Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

63 komentarze

 1. W przypadku taki imprez (za zakończenie roku szkolnego będzie podobnie), dyrekcja szkoły może wystąpić do straży miejskiej o wyznaczenie tymczasowego parkingu. Także na trawie.
  Howgh.

  • A to jakiś problem, żeby zaparkować gdzieś dalej albo wziąć w tym czasie taksówkę?

  • Dyrektor powinien wystąpić do miasta o zapewnienie komunikacji miejskiej. Choć jak by się zastanowić, to przecież w Lublinie jest, i działa komunikacja miejska.

  • Pod Globusem, podczas imprez na ul. Zana znoszony jest zakaz zatrzymywania się oraz postoju. Wtedy na prawych pasach parkują pojazdy, przeważnie autobusy. Niech organizator „imprezy szkolnej” występuje do ZDiM o tymczasowe zniesienie zakazu postoju oraz zatrzymywania się na ul. BMC.
   Tak to powinno być załatwiane, jeżeli sporadycznie w ciągu roku w danym miejscu należy zapewnić większą liczbę miejsc postojowych. Do ruchu, a także do postoju pojazdów służy jezdnia a nie chodnik czy trawnik.

  • https://youtu.be/nTsI6RgGnR8
   Można też postraszyć proboszczem albo prawnikiem tak jak to babsko z filmu.

  • Było dzwonić do SM a nie wysyłać na L112.

 2. Podwójny rocznik to i rodziców więcej. Nic dziwnego w tym

 3. pięknie , też tej trawy nie mieli gdzie zasiać , brawo kierowcy, po co komu trawniki , tylko psy kupkają

 4. Prawda aż sie rudy włos na głowie jeży

 5. widocznie nie ma miejsc parkingowych, a ziemia globalnie to jest dla człowieka jako istoty nadrzędnej nad roślinnością i to dla dobra człowieka należy z niej korzystać a nie jakieś wymysły pseudo ekologów ociemniałych ideologicznie w wypranych mózgach, że trawa ma większą wartość niż dobro człowieka.

  • A dlaczego nie zaparkują na jedni? Są swa pasy. Jeden do jazdy. Drugi do parkowania. Kierowcy powinni być wyrozumiali i zrozumieć, że nie ma gdzie zaparkować.

   • Na leczenie to dla Ciebie już raczej za późno jest…

    • Czy możesz wyjaśnić dlaczego zaparkowanie na chodniku/trawniku/drodze pożarowej jest OK, natomiast na parkowanie na jezdni żaden z kierujących się nie zdecydował? Możesz odpowiedzieć?

    • Ulica miejska (z ograniczeniem do 50km/h) to nie autostrada. Oświetlona. Brak zakrętów. Samochód pozostawiony na jezdni nie stwarzałby zagrożenia. A znak B-36 można olać, jak wiele innych – bo są nieżyciowo postawione.

 6. Co nie dopuszczalne, nie znam ludzi i mi4jsca ale jak nie ma gdzie parkować to niech se parkują o na trawnikach bo gdzie.maja parkować?? Ludzie to.maja problemy ja pierduk am

  • Dlaczego nie zaparkują na jezdni? Co prawda na tej drodze jest zakaz zatrzymywania, ale jeżeli nie ma gdzie zaparkować to chyba można ten zakaz „olać”.

 7. Przy kościele Św Urszuli Leduchowskiej to w niedziele kierowcy cały czas jeżdżą po chodniku i drodze rowerowej (od strony kraśnickiej) jakby to była jezdnia. Po co mają jeździć dookoła na parking jak mogą slalomem między pieszymi wjechać krótszą drogą. Zapraszamy tam w niedziele policję lub straż miejską.

  • Straż (za)Miejska

   Zgłoszenie przyjęte.
   Order z kartofla czeka w Redakcji.

  • Oj zapraszasz i to chyba w każdą niedzielę. Podobnie jak społeczniaki na bursztynowej, ludzie na komunię przyjeżdżają spoza miasta nie mają gdzie aut zostawić i jeppp mandacik. A pisze to ja lubelak miastowy ale ludzki.

 8. Brawo dla Pana Piotra za szybką reakcję, póki trawa jeszcze jest. Przy niektórych szkołach jest całkiem rozjeżdżona.

 9. Trawnik się kosi i pielęgnuje. Tu jest zwykłe ściernisko.

 10. Mam nadzieję że Czytelnik zgłosił to do SM bo tacy kierowcy jeśli nie dostaną mandatu to ABSOLUNIE NIECZEGO SIE NIE NAUCZĄ

  • Straż Miejska to instytucja powołana do m.in. pilnowanie porządku i to jej powinno zależeć na tym, żeby nikt nie parkował na trawnikach.
   Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z urzędu podjęła działania. Przejrzeć monitoring i wezwać kierujących na wyjaśnienia.
   10000/670=150 złotych za mandat. Czyli mandaty (które i tak są zbyt małe) są jeszcze raczej z dolnej półki.

Z kraju