690 680 960

Spór o festyn na górkach czechowskich. Aktywiści wskazują, że to nie jest miejsce na tego typu zabawy

Coraz większe kontrowersje budzi zaplanowany na najbliższą niedzielę Festyn Rodzinny na górkach czechowskich. Aktywiści tłumaczą, że impreza odbędzie się w miejscu, gdzie odbywały się masowe egzekucje. Organizatorzy zapewniają, że wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom Lublinian.

35 komentarzy

 1. Niech Ci aktywiści zajmą się swoim życiem bo w życiu społecznym są tylko pasożytami. Stadion na nie. Festyn na nie. ZAJMIJCE SIĘ SOBĄ „AKTYWIŚCI”

  • Czechów zasiedli ludzie z wiosek i nie kumają co się działo w mieście za czasów okupacji . Więc nie ma co się dziwić ich zachowaniu .

   • 90% osiedli zasiedli ludzie z okolicznych wiosek nie tylko Czechów. W Lublinie bardzo mało mieszka rodowitych lubelaków.

    • Andrzej Filipowicz, Lublin

     Chyba siebie masz na myśli, obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta, czołowych planistów od zmiany SUiKZP oraz innych orędowników zabudowy obszaru, który od zawsze był zielony i naturalnie retencjonowany. Żaden rdzenny mieszkaniec Lublina nie wpadłby na pomysł, by Górki Czechowskie podłączać do kanalizacji deszczowej i to w erze opadów nawalnych i powodzi błyskawicznych, a do tego organizować tam festyny za środki za przeproszeniem publiczne.

   • Guzik prawda, mieszkam na Czechowie dopiero 8 lat a lubelakiem jestem z dziada, pradziada!

  • Zajmują się sobą, bo Lublin należy do nich, a PR naganiacze róbcie sobie gdzieś.

 2. do aktywistów pytanie czy państwo aktywiści robią zakupy w plazie na ul lipowej? ps. Obóz pracy przy ulicy Lipowej w Lublinie – niemiecki nazistowski obóz pracy funkcjonujący od grudnia 1939 roku do lipca 1944 roku. pozdrawiam durnych aktywistów. udanych zakupow

  • Rozebrać więc trzeba

  • Gdzie są „aktywiści” podczas impez na placu zamkowym i okolicznych błoniach? Nie wiedzą co działo się na zamku podczas II wojny światowej?

  • A na Zamek w Lublinie wszyscy chodzą, byli, są tam pokazy, imprezy dookoła i nikomu nie przeszkadza że było tam więzienie i mordownia.

  • Ot,ciekawa uwaga. Z tym tym że galerię Plaza wybudował nie byle kto. A Tobie wara od naszego Geszeftu.

 3. A jak aktywiści bawią się w domach i blokach dookoła to żadnego problemu nie mają

 4. Ta impreza, finansowa z publicznych pieniędzy, ma na celu oceplenie wizerunku tej pseudo deweloperskiej ścieżki tranzytowej między dzielnicami hucznie nazywanej parkiem naturalistycznym. Stoi za tym młodzieżówka PO. Dzięki takiej imprezie TBV i urząd miasta będą miały materiał (zdjęcia, filmy) do folderów reklamowych, gazetek i postów na FB.

 5. Mieszkaniec Relaksowej :)

  Że też kilka osób ciągle wodę mąci!
  Jak na górkach wojsko sobie strzelało-nikomu to nie przeszkadzało. Jak odbywały się zawody motocrosowe- nikt nie wspominał o rozstrzelaniach i chomikach. Zasypanie strzelnicy (nie będącej przecież wytworem natury) to degradacja przyrody.
  Teraz jak „aktywiści” chodzą z psami które za przeproszeniem srają na tych kościach, które ponoć ktoś znalazł to też jest ok. Ale już ścieżki do spacerów i festyn dla dzieci to jest masakra i profanacja!!!

 6. Ja jako mieszkaniec Czechowa od wielu pokoleń Lubelak chcę tej imprezy i zrobienia porządku z tym terenem dość pijaków aktywistów i i wszelkiego chołostwa, waszych gówien, sory waszych pupilów gówien i corocznego wypalania na wiosnę na jesień niech ktoś zrobi z tym terenem porządek! PS. A tak dla waszych masowych egzekucji to na razie odkryliście trochę kości zwierząt coś nie tak?

  • Andrzej Filipowicz, Lublin

   Można byłoby napisać, że wszystko nie tak, ale w zupełności wystarczy, że takich rzeczy nie mógłby napisać realny mieszkaniec Czechowa i Lublina, bo nie od dzisiaj wiadomo, kto jest właścicielem tego obszaru naszego miasta i odpowiada za jego stan. To samo dotyczy znajdowanych tam szczątków, czy przeprowadzonych wcześniej ekshumacji ofiar nazizmu. Wystarczyło napisać, że jesteś za festynami w takim miejscu, bo cała socjotechniczna otoczka to pierwsze zepsuła tak po prostu i po ludzku.

   • Jestem za tą imprezą jako realny mieszkaniec Lublina od zawsze!
    Jeżeli szanowny Pan nie ma ochoty proszę nie uczestniczyć i po sprawie.
    Dzieci na pewno chciały by skorzystać!

    • Dzieci z pewnością, ale dorosl isą od tego żeby dzieciom wydzielac co nalezy a co nie. Wydzielanie to problem dla rodziców wystarczy popatrzeć ile dzieci ma nadwagę a drodzy rodzice to żle słuzy waszym dzieciom. Wydzielanie, dyscyplina, odpowiedzialnośc to jest dla dobra waszych dzieci tymczasem u as kroluje nadmiar, rozpasanie, pseudo wolnośc a raczej anarchia.

  • Co z Ciebie za lubelak jeżeli trzymasz z bukietami i ich pomysł popierasz .

 7. Aktywiści? Co to za motłoch?

 8. Aktywistom nie przeszkadzają wiejskie odpusty z kolorowym badziewiem rostawionym u bram cmentarza? Niech jadą do Meksyku na święto zmarłych.

 9. Jola powiedz kto cię zrobił to cię pomszczę

 10. Nie ma tam jakiegoś „susła perełkowanego”? Moglibyście kolejne lata bezpardonowo blokować rozbudowę tego obszaru, jak w Świdniku…
  Jak mnie ta hałastra terrorystów wk…

  • Andrzej Filipowicz, Lublin

   Zdecydowanie groźniejsi dla życia na ziemi są ekobójcy, co potwierdzają ostatnie deszcze nawalne i powodzie błyskawiczne, że o +58 stopniach Celsjusza na „ścieżce terenowej” w Górkach Czechowskich wybudowanej nie wspomnę. Różnorodność biologiczna Górek Czechowskich została doceniona zleceniem przez obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta ekofizjografii problemowej i inwentaryzacji i walidacji przyrodniczej, co sfinansowano ze środków budżetowych Lublina. Chyba nie sądzisz, że doktor ekonomii wydałby pieniądze na wyszukiwanie „susła perełkowanego”?!

   • „Różnorodność biologiczna Górek Czechowskich” to 94 odmiany nawłoci i tyle samo kleszczy i trochę krzaków samosiejek, które to takie cenne rośliny bo jakoś dostrzec w tej nawłoci nie mogę. Zaklinacie rzeczywistość próbując obrzydzić ludziom to miejsce i pozostawić ten bajzel dalej w taki samym stanie. Jak nikt nie będzie tam wchodził to będzie super. Wam chodzi tylko i wyłącznie o to aby deweloper płacił podatki i przekazał ekologom w użytkowanie swój teren i broń Boże nic tam nie robił. Kupcie do spółki te górki i zarządzajcie. Naradzie jesteście w mniejszości co widać nawet po komentarzach, ludzie chcą parku i chcą korzystać z tego terenu w sposób ucywilizowany to nie jest park narodowy czy puszcza, żeby nic nie ruszać!

    • Andrzej Filipowicz, Lublin

     Dlaczego ubliżasz obecnemu jeszcze prezydentowi naszego miasta, który ze względu na gatunki chronione i ściśle chronione zlecił wykonanie ekofizjografii problemowej dla Górek Czechowskich? Jest to jedyne miejsce w Lublinie, w którym sięgnięto po tak wyspecjalizowane opracowanie ekofizjograficzne. Liczba 94 gatunków chronionej i ściśle chronionej flory i fauny też jest pochodną decyzji obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta, który powołał grupę 21 najlepszych naukowców do przeprowadzenia inwentaryzacji i walidacji przyrodniczej suchych dolin i wąwozów, a tym Nr 13 – Górki Czechowskie. Jeżeli chodzi o aktywność zwolenników zabudowy Górek Czechowskich, którzy mówią o parku, a myślą o 30 „akademikach” i 69 punktowcach to widać ją najlepiej, jak trzeba pokazać twarze i się pod tym podpisać.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii