Czwartek, 28 marca 202428/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzedano działkę, na której stoi lubelska hala Makro. Obiekt pozostanie dostępny dla klientów

Działka, na której zlokalizowana jest lubelska hala Makro Cash & Carry zmieniła właściciela. Zakupiła ją wiedeńska spółka inwestycyjna. Hurtowania będzie nadal funkcjonowała.

19 komentarzy

  1. I znowu zwolnienia podatkowe a małe sklepiki niech dalej płacą podatki

  2. Czynsz w górę i koniec tak to widzę.

  3. No właśnie może pytanie do naszych radnych, czy Lublin na tej transakcji zyska, straci, czy nie ma to dla miasta znaczenia.

  4. @Witek
    Czy gdy kupię od kogoś (na przykład od ciebie) działkę to mam jakieś zwolnienia podatkowe?

    @oko
    Cięgle ktoś od kogoś kupuje działki.
    Co mają do tego radni?

    • Haha, porównuj się z biznesowymi wyjadaczami. Jeśli ktoś sprzedaje działki, na których prowadzi sieć wielkich hurtowni, to ma to jakiś konkretny cel. Myślisz, że sprzedali z braku kasy? Nie, sprzedali żeby mniej pieniędzy zostało w Polsce. Widocznie płacili za wysoki podatek dochodowy, a tak to „wiedeńska spółka” dowali im niebotyczny czynsz i dochody drastycznie spadną…

      • jaka sieć wielkich hurtowni? :)

        @Katiusza – królowo „byznesu” 🙂
        Uważasz, że to „ktoś sprzedaje działki, na których prowadzi sieć wielkich hurtowni”?
        Czyli „Makro Cash & Carry” to niby „sieć wielkich hurtowni”? 🙂
        A ja myślę, że sprzedają bo „siecią wielkich hurtowni” już dawno przestali być 🙂

      • jaka finansowa tragedia :)

        (…) sprzedali żeby mniej pieniędzy zostało w Polsce. Widocznie płacili za wysoki podatek dochodowy, a tak to „wiedeńska spółka” dowali im niebotyczny czynsz i dochody drastycznie spadną… (…)
        I tak oto pięć sprzedanych działek w Polsce doprowadzi do kryzysu realizacji nowych pomysłów prezesa 🙂

  5. nudzi wam się? Ty pewnie nie masz zwolnień jak kupisz ale inwestorzy zagraniczni często takie mają.
    Co mają do tego radni? Może to, że skoro są to jedne z największych transakcji w Europie jeżeli chodzi o sprzedaż i najem nieruchomości, to warto sprawdzić jakie to może mieć znaczenia dla Lublina. Nie kupili kiosku z warzywami 2X2 metry.

    • Przepraszam @oko
      Ja jestem zwykłym czytelnikiem lublin112 i nie posiadam wiedzy, którą Ty z pewnością posiadasz.
      Powiedz zatem jakie zwolnienia podatkowe w Polsce będzie miała wiedeńska spółka FLE GmbH kupując nieruchomość od Metro Properties.
      Ale konkretnie!
      Jaka ustawa, jakie przepisy!
      A nie wydumane jakieś „nie masz zwolnień jak kupisz ale inwestorzy zagraniczni często takie mają”.

      No i co do tego mają radni?
      To nie miasto Lublin sprzedał nieruchomość!
      Wpływ do budżetu miasta jest taki sam, bez względu na to, czy właścicielem jest Metro Properties, FLE GmbH czy może @oko
      Co ma do tego samorząd?

  6. ciemni jesteście czy udajecie

  7. Teoretycznie wygląda to tak:

    Spółka Metro Properties (spółka A) która zarządzająca nieruchomościami grupy Metro (spółka B), gdzie na tych nieruchomościach funkcjonują podmioty hurtownie Makro Cash & Carry (spółki C), zwiera transakcję z wiedeńska spółka FLE GmbH, (spółka D) na kwotę 250mln euro, która jest zależna od francuskiej grupy LFPI (spółka E), która to prowadzi biznes imieniu funduszu regulowanego AFI (podmiot F).

    Czy ktoś jest w stanie określić na jakich konkretnie przepisach podatkowych powinny funkcjonować owe spółki i jakie powinny być płacone podatki? I gdzie te podatki powinny być płacone oraz gdzie obligatoryjnie spółki powinny się rozliczać i prowadzić swoje finanse?

    Praktycznie jest to nie możliwe zdefiniowanie prawdziwego dochodu w Polsce i określenie należnego podatku Obawiam się że właściciele owych spółek i podmiotów wyprzedzili naszych urzędników z ministerstwa Finansów o parę lat świetlnych.

  8. …5 z nich znajduje się w Polsce: Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin…… *********** z redakcji na douczanie z matematyki!!!

    • Trzeba użyć rozumu następnym razem przed pozostawieniem komentarza 🙂 może Pan/Pani nie wie, ale w jednym mieście mogą być dwa obiekty 🙂
      równie dobrze z 3 miastach może być 5 obiektów jak i w 4 miastach może być 5 obiektów. Radzimy samemu się douczyć, a nie obrażać.
      Miłego dnia

  9. co za debilizm. sprzedać działkę, na której funkcjonuje dobrze prosperujący biznes – i nie jest to foodtrack, który sobie przeparkujemy.
    jeśli zrobił to właściciel makro – to strzał w kolano. jeśli ktoś inny – to oznacza, że już wcześniej makro było zbudowane na czyimś gruncie. teraz czynsz może polecieć niebotycznie w górę, bo w innym celu nikt by ziemi pod sklepem nie kupił.
    ta transakcja jest tak głupia, że musi być jakimś przekrętem!

  10. Ja uważam , że to jest sposób ucieczki od obowiązku zapłaty podatków w Polsce . Nowy inwestor teraz właściciel działki może korzystać w związku z tą inwestycja ze zwolnień podatkowych . Jeżeli nie wiadomo o co chodzi , to na pewno chodzi o pieniądze

Z kraju