Skrzyżowanie na wjeździe do Krasnegostawu przebudują na rondo. Ma to poprawić płynność ruchu (zdjęcia)

Zakończyć się mają problemy kierowców wyjeżdżających z Krasnegostawu w kierunku Zamościa. Skrzyżowanie, gdzie rozpoczyna się obwodnica miasta, zostanie przebudowane na rondo.

We wtorek w Krasnymstawie odbyła się konferencja w której wzięli udział m.in. wicepremier Jacek Sasin i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zapowiedzieli oni przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812 w ciągu ulic Sokołowskiego i ul. Lwowskiej. Miejsce to jest doskonale znane wszystkim kierowcom, którzy wyjeżdżają z miasta w kierunku Zamościa. Ponieważ pierwszeństwo przejazdu mają pojazdy poruszające się drogą krajową, wyjazd z drogi wojewódzkiej jest niezwykle utrudniony i niejednokrotnie zajmuje sporo czasu. Dochodzi tam również do kolizji i wypadków.

Z obliczeń wykonanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu w 2015 r. wynika, że średni ruch na tym skrzyżowaniu wynosi ponad 13 tys. pojazdów na dobę. Konieczność przebudowy tego skrzyżowania od dawna zgłaszały organy samorządowe, policja, straż pożarna oraz służby ratownictwa medycznego. Dzięki budowie ronda zwiększyć się ma płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżnych.

Inwestycja oprócz ronda, obejmie budowę chodników o łącznej długości ok. 120 metrów, zatoki autobusowej, oświetlenia oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. Parametry drogi w obrębie ronda zostaną podniesione do nośności 115 kN/oś. Inwestycja będzie finansowana ze środków budżetu państwa, przy udziale jednostek samorządu terytorialnego: Miasta Krasnystaw, Powiatu Krasnostawskiego oraz Zarządu Województwa Lubelskiego. Realizacja inwestycji planowana jest w latach 2021-2022.

(fot. Google Street View, Ministerstwo Infrastruktury)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Dobrze niech budują, bo tu jest masakra w szczycie…

  • taa, jasne bo w Krasnymstawie tyle zakładów pracy że jak wszyscy jadą do pracy to korek od Lublina się zaczyna…

   • … i cały tranzyt będzie w kolejnym miejscu spowalniany bo kilku miejscowych nie może poczekać kilkunastu sekund…

    • Widzę, że twoja wiedza jest na ten temat jest spora. Proponuję abyś to ty projektował drogi i wymyślał nowe rozwiązania. Zapewne świat byłby lepszy a drogi mniej zawiłe.

   • Tak jest dużo zakładów!!! Ale też ruch lokalny i tranzyowy i wiele innych czynników które powodują że jest tak a nie inaczej. Ja się nie orientujęsz to nic nie wiesz…

 2. dawno, dawno temu, w Kołbieli, też tak pomyśleli

 3. Jak Sasin się za coś bierze to na pewno to spierdzieli

 4. Głupi pomysł: będzie wydana na to kasa gdzie droga tam jest w dobrym stanie, do tego po czasie na łączeniu (stara droga a nowa) zacznie pękać w przyszłości asfalt znam to z innych tras tak przerobionych w kraju, i rondo będzie małej wielkości przez co kierowcy ciezarowek będą tylko go rozjeżdżać, trzeba było zrobić światła (tanim kosztem) i po problemie bo jeśli jakimś cudem upchną tam rondo z dwoma pasami żeby upłynnić ruch to będą większe kolizje, już nie raz zauważyłem jak ludzie nie potrafią jeździć po rondach, bo jak zrobią z jednym pasem to nic tam nie upłynni ruchu.

 5. Najpierw niech skończą przebudowę ciągu ul. Kościuszki ul. Szkolna bo nie ma jak wyjechać z domu do pracy.
  Trzeba było przewieźć p. Sasina tą trasą a nie robić szopki.

 6. zamiast s17 do granicy zapodają rondo ala Kołbiel (też na s17) sic!!!

 7. Bravo. Na to czekaliśmy od lat. Ale jazgot szkoda wam?

 8. Jakich kuźwa kolizji i wypadków? Od lat jeżdżę tamtędy dwa, trzy razy w tygodniu i nigdy żadnej kolizji i wypadku nie widziałem. Wyjeżdżając od strony Krasnegostawu w kierunku Zamościa nigdy nie spałem dłużej niż dwie minuty więc ta propaganda ma swój wiadomy cel. PEACE…

  • Jakbyś tak rzeczywiście często jeździł to chyba rok czy 2 lata temu był tam masakryczny wypadek gdzie małżeństwo pracujące w ceramice jadąc od strony Lublina na Chełm zginęło gdy uderzyła w nich ciężarówka jadąca od Chełma w stronę Zamościa.
   Makabryczny wypadek.
   Jeśli to rondo ma ocalić chociaż jedno życie to warto.

   • No właśnie o to chodzi, że nie warto. Bo jak wydasz kasę i zbudujesz rondo, to znajdzie się głupek co na rondzie zginie…
    Jaka była przyczyna tamtego wypadku? Domyślam się że małżeństwo wyjechało z podporządkowanej wprost pod ciężarówkę. Jak ktoś nie ma mózgu, to rozwali się tak czy inaczej, prędzej czy później. Nie tam, to gdzieś indziej…

  • Ale Ty jesteś głupi. Jakiś czas temu zginął tam młody chłopak bo jakiś dureń nie zatrzymał się na STOPIE , a i kolizji było już było sporo. Wyjazd w kierunku Zamości a w niektórych porach to trzeba postać ok pół godziny.

 9. Dłużej stoją i blokują tylko piz… y, które nie potrafią się włączyć do ruchu

 10. Użytkownik LKS

  2021-2022??? a oni już robią zgromadzenie w celu zapowiedzi przebudowy?? śmieszne

  • śmieszne ? że trzeba zaprojektować, ogłosić przetarg i wybudować ?
   spróbuj sobie coś pobudować na własnej posesji to też z rok zejdzie
   Szambo ekologiczne żeby zrobić to musisz do gminy wystąpić i do ochrony środowiska – koło roku zejdzie

 11. już dawno powinni zrobić obwodnicę Krasnegostawu i Izbicy w ciągu S17. ten jeden krótki odcinek radykalnie by usprawnił ruch na całej trasie, Bedzie jak w Kołbieli – 15 lat planowania i zamiast zacząć budowę od obwodnicy Kołbieli to robią ją na samym końcu. Dno i dwa metry mułu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9666zł -0.06%
  • GBP 4.9699zł 0.41%
  • EUR 4.4739zł 0.06%
  • CHF 4.2121zł 0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”