690 680 960

Sygnały od Czytelników. „Kierowco podczas parkowania włącz myślenie” (zdjęcia)

Na naszą skrzynkę mailową oraz na Facebooka przesyłacie raz na jakiś czas informacje o niewłaściwym parkowaniu na terenie miasta. Wybraliśmy kilka zdjęć, aby przedstawić parę problemów dotyczących tego zagadnienia.

27 komentarzy

 1. 3 francuskie złomy i wszystko jasne…

  • Pewnie ” korpo ” tak parkują . Bo jeszcze nie zaparkuje auta , a już myślami jest w pracy .

 2. prawie szok 😉 😀

  • Tu problem jest tylko jeden – chamstwo, czyli myślenie tylko o sobie. Na szczęście da się leczyć, min. mandatami.

 3. Przez bagażnik można też wsiadać.

  • To jest bardzo dobra metoda 😉 . Zajeżdżam na parking z wymalowanymi pasami do parkowania, z jednej i drugiej strony miejsce częściowo zajęte przez sąsiednie samochody, ale z możliwością wjechania na centymetry luzu i co robimy? Pojazdy zaparkowane z kierownicą obok wolnego miejsca, więc wjeżdżamy ostrożnie na wcisk i wysiadamy przez bagażnik, a Ci niech myślą, czy kanapa rozkładana 😉

 4. Ja dodam jeszcze 2 kwestie.
  1. Nie zawsze chodzi o brak miejsc postojowych. Czasem chodzi o konieczność wjechania 1 kołem do sklepu/klatki/windy, bo przejście paru kroków jest zbyt wyczerpujące.
  Czytając wypowiedzi pogromców pieszych to może i dobre rozwiązanie, bo zmniejsza szansę bycia przejechanym na parkingu/chodniku/PdP.
  2. Parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych. W mieście raczej się kierowcy pilnują, ale na osiedlach i we wspólnotach – nikt tego nie kontroluje i bardzo często takie miejsca są zajęte przez osoby nieuprawnione.

 5. Oczywiście jak zwykle głupi tekst – brak miejsc parkingowych. Po pierwsze Polska to nie USA, gdzie prym wiodą samochody (ale i Stany już po woli od tego odchodzą), u nas priorytet powinni mieć piesi. Po drugie to nie parkingów jest za mało, a samochodów za dużo. W bogatych państwach zachodniej Europy jest mniej aut na jednego mieszkańca niż w Lublinie. Tacy jesteśmy bogaci? Nie, u nas każdy burak ma mieć samochód, tam wystarczy jeden na rodzinę. Ale chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy. Korzystanie z autobusu w mieście to dla niego ujma na honorze.

  • Zero ładu i składu w twojej wypowiedzi. Zazdrość przemawia poprostu przez ciebie.jaki priorytet powinni mieć piesi, bo nie bardzo rozumie co masz na myśli? Powinno się tankować pieszego pierwszego niż auto?;D wytlumacz

 6. Polecam rozdawanie dookoła auta karnych kuta…ów. Najlepiej też na tylną klapę niech ludzie wiedzą że jołop drogowy jedzie .

 7. Jeszcze jedna elementarna zasada dotycząca parkowania, a jednak zbyt wiele osób o niej nie pamięta.

  Do ruchu, ale także do postoju pojazdów w obszarze zabudowanym służy jednia.
  Na drogach z małym natężeniem ruchu samochód powinno parkować się na jezdni, równolegle, tuż przy krawężniku.
  Zauważmy, że gdy przy jedni znajduje się trawnik, słupki, drzewa, murki – wtedy kierowcy nie mają wątpliwości gdzie i jak zaparkować. Ale wystarczy, żeby przy jedni znalazł się kawełeczek wąskiego chodnika, żeby jakaś siła zmuszała do najechania na ten chodnik.

  WYJĄTEK: Jeżeli samochody parkują po obydwu stronach, wtedy najechanie częścią samochodu na chodnik jest uzasadnione. Ale wtedy także należy pamiętać o pozostawieniu wolnego chodnika. Zgodnie z PoRD jest to co najmniej 150cm.

  • Otóż to , kierowcy mają jakąs barierę której przekroczyć nie potrafią tzn zaparkować na jezdni bez wjezdzania chociaż 20 cm na chodnik który ma 1 metr szerokości. Wiedzą, mam taką nadzieję żę niezależnie jaki znak stoi to PRZEZDE WSZYSTKIM PIESZEMU MA POZOSTAWIĆ 150 CM( jak chodnik jest węższy niż 150 cm to nawet na milimetr nie może stać na chodniku ZAWSZE I BEZ WYJĄTKU) . I żaden pieszy nie jest na łasce kierowcy który „wspaniałomyślnie” zostawi mu 50 cm – a co nie przejdzie, przecież zmieści się pieszy. Ja na takiego delikwenta wzywam SM i tylko ubolewam że muszę to robić bo automatycznie za takie parkowanie powinien być MANDAT i punkty karne.

 8. To przydałoby się podać jeszcze kilka przykładów parkowania w pobliżu szkół czy przedszkoli gdzie rodzic odwożący swoje dzieciątko nie może stanąć normalnie lecz trochę dalej i pcha się pod samą placówkę blokując ruch. Mina takiego jełopa bezcenna jak cielątko. Tylko w imię czego , żeby sobie kochana latorośl nóżek nie zmęczyła lub bucików nie pobrudziła?

 9. Osiedle Borek na Turce to standard. Identycznie jaj na Berberysowej jest na Bukowej z Brzozowa na przejaciu i na samym skrzyżowaniu tak, że nawet nie można wjechać w uliczkę. Brzozowa i Akacjowa skrzyżowanie i przejscie dla pieszych parkującym nie przeszkadza. Policja nie reaguje.

 10. jak to dobrze, że mam garaż

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas