Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sieć Stokrotka odnosi się do protestu załogi. „Mamy na uwadze dobro pracowników i całej organizacji”

Wczoraj przed siedzibą sieci sklepów Stokrotka odbyła się pikieta. Pracownicy oraz związkowcy wysunęli wobec spółki szereg poważnych zarzutów. Dziś firma odniosła się do większości z nich.

14 komentarzy

 1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Ludziom ledwo styka do następnej „wypłaty”, a tymczasem Sieć Stokrotka:
  „Mamy na uwadze dobro pracowników…”
  Jak na komunistyczne zwyczaje, to szybko.

 2. Ahhh. Jak wszystko pięknie i inteligentnie opisali. Szkoda tylko, że to pustoslowie, a działanie w granicach prawa, a raczej na granicy prawa, nie zawsze jest zgodne z zachowaniem godności ludzkiej.

 3. Typowy bełkot korporacyjny, wszystko jest pięknie itd, a ja od dawna widzę jako klient jak ci praownicy w sklepie biegają miedzy wypakowywaniem towaru a kasą. Jedna pani na kasie plus 4 samoobsługowe wspierane przez tę jedyną na kasie, no sory ale w innych sklepach jest to inaczej rozwiązywane co widac gołym okiem.

  • to nie moja ręka

   Czy ktoś ich tam trzyma na siłę? Jakby mieli głowę na karku to by mieli jeden etat i 3 pensje. W korporacjach „dobro pracownika” nie istnieje a to co się liczy to maksymalizacja zysku. Ludzie z zarządu to zazwyczaj socjopaci/psychopaci którzy manipulują innymi.

 4. Ale słowem nie wspomnieli, że np. w ubiegłym roku mieliśmy kilkaset milionów zysku na czysto, w tym roku rezygnujemy z połowy tej kwoty, a przeznaczamy ją na podwyższenie wynagrodzeń pracownikom.
  Najważniejsze, żeby samemu się nachapać.

 5. światła orlenu

  Nie umie pracować, chodzi na lewe l4, nie wyrabia normy i płacze, że ją zwolnili. Powinna dostać medal. Centrum dystrybucyjne to nie jest kuchnia. Takie lesery to są najgorsze.

  • Ty mi tu nie...

   Do tego składek do ZUS odprowadza mało, a potem, jak nie przykładając pan Cugowski, płacze, że ma małą emeryturę (tylko 1200 PLN/m-c)..

  • Jeżeli to jest żart to nieśmieszny a jeżeli naprawdę tak uważasz to jesteś zde*ilałym dzieckiem kapitalizmu a’la wczesny balcerowicz. Po to się płaci składkę chorobową zusowi by móc chorować. Choroby się nie wybiera a zakładanie, że wszyscy, którzy chorują to lesery to już pisowska galareta zamiast mózgu! I to pracodawca ma obowiązek tak organizować pracę by usprawiedliwiona nieobecność jednego lub kilku pracowników nie dezorganizowała systemu pracy. Tylko, że u nas dla jeszcze większego zysku obsady pracowników są zminimalizowane czasami do absurdu. Zysk, zysk i premie dla kierownictwa to cel każdego przedsiębiorcy a zwykły pracownik ma tyrać kosztem zdrowia i rodziny! I żeby nie zabrakło mojego ulubionego pisu! Przez ostanie 7 lat nic się pod tym względem nie polepszyło a nawet pogorszyło bo np. całkowicie wyrwano zęby PIPie! 8*

 6. totalny bełkot…sieć w swoim oświadczeniu w żadnym stopniu nie odniosła się do zarzutów. W moim odczuciu wkleili gotowe szablony przygotowane na takie wypadki. A szkoda bo zaciekawiła mnie ta sprawa

 7. Bojkotuję te markety

  Ale niepoważna odpowiedź, tam na górze widać niezły odlot. Ja podziękuję za zakupy w tej sieci.

 8. W centrali lubelskiej nie lepiej. Brak merytorycznego dialogu z pracownikami. Na zebraniach bełkot kierownika o d*pie Maryny zero odpowiedzi na konkretne pytania. Zwalnianie ludzi bez podania przyczyny. Łamanie przepisów BHP. Odczłowieczanie pracowników poprzez używanie numerów zamiast nazwisk. Istny obóz pracy.

 9. Walić te stokrotki przestańmy tam kupować

 10. Jeśli płacą co najmniej płacę minimalną to prawnie nie mająobowiązku płacić więcej, jak komuś nie pasuje to niech się zwolni. Tam od dawna brakuje pracowników bo nikt nie chce pracować za te pieniądze. Jeszcze mamy wolny rynek i jeszcze nie obóz pracy, chociaż kolesie z pisu pewnie i nad tym pracują, ale jeszcze nie ma obowiązku pracy w stokrotce.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo