Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy ze Starej Wsi wicemistrzami Polski

Najpierw byli najlepsi w gminie, później nie dali się pokonać w powiecie, pokazali klasę w województwie a teraz byli prawie najlepsi w kraju. Strażacy ze Starej Wsi zdobyli II miejsce na ogólnopolskich zawodach w Polanicy Zdroju.

W dniach 4 – 6 września w Polanicy Zdroju odbyły się XIV Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Wystartowało w nich 38 drużyn z całego kraju, które to okazały się najlepsze w każdym z województw. Nasze województwo reprezentowały dwie drużyny ze Starej Wsi, męska i kobieca. Strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach, sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym.

Choć już sam udział w tych zawodach jest dla strażaków olbrzymim wyróżnieniem, to jednak nasi reprezentanci postanowili stanąć na podium. Drużyna męska z ćwiczeniu bojowym zajęła trzecie miejsce, z kolei w sztafecie ósme. Jednak suma uzyskanych punktów dała im drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Dzięki temu uzyskali tytuł wicemistrza kraju. Z kolei drużyna kobieca zajęła 16 miejsce.

Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Wsi w gminie Mircze istnieje od 1921 roku. W ostatnich latach strażacy ci, są bezkonkurencyjni wśród jednostek z całego powiatu. Wielokrotnie wygrywali w zawodach zarówno gminnych, jak tez powiatowych. Jednak jak zapowiadają, następnym razem w ogólnopolskich zmaganiach jadą po zwycięstwo.