Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

31 komentarzy

 1. Czy prawdziwą jest informacja jakoby ów wypadek okazał się śmiertelny?

  Serdecznie proszę redakcję o możliwie szybką aktualizację doniesień, jestem bowiem bliską znajomą potraconych kobiet.

  • serio?? bliska znajoma a czekasz na info od redakcji w necie?? napisz do tvn moze maja lepsze info

 2. Znajdowała się w ciąży… I jak, znalazła się w końcu?

  • do mądrych ludzi to Ty parsom nie należysz… ale nie łam się, jeszcze nie wszystko stracone…

  • To samo chciałam napisać,jak można znajdować się w ciąży?droga redakcjo proszę o wyjaśnienie 🙂

  • To oczywiście kompletnie bez znaczenia w tej sytuacji, ale przyznam, że i mnie nieco poraziło sformułowanie „znajdowała się w ciąży”. Określenie „znajdować się w czymś” sugeruje raczej fizyczną obecność wewnątrz czegoś. Myślę, że językowo będzie zdecydowanie poprawniej pozostać przy „była w ciąży”.

 3. 18cię lat temu instruktor na nauce jazdy powiedział mi: pamiętaj młody, nie zapraszaj pieszych na przejście. Polecam.

  • 100% racji!!!
   Może podam przykład, co dziennie jeżdżę autem do pracy, w okresie wakacji wzmożonego ruchu nie ma.
   Ruszając „ze świateł” jest raptem 8-10 samochodów na ulicy jednokierunkowej dwupasmowej.
   Czas przejazdu przez przez wszystkie samochody na najbliższym przejściu dla pieszych to może 3 sekundy, a potem jest pusto, i każdy pieszy może swobodnie przejść nie zatrzymując ruchu i co najważniejsze w sposób bezpieczny.
   Ale znajdzie się jakiś nadmiernie uprzejmy debil gdzie widząc jedną osobę zatrzymuje się tworząc bardzo niebezpieczną sytuacje . A z drugiego pasa (tego szybszego) albo przejeżdżają albo ledwo wyhamowują zauważając przejście.
   Sytuacje w którym pieszy o mało nie został „skoszony” widzę przynajmniej dwa razy w tygodniu.
   Niektórym to brakuje wyobraźni ….

   • Dokładnie. Niektórym brakuje wyobraźni. Szczególnie tym, którzy wyprzedzają, na przejściu dla pieszych, nawet nie zwracając uwagi na jakiś tam znak czy ludzi stojących. Zatrzymanie się i przepuszczenie pieszych to jakieś 10 sekund. Zbawi to kogoś? Właśnie przez takich nie myślących strach przepuścić ludzi na przejściu. A wystarczyłoby pomyśleć. Dojeżdżam do przejścia, nie przyśpieszam, ewentualnie zwalniam i OBSERWUJĘ czy ktoś wchodzi na przejście albo czy ktoś na sąsiednim pasie się zatrzymuje. Bardzo proste, ale jak widać na ulicach niektórzy za kierownicą mają klapki na oczach i byle przed siebie. Mówię to zarówno jako kierowca, jak i pieszy. Zresztą niestety wielu pieszym również brakuje wyobraźni. Ja na przykład dochodząc do przejścia ostatnie kroki zwalniam patrząc na jadące samochody żeby kierowca wiedział, że go widzę i nie wbiegnę mu pod maskę. Zatrzymuję się nie na krawędzi jezdni tylko z metr wcześniej w tym samym celu. Nie mogę się doczekać na przejście to robię powoli kroczki w kierunku jezdni i w końcu ktoś się zatrzyma. Przechodząc przez jezdnię zawsze obserwuję czy ktoś nie jedzie rozpędzony i mnie nie przejedzie. To naprawdę bardzo proste. Po jakimś czasie to wszystko wchodzi w nawyk i robi się to samoczynnie. Niestety ludzi bez wyobraźni nie brakuje po jednej i drugiej stronie maski samochodu.

    • Komu Ty to tłumaczysz? Myślisz, że on to zrozumie? Ten człowiek ma mentalność dzikusa z Azji, a Ty chcesz z niego zrobić człowieka zachodniej cywilizacji. Upłynie jeszcze wiele wody w Wiśle, zanim w Polsce kultura jazdy i wzajemny szacunek człowieka do człowieka osiągnie porównywalny do zachodniego poziom. Pozdrawiam i szerokiej drogi życzę, bo mądry z Ciebie gość.

    • Miałem wczoraj okazję być m.inn. w Słowacji i Austrii… Tam znak 50km/h… wszyscy jadą 50, 130 na autostradzie? Wszyscy jadą 130km/h!! Za przekroczenie prędkości o 25km/h mandat 300 ojro… Można? Można! Granicę z Polską można poznać po debilach wyprzedzających kolumnę TIRów w terenie zabudowanym, pod górę i na podwójnej ciągłej z prędkością 100km/h. A potem zdziwienie i płacz…”ja nie chciałem, nigdy mi się to wcześniej nie wydarzyło”…

    • @cisfee
     Fajnie że można podyskutować z kimś merytorycznie 🙂
     Uważam że sposób na to jest zupełnie prosty, wprowadzić obowiązkowe spoty telewizyjne zamiast niektórych bzdurnych reklam, zarówno dla kierowców aut jak również pieszych.
     W Polsce powinno być to rozwiązane ustawowo, powiedzmy czas reklam powinien być równy spotom edukacyjnym na temat bezpieczeństwa drogowego.
     Jedna grupa społeczna mogłaby podszkolić się w temacie bezpieczeństwa na drodze , inna utrwalić wiadomości 🙂
     Uniknęlibyśmy bardzo niebezpiecznych sytuacji, nie mówiąc już o śmierci….
     A, byłbym zapomniał, dotyczy to także rowerzystów, LBN solidnie rozbudował infrastrukturę rowerową 🙂

     Taki apel do Redakcji lublin112 – czy nie można byłoby tego pomysłu w pewnym stopniu rozpowszechnić?

     Pozdrawiam

   • pocztytaj kodeks drogowy i nie pisz takich głupot, a za kólkiem trzeba mysleć a nie pedał w podłogę i do przodu

 4. może ktoś wie lepiej

  guzik wiecie 4 poszkodowane 3 kobiety i 1 dziecko szanowna redakcjo i to PRM był pierwszy

 5. Sprawdzcie komurke kierowcy założe się , ze łapał POKEMONY

 6. Kolejny „uprzejmy idiota”. Poszkodowane dziękują za „zaproszenie” na przejście.
  Na szczęście nie będzie miał szansy po raz kolejny doprowadzić do wypadku, bo samochód nie nadaje się do jazdy.

  • Jedynym idiotą jesteś tutaj ty i mam prośbę, nie odzywaj się już i broń Boże nie wsiadaj za kółko… Żadne.

   • Jest pewna złota zasada doskonale znana kierowcom, a nie znana posiadaczom prawa jazdy takim jak ty: NIE HAMUJ PRZED CIĘŻARÓWKĄ.
    Gdybym to ja jechał, to te kobiety byłyby teraz w domu, gdybyś to ty jechał, byłyby tak jak sa w szpitalu. I kto tu jest idiotą?

    • No rzeczywiście kawał ciężarówki, jak tak popatrzeć na to zdjęcie. Taką masę zatrzymać, to trzeba by ze 100 metrów na hamowanie. Zapewne przelatujesz na czerwonym świetle przez skrzyżowanie, jak tylko ciężarówka za tobą jedzie. Psycholog by się tu zatem przydał, bo to z pewnością jakiś rodzaj fobii, lęku przed ciężarówkami. Może coś z dzieciństwa? Mimo wszystko szerokiej drogi życzę tobie i w szczególności wszystkim obok ciebie.

 7. Porąbało chyba niektórych komentujących.
  Samochód zdołał się zatrzymać, 3 osoby wejść na przejście… zanim „wyngiel” nadjechał… a wy tutaj o „uprzejmym idiocie”. Jedyny bandyta (bo nawet nie idiota), to ten który z węglem jechał.

 8. Wszyscy piszą, że ustąpił pieszym. A może one już były na przejściu? I co, miał po nich jechać?

 9. Dziś w Rykach było święto dyszla,….

 10. Kierowca Piotrusia Flaka chyba wiedział, że w czwartki trzeba szczególnie uważać…

Z kraju

Sport