Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Skatowali go na śmierć na oczach rodziny, gdyż ochlapał pieszych błotem. Prokuratura żąda sprawiedliwego wyroku

Prokurator Generalny chce ponownego rozpatrzenia głośnej sprawy dotyczącej śmierci mieszkańca miejscowości Bzite, który został skatowany na śmierć za to, że ochlapał błotem pieszego. Jego zdaniem, sprawcy powinni odpowiadać za zabójstwo, a nie pobicie ze skutkiem śmiertelnym.

26 komentarzy

 1. Więzienie więzieniem. Jedno nauczy, drugiego nie, tym bardziej na koszt podatników. Takich gości powinno oddawać się w ręce rodziny w celu wymierzenia adekwatnej kary, a co z nimi zrobią to już ich sprawa – wedle ich woli.

 2. W średniowieczu sprawiedliwy za takie coś wyrok to było rozerwanie końmi. Dzisiaj dostaną co najwyżej 15 lat zwolnienie warunkowe po 8-iu.

  • Dzisiaj rozrywasz ich końmi, a jutro jesteś na lublin112, że znęcasz się na zwierzętami, którymi rozrywałeś te dwa chwasty.

   • W tej sprawie, można licytować się na to, kto jest większym chwastem.

    • Co wcale nie znaczy, że można sobie chwasta pobić czy zabić. Dodam, żeby mi ktoś nie wmawiał, że tak twierdzę.

 3. Jestem ciekaw jak długo śmiałby się petentowi w twarz policjant, któremu zgłosiło by się fakt, bycia ochlapanym błotem? Z bólu brzucha pewnie by na kilkudniowe zwolnienie poszedł.

 4. Gdyby przejechali go samochodem, to dostaliby co najwyżej zawiasy, a forum ubolewałoby nad tym, kto ma zapłacić za naprawę uszkodzonego samochodu.

 5. Znalezione w necie
  „38-letni Henryk, ich sąsiad, zwykle był zamknięty w sobie, ale wystarczyła iskra, by wystrzelił. Wtedy bywał porywczy, nieobliczalny, lepiej było omijać go szerokim łukiem. Taki postrach okolicy. We wsi do dziś pamiętają, jak kilka lat temu ciężko pobił żonę. Nie wiadomo, o co poszło. Kobieta doczołgała się do samochodu i pojechała do szpitala. Przytomność straciła przed drzwiami wejściowymi. Lekarze ją uratowali. Henryk trafił do aresztu, wyrok, więzienie. Żona z trojgiem małych dzieci już nigdy do niego nie wróciła”.
  A to Polska w pigułce. W tej sprawie widać potworność tła, na którym to wszystko się rozegrało:
  ofiarą był ktoś, kto w lokalnej społeczności uważany był za bardzo brutalnego bandytę;
  sprawcy nie mieli planu zatłuczenie ofiary na śmierć;
  biorąc powyższe pod uwagę, zapewne kiedy już go zaczęli bić, to bili tak, żeby nie wstał i on ich nie zabił.
  To właśnie takie m. in. niuanse, różnią „zabójstwo” od „pobicia ze skutkiem śmiertelnym”. Ciężka sprawa dla sędziego. Jednocześnie woda na młyn dla takiego polityka, jakim jest obecny prokurator generalny… Także woda na młyn dla mediów…

  • Gdyby nadać temu narrację typu: „wyrwanie chwasta” to forum byłoby oburzony wysokością wyroku i żądali by uniewinnienia.
   Już kiedyś pisałem, że wyrok w tej sprawie wydaje mi się wysoki, ale nie twierdzę, że niesprawiedliwy. Sprawa jest dość złożona. Nie wydaje mi się, że zamiarem oskarżonych nie było dokonanie egzekucji, za ochlapanie błotem. To moim zdaniem miało być pobicie, które przerodziło się w ostrzejszą bójkę zakończoną zbyt brutalnie i moim zdaniem tak to sąd zinterpretował.

   • Zdarzały się takie pobicia, ze skutkiem śmiertelnym, że kończyło się to zawiasami, albo umorzeniem. Tutaj, dochodzi użycie niebezpiecznych przedmiotów i najście człowieka na jego działce. Dlatego ten wyrok był wyższy.

 6. mieszkaniec Wieniawy

  Aktywne chłopaki z prowincji. Można spotkać takich na Politechnice, Uniwerku Przyrodniczym, UMCS jak popiją to startują z pięściami do każdego.

 7. Lubliniak, czyli zapobiegawczo go zabili by się nie mścił za pobicie?

 8. W tej sprawie chodzi wyłącznie o to by pokazać jak: „głupi jest sąd i jak niesprawiedliwe wyroki wydaje”.
  Wszystko po to”, by PiS/Ziobro miał usprawiedliwienie pod dalsze „reformy sądów”, czyli podporządkowywanie władzy sądowniczej.
  Był sędzia sędzia który ukradł kiełbasę, inny część od wiertarki, a trzeci zabrał z laty 50PLN. Ten jest czwartą czarną owcą, ale to wystarczy, czy przez kolejne 5 lat o nim mówić.

 9. A ludzie się dziwia skąd takie bestialstwo u kacapstwa. Ci dwaj tacy sami, dożywocie… bo niestety wyższego wymiaru kary u nas nie ma…

 10. do mariupola idiot….w niech sie cwanaiaczki wnykarza

Z kraju

Sport