku jesteś święty i przygotowany do swojej kaźni w czeluściach szeolu ?

 20. A mnie ten artykuł nie interesuje i tą śmierć mnie też nie interesuje. Więc piszcie o normalnych ludziach z ambicjami.

  • Pabloo(oryginał)

   Dzierżyński był normalny….ale popełnił samobója strzelając sobie trzykrotnie w potylicę

 21. stary szybki i wściekły

  Mężczyzna w październiku ubiegłego roku odzyskał wolność , teraz trafił do aresztu. Jak tam trafił ? Pewnie nie przyszedł w odwiedziny do kumpli których wsypał , tylko kolejny raz narozrabiał. Nie pomyślał jednak ,że koledzy jeszcze odsiadują wyroki.

 22. Ja j*bie!
  Kabaret – oglądamy Polską Kronikę Filmową i się z tego śmiejemy, ale to samo się dzieje teraz – plują nam w oczy i mówią, że deszcz pada!

 23. Atanda go dojechała. Też bandyci tylko że w mundurach.

  • Arcy Primas A'Prilis

   Nie narzekaj Guliwerze – jak ktoś nie rozumie jak sie „pierdlu” ma zachować, albo co gorsza, nie chce zrozumieć, to czegoś, kogoś musi się bać.
   I po to istnieje coś co w więzieniach nazywa się antanda, a w watykańskim wydaniu Opus Dei

 24. Ty, Falenta, czujesz blusa?

 25. Od dawna ludzie mówili ze zamieszana w to jest policja i SG. Tyle nalotów a niemal codziennie w centrum miasta bez żenady handlarze wciskają wręcz te papierosy – tylko kiedy ma być „akcja”jakoś dziwnym trafem ich nie ma… Cóż, owo samobójstwo było do przewidzenia – powinien siedzieć pod niemiecką granicą. Nie ma świadka nie ma sprawy… A papierosy zapewne nadal są..

 26. Jakie prawo taka sprawiedliwość

 27. zlecenie ?? ale i tak ustalą ze umarł z przyczyn naturalnych 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki