690 680 960

-Pani syn miał wypadek. Staruszka oddała oszustom 120 tys złotych

Nie pomagają apele o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Nie pomagają ostrzeżenia ani też częste informacje o podobnych oszustwach. Kolejna mieszkanka Lublina oddała wszystkie swoje oszczędności by pomóc synowi, który rzekomo miał wypadek.

24 komentarze

 1. dobrze jej sie nauczy… trzymała kasa dla księdza i pis to pokarało….

 2. Mało mogła dać więcej.bardzo dobrze.

 3. Tyle o tym jest mowione, akcje w mediach, podobno nawet w kosciolach o tym mowia (niektorzy staruszkowie tylko czarnych sluchaja), a bezmyslni ludzie nadal daja sie nabrac… Zwyczajnie glupi i niemyslacy- bo sa i tacy ktorzy mysla. 85-letni brat mojej babci po otrzymaniu telefonu ze siostrzenica miala wypadek, w pierwszej kolejnosci zadzwonil wlasnie do rzekomo powypadkowej siostrzenicy. Mozna? Mozna. Poraz kolejny za niemyslenie zostala zaplacona spora kwota. Swoja droga po co 86latce 120k? Do grobu ze soba wezmie?

  • najpierw osoba przeżywa szok, potem myśli. a że babcia przy kasie to albo się wygadała albo coś sprzedała albo był przeciek choćby z banku. w obecnych czasach choćby akt sprzedaży wędruje po gminy, starostwa, krusy- normalnie żart- wystarczy, że ktoś pracuje a cała wieś/blok huczy ile to pieniędzy ktoś nabrał. taka to jest ochrona danych. po co 86latce pieniądze???- by żyć

   • Chyba raczej by chomikowac- skoro babkowina miala nawet zlote pieciorublowki to nie wydaje mi sie ze trzymala je od roku czy dwoch. Nazbierala aby oddac oszustom.

 4. A jaka jest pewność,że to nie był policjant?

 5. A mówili, że emeryci mają niskie renty i brakuje na leki…

 6. Sorry za krzyk ale… CZY DO KU…WY NĘDZY NIKT NIE WIDZI ŻE W TYM BAGNIE ZE STARSZYMI LUDŹMI SĄ UMOCZENI LUDZIE PRACUJĄCY W BANKACH? CZY NAPRAWDĘ TRUDNO TO SPRAWDZIĆ??? Mam nieodparte wrażenie że w wielu przypadkach o których się słyszy mamy do czynienia ze skur…twem ludzi pracujących w instytucjach typu banki, US nie wiem… ZUS i innych konfidentów których działanie doprowadza starszych ludzi do tragedii życiowych. Dla mnie gorsza już tylko pedofilia… Kodeks Hamurabiego dla złodziei i ręce im uwalić przy samej dupie. Koniec

 7. Najlepsze jest, ze jak wnuczek przyjdzie do takiej babci i poprosi zeby np. zasponsorowala prawo jazdy to lipa bo babcia bide klepie, a tu dwóm obcym fagasom oddaje takie pieniądze, brawo za pustke w głowi. Dobre jest jeszcze to, ze nie przyjdzie takim osobom do głowy wykonac telefonu do rzekomego sprawcy wypadku przed oddaniem pieniędzy.

 8. Chyba nie ta kolejność działania, najpierw dała pieniądze, a później zadzwoniła do syna?
  Czasami to nie jestem w stanie zrozumieć ludzi.

 9. Warto zastanowić się ska staruszka dysponowała taka kwotą… UB? SB? a może WSW? lub inna „zgodna z linią KC” pani prokurator?Lub innej administracji „państwowej” Przeciętnego emeryta ledwo stać na leki…

  • A' Polonia Pierdółko

   Trudno się zgodzić z taka skrajnością, ale coś w tym jest.

  • Skąd? Z oszczędności. Same ruble warte są ok 95tys. A pozostałe 25tys mogła spokojnie uzbierać odkładając co miesiąc po 100zł z emerytury. Nie wszyscy muszą kraść. Ale jak widać po twoim wpisie każdy mierzy swoją miarą.

 10. rubel waży 4.3 gram x 180 daje to całe 774 gramy złota próby 900 no szkoda babci

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin