Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sawin: Mieli na posesji militaria, grozi im do 8 lat więzienia

Policjanci z Chełma podczas przeszukania trzech posesji na terenie gminy Sawin ujawnili amunicję oraz proch. Do sprawy zostały zatrzymane trzy osoby.

Kryminalni z Chełma realizując posiadane informację przeszukali w środę trzy posesje na terenie gminy Sawin.

– Mundurowi znaleźli tam 54 sztuki amunicji karabinowej różnego kalibru, 12 łusek amunicji i ponad 360 gram prochu. W związku z tą sprawą zatrzymani zostali zamieszkujący tam trzej mężczyźni w wieku 34 i 42 lat – informuje asp. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Policjanci zabezpieczyli znalezione militaria, prawdopodobnie z okresu wojny. W czwartek z udziałem zatrzymanych będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

– Zgodnie z przepisami kodeksu karnego posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8 – wyjaśnia asp. Ewa Czyż.

2016-06-30 14:47:04
(fot. Policja Chełm)

13 komentarzy

 1. Zapewne szykowali bomby na śdm.

 2. wynik nad wynikami, szczególnie te 12 łusek a i reszta pamiętająca dziadków z AK nikomu raczej krzywdy nie zrobi, a napewno nie większą niż ogólnodostępne petardy. Normalny prorok ( a takich ze świeczką szukać) umorzyłby to w ciągu 5 minut- tyle wymaga wypełnienie odpowiedniego druku. Po cholerę Policja podaje takie wiadomości mediom. Gdyby zatrzymali gości z kałachami i skrzynką kulek to co innego, ale facetów z prawie 100 letnimi, zawilgoconymi, skorodowanymi i wykopanymi podczas prac polowych kulkami od mausera?!!!

 3. Ci militarysci raczej by sobie krzywde zrobili niz komukolwiek i watpie by mieli to przeciwko komus wykorzystac. Lepiej jak oni to znalezli niz jakies gowniarze co potem do ogniska wrzuca. A Policja tez przesadza chwalac sie takimi akcjami. Tych bezczelnych gnojkow z papierosami spod Novej nie potrafia przegonic a tu taka akcja. Gratulacje

 4. Ja mam w domu nóż, czy to znaczy że jestem mordercą

 5. ale sukces do tego pewnie za kawałek lufy z 1 wojny światowej wykopanej w lesie biegły stwierdzi że to broń i to wszystko za nasze podatki łapcie przestępców im dowalą a adwokata za ucieczkę z miejsca wypadku uniewinniono
  niezawisłość sądu , bezprawie i niesprawiedliwość to wręcz żałosne ich zatrzymali a innych wypuszczają źal.pl

 6. jakby byli policjantami i po pijaku zabili młodą dziewczynę , a potem uciekli z miejsca zdarzenia, to by 4 latka dostali, a po dwóch wyszli…

  • A adwokat bez prawka spowodował wypadek i uciekł z miejsca wypadku i Co???? Umorzenie 🙁 Cyrk na kółkach!!!Jak gadał Kargól sąd sądem ale weź te dwa granaty 🙂 🙂 Sprawiedliwość musi być po naszej stronie !!

 7. Takiego szmela po stodołach lub innych budynkach pełno leży. W każdym gospodarstwie kilka sztuk by znalazł i kilka pociągów na samej lubelszczyżnie by zebrał. Normalnie sensacja na całą Europę. Odznaczyć i dać awanse;od razu szlify jeneralskie. Społeczeństwo odetchnęło z ulgą i poczuło się bezpiecznie. Komuś z tych upałów chyba na mózg padło.

 8. Apoloniusz Pierdółko, brat Kleofasa, też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Chore, polskie, komunistyczne prawo zabrania…
  W takich krajach jak np. Finlandia, Norwegia, Francja, Belgia i wielu innych, ludziska po szopach i stodołach trzymają całe armaty, czołgi, pojazdy opancerzone wraz całym ich wyposażeniem z czasów tego wrednego Hitlera – gdyby ich za to chciano karać to i dożywocia by zabrakło.
  Czas to zmienić, szanowni polscy osłowie. I nie karać polskich obywateli z powodu zardzewiałego goowna.

 9. nic tylko pogratulować przeprowadzenia udanej akcji naszej policji zapewne zapobiegli atakowi terrorystów najprawdopodobniej byli to dżichadyści szczere gratulacje……. a prawdziwi przestępcy brykają na wolności brawo nasza policja

Z kraju

Polityka i społeczeństwo