Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych (wideo)

Nasz Czytelnik zarejestrował niebezpieczne manewry na drodze kierowcy volkswagena. Wyprzedzał on na podwójnej ciągłej, a także na przejściu dla pieszych.

44 komentarze

 1. Nie ma zajęcia dla niego tylko szuka sensacji??? Gość w volkswagenie nie zachował się za mądrze ale to nie powód żeby robić z igły widły.

  • Tak , pogłaszcz go jeszcze po główce i daj zielone światło swoim komentarzem , żeby inni idioci go naśladowali.

  • Jak zabije ci taki syna albo córkę to ciekawe czy tak samo będziesz pisał.

  • Mam oczywiście nadzieję, że właściciel nagrania w pierwszej kolejności przekazał je na policję (zawsze tak robię w przypadku takich wykroczeń), a dopiero potem informacyjnie do Lublin 112. Jeśli bronisz tego świra, to znaczy, że sam tak jeździsz. A to z kolei znaczy, że prędzej czy później filmik z tobą w roli głównej trafi na [email protected] . Pozdrawiam.

  • Rudy, lepiej się już nie odzywaj.

  • Bardzo dobrze zrobił, że to zgłosił. Medal dla niego. Temu kretynowi, który wyprzedzał powinni zabrać prawko. Rudy – jeżeli jesteś przeciwny takiemu udostępnianiu to oznacza, że sam popełniasz takie wykroczenia.
   Mam nadzieję, że nigdy nie będzie Ci potrzebne jakiekolwiek nagranoanie w celu domagania się swoich praw czy odszkodowania.

  • TAKI RUDY i jemu podobni nie powinni mieć dzieci. Szkoda dla nich tlenu nawet na wsi ( Przypuszczam, że to czerstwy bukiet z okolic ) chyba, że ….. dzieciaczki odstawi na „naukę” do PLEBANA!

 2. Możecie narobić tymi kamerami zasrancy kupcie sobie nie oznakowane insignie i zostańcie funkcjonariuszami albo się do roboty wezcie lepiej

  • Taka jazda to nie blachostka, dobrze ze ktos zamiescil zdjecie. Szkoda jedynie ze kierowca nadal ma prawko, prawdopodobnie.

  • Owszem możemy narobić i to bardzo dotkliwie. Nikt nie wysyła filmików z nieprawidłowym parkowaniem, ale wyprzedzanie na przejściu powinno być karane, jak usiłowanie zabójstwa. Osobiście uspokoiłem już dwóch takich „kozaków” filmem z kamery. Jeden stracił kwity, bo miał już i tak dużo za uszami, drugi dostał karę z górnej półki. Brawo policja. Nie może być tak, że boję się przepuścić pieszego na dwupasmówce, bo na sąsiednim pasie, ktoś go zgarnie na maskę. A do polskich wozaków (bo to na pewno nie kierowcy) przemawiają tylko dotkliwe kary. Powinny być jeszcze wyższe.

  • Lulek, obyś nigdy ty lub twoja rodzina nie trafiłi na takiego brawurowego kierowcę przechodząc przez przejście…. Dorośnij…

  • ciekawski czesio

   A że tak zapytam: taki niepełnosprawny umysłowo jesteś na co dzień czy tylko w niedzielne poranki? I oczywiście mam nadzieję ze nie masz prawa jazdy.

 3. Polecam film zgłosić na [email protected].

 4. To, że wyprzedzacz zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie i niezgodnie z obowiązującymi przepisami to fakt.
  Faktem jest też błędne stygmatyzowanie wyprzedzania przy jakiejkolwiek linii ciągłej, co uczynił pismak.
  Zabronione jest wyłącznie najeżdżanie na nią i jej przekraczanie.

  • Czyli można wyprzedzać wg. Pana/Pani w miejscu widocznym na nagraniu?
   no…no…

   • Czyli wg PoRD nie jest zabronione wyprzedzanie przy pojedynczej i podwójnej ciągłej.
    W miejscu gdzie wyprzedzał wyprzedzacz wyprzedzanie jest zabronione ze względu na skrzyżowanie i przejście dla pieszych a nie ze względu na jakiekolwiek linie.
    Proszę się dokształcić z kodeksu bo wiedza cokolwiek szwankuje.

    • Podwójna ciągła w tym miejscu jest w jakimś celu, a mianowicie przed skrzyżowaniem. Co więcej, jest kontynuacją linii podwójnej ciągłej na moście. Nie wiemy o jakim dokształcaniu Pan/Pani pisze. Chyba szanowny Czytelnik ma luki w wiedzy na ten temat. Znak rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz najeżdżania (przejeżdżania) przez tę linię. Chyba, że Czytelnik ma inny kodeks ;). Linia nie zabrania bezwzględnie wyprzedzania – można to zrobić, ale pod warunkiem, że w trakcie tego manewru nie przejedziesz przez linię.

     • A co ja napisałem wyżej? To osobnik podpisujący się „redakcja” ma luki w wiedzy o ruchu drogowym. Cytujesz mnie osobniku a słowa przypisujesz sobie. To już zakrawa na chorobę psychiczną. Schizofrenia czy za mocne prochy?

      • Można kulturalnie dyskutować? Potrafi szanowny Czytelnik? Patrząc na wpisy to raczej nie. Kolejny wpis na takim poziomie pójdzie w kosz.

   • Szwankuje też umiejętność czytania i rozumienia. Napisałem w pierwszym poście cytuję: „wyprzedzacz zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie i niezgodnie z obowiązującymi przepisami”
    Czy może być jaśniej?

    • Ale w kolejnych go Bronisz. Sam czytaj ze zrozumieniem i doszkol się w przepisach.
     Powinien zwolnić i wrócić z powrotem na prawy pas przed busa. Prawo zabrania wyprzedzania na ciągłej oraz przejściu dla pieszych. Tak samo wyjeżdżający z uliczki ma pierwszeństwo pod warunkiem, że znaki nie informują inaczej. Kto Ci dał prawo jazdy o ile je masz…

     • Podaj ignorancie przepis zabraniający wyprzedzania na ciągłej (jakiejkolwiek).

  • Możesz napisać czy masz prawo jazdy ?

  • Aha, czyli twoim zdaniem, jak „objedziesz” całą linię ciągłą po lewej stronie, ale na nią nie najedziesz, to wszystko jest ok? No i jak tu się dziwić takim zdarzeniom. Dużo musiałeś kupić paczek z czipsami, zanim się prawo jazdy w jednej trafiło?

  • „Zabronione jest wyłącznie najeżdżanie na nią i jej przekraczanie.”
   Czyli jak wyjechałeś na lewy pas i „złapała cię” ciągła, to będziesz jechał tym lewym, aż ciągła się skończy?
   Popatrz. Mnie zawsze uczyli, że manewr wyprzedzania, w przypadku konieczności przekroczenia osi jezdni, ma się rozpocząć i zakończyć przed rozpoczęciem linii ciągłej. Coś się pozmieniało w przepisach?
   Może czas się douczyć?

   • Cytat z:
    Rozporządzenie Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Aministracji
    w sprawie znaków i sygnałów drogowych z dnia 31 lipca 2002 r.
    § 85 pkt 4 P-2 linia pojedyncza ciągła oddziela pasy ruchu o tym samym kierunku i oznacza ponadto zakaz przejeżdżania przez tę linię i najeżdżania na nią

    Może czas się douczyć? Ignorancie

    • „§ 85 pkt 4”
     Wiesz chociaż,co przytaczasz? 🙂
     Jak wytrzeźwiejesz, to sięgnij do OBOWIĄZUJĄCEGO aktu prawnego.
     I zapoznaj się ze znaczeniem słowa „ignorant”, bo mam wrażenie, że od dzisiaj będzie to dla większości tu zaglądających synonim „niosącego światło”. 🙂

 5. Co za ludzie sami ormowcy , żyj swoim życiem błaźnie jeden z drugim.

  • Czyli idąc tokiem twojego rozumowania. Idziesz ulicą, gość wbija ci noż w brzuch, każdy to zlewa i nie zgłasza tego nigdzie, a ty wykrwawiasz się i umierasz. Przecież jakby ktoś doniósł na pogotowie czy policję o tej sytuacji to byłby ormowce.
   Prawo jest po to, żeby go przestrzegać i dotyczy to również nowobogackich januszy biznesu.

  • Spada niedorozwoju moralny.

 6. Jak myślę, że poziom ułomności ludzkiego rozumowania nie jest w stanie już mnie zaskoczyć to wpada taki @lucypher i brawurowo udowadnia mi jak bardzo się myliłem…

 7. Komunistyczne wywłoki które nie mają co robić tylko ganiać na milicje…. Karma wraca pamiętajcie

  • Wróci wróci, ale do ciebie.

  • Poszukaj u siebie w domu. Tam na pewno znajdziesz Ormowca. Proponuję Ci trafić na takiego brawurowego kierowcę, który został nagrany a Ty zapewne będziesz przechodzić przez przejście z telefonem w nosie Świat za takimi jak ty czy on nie płacze i płakać nie będzie.

  • Karma wraca do tych, którzy źle czynią wobec swoim bliźnim. Tutaj takiej sytuacji nie ma. Karma wraca do tych, którzy jeszcze tego bronią i są przeciwni w spełnianiu dobrych uczynków tak jak Ty

  • twój psychiatra

   weź leki i odejdź od klawiatury!

 8. Ty mondralo jak zaparkujesz i zatamujesz drogę karetce która jedzie do umierającego człowieka to co powiesz. wyprzedził żla wiadomo mandat za to się należy i tyle a ty byś od razu do zamkną . niestety ale czasem sytuacja wymaga takie jazdy bo pełno u nas ludzi i pojazdów tamujacych ruch zmuszając do takich zachowań

 9. dobra robota. nagrywać poprańców i wysyłac na stopagresjidrogowej@…
  niech sie chodza tłyumaczyć po komisariatach to najwieksza kara bo mandaty są symboliczne 100-200zł

 10. Każdy święty tutaj widzę… I tak samo pewnie na drodze, śmieszą mnie tego typu komentarze gdyż każdy z nas łamie przepisy..
  Kto wie może wiózł kogoś kto potrzebował pomocy. A i jeśli jesteście tacy mocni by nagrywać to możecie podjechać do kierowcy i go poinformować że będzie na komendę zgłoszony.. niepozdrawiam

  • Jak nie widzisz problemu w wyprzedzaniu na przejściu, to oddaj prawo jazdy. A kierowca z filmiku powinien stracić je na zawsze. Nawet wiezienie kogoś do szpitala nie uprawnia do stwarzania takiego zagrożenia.