Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Sarna wbiegła wprost przed jadące auto. Kierowca nie zdołał uniknąć zderzenia (wideo)

Z pobocza, tuż przed jadące auto, wbiegła sarna. Zwierzę zostało potrącone. Całe zdarzenie zarejestrowała zamontowana w pojeździe kamera.

37 komentarzy

 1. Pewnie teraz policja będzie szukać właściciela…
  Właściciel szybko się znajdzie jak kierowca zabierze truchło i odjedzie…

 2. Że tak zapytam… „a kierowca to oczy ma gdzie? W du..e?”. Tam jest ograniczenie do 50km/h. Widoczność na drogę i pobocze bardzo dobra, prędkość auta stosunkowo niewielka. Tak więc można było to przewidzieć i stosunkowo wcześniej odpowiednio zareagować, tylko trzeba było patrzeć na całą drogę.
  Jeżdżę tamtędy stosunkowo często i miałem też podobne tego typu sytuacje. Z tym że w mojej sytuacji reakcja była odmienna i natychmiastowa i miała pozytywne zakończenie.

  • Sarna dobrze zakamuflowana. Ewidentnie próbowała popełnić samobójstwo wbiegając bezpośrednio przed samochód, chociaż miała dużo miejsca przed i za nim, by przebiec na drugą stronę.

 3. uczestnik ruchu

  Widać było sarnę z daleka. Trzeba bacznie obserwować drogę i pobocze a nie mówić , że nagle wyskoczyła …

  • Zwłaszcza ty widziałeś najwięcej na tym nagraniu kiepskiej jakości. Jak się obserwuje drogę i pobocze z prawej strony, to trudno zauważyć pobocze z lewej strony. Sarna to nie staruszka, która postanowiła przetuptać na drugą stronę jezdni, tylko wbiegła na jezdnię znienacka. W internetach każdy cwaniak i kierowca lepszy od Hołowczyca…

   • Nienacek to nie las, ani gęste zarośla, w związku z czym, przy uważnej obserwacji drogi, taką sarnę widać odpowiednio wcześnie.

    • Widać, nie widać. Nie jesteś w stanie zauważyć podczas jazdy wszystkiego dookoła. Skupiasz się na pojazdach, pieszych, drogach podporządkowanych, ewentualnie na wielu innych rzeczach. Co innego nie dostrzec nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu, albo dziecka na chodniku, a co innego sarny w przydrożnym rowie. Poza tym kierowca jechał wolno, to co miał zrobić, widząc sarnę? Zatrzymać profilaktycznie auto na środku i czekać na jej ruch – może zechce przejść, a może właśnie już przeszła na „swoją” stronę?

 4. Nie widziałem ale słyszałem.

 5. fakt jest taki że do wiaduktu na tym odcinku bardzo często to się zdarza i wyjątkowo dużo saren itd.. duża gmina nie jest to koszt niewiadomo jaki by założyć siatki zabezpieczające,no chyba że lepiej wybić bo prościej, szkoda mówić wszystko jest robione tylko nic z korzyścią dla ludzi zwierząt

 6. Zamiast gadać z koleżanką trzeba było się rozglądać się, bo przy tej prędkości był czas na reakcję i bez problemu można było przyhamować – sarna jest widoczna od 2-giej sekundy filmu, a może i była sekundę wcześniej nawet zza barierki. Byli tak zajęci rozmową że nie zauważyli jak wbiega na jezdnię, a od tego momentu samochód przejechał kilkanaście metrów i totalne zero reakcji.

  • Kamera patrzy szerokim kątem – szerszym niż oczy kierowcy. Kierowca ma patrzeć na drogę i jej otoczenie a nie rozglądać się po sąsiednich działkach i patrzeć czy jakaś sarenka nie idzie chodnikiem… jedną już miał na siedzeniu obok.

   W tym przypadku bardzo dobrze, że NIC nie robił. Cmentarze są pełne takich osób co szarpnęły za kierownice jak coś zobaczyły na drodze… zamiast rozbitej szyby – dachowanie…

 7. Dlaczego tym razem nagłówek nie brzmiał:
  „Samochód wjechał w przebiegającą sarnę?”

  • „Rozpędzony samochód wjechał w przebiegającą sarnę?” Dodatkowo nie posiadała oświetlenia.

 8. Kto uważnie jeździ to nawet dzika wieczorem zauważy

 9. Super spokojna i opanowana reakcja kierowcy.
  Brawo!
  Zero gwałtownych ruchów kierownicą.
  No i Kobieta obok bardzo opanowana i spokojna.
  Spokój ratuje życie.

 10. Kierowca nie chciał gwałtownym hamowaniem powodować zagrożenia na drodze, ani zatrzymywać się na drodze, tuż przed przejściem/przejazdem, więc spokojnie wjechał pod pociąg.

  • nieKrytyKrytyk

   Franiu jest powiedzenie, uderz w stół a nożyce się odezwą, u ciebie bardziej pasuje uderz w głowę, a echo wszystkie zęby wybije. co Ty trollu się wypowiadasz, jedyne co ci dobrze wychodzi to zgrywanie experta w sytuacjach na drodze, a przecież jedyne czym jeździsz to mpkiem, w 1 siedzeniu za kierowcą.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo