Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza proces w sprawie zastrzelenia 16-latka w Kluczkowicach. Sprawcy grozi nawet dożywocie

Podjechał pod sad, wyciągnął broń myśliwską, następnie strzelił. Kiedy usłyszał krzyki, uciekł. Po zatrzymaniu nie przyznał się do winy. Zapewnia, iż sądził, że pomiędzy drzewami znajduje się dzik. Zabił 16-latka.

28 komentarzy

 1. Niech dostanie dożywocie, będzie to przestroga dla innych ” myśliwych”

  • Dożywocia to na pewno nie będzie, bo zamiaru zabicia człowieka tutaj nie było. Jeżeli dostanie kilka lat bezwzględnego to będzie to najwyższa kara jakiej się spodziewam. A obawiam się, że na zawiasach się skończy. Czyli de facto na braku kary.
   Niestety, ale nazywając coś „wypadkiem” można łatwo zmyć odpowiedzialność za spowodowanie cudzej śmierci. Tak jakby ten „wypadek” sam się spowodował.

   • Hm.To tak,jakby samochód potrącił/rozjechał/zranił/zabił kogoś na przejściu… czyli winny jest samochód?

 2. tylko 10 miesięcy na rozpoczęcie procesu o zabójstwo. 10 lat trzeba było poczekać.

 3. Czy strzelanie z pojazdu to normalna/dopuszczalna/prawidłowa technika podczas polowania?

  • taka sama jak podjechanie pod duże zabudowania mieszkalne i strzelanie do czegokolwiek.

  • No właśnie, sad należał do szkoły więc jakim prawem zachowuje się jak w lesie. Na terenie szkoły powinien bardziej spodziewać się człowieka a nie dzika, chłopak nieżyje , rodzina jego cierpi, czas na karę dla sprawcy tych cierpień. Tylko bez żadnych takich tłumaczen że martwemu ta kara nie przywróci życia, owszem nie , ale sprawiedłiwości musi stać się zadość i za odebranie życie kara dozywocia jest odpowiednia, i co z tego że wypadek skutkiem tego jest śmierć niewinnego człowieka i karę sprawca musi ponieść dotkliwą

 4. Dożywocie to adekwatna kara:) taka sama powinna być za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem alkoholu..

 5. Po pierwsze to zabił człowieka po drugie czy sad to był teren łowiecki, jeżeli tak czy był wpisany tam na polowanie jak tak czy miał odstrzał, jeżeli nie to kłusował. Także dożywocie jak nic. Następny wiejski Strażnik Teksasu z blachą policyjna przekonanie że jak się jest w kaście policyjnej to jest się nietykalnym.

 6. Nie wiem czy 10 dostanie ,obstawiam max 6 odsiedzi ze trzy . Moim zdaniem powinien być zakaz strzelania w sadach ,jest wiele prac pielęgnacyjnych przeprowadzanych rankiem albo wieczorami (pryskanie) i przy rozłożystych gałęziach naprawdę można dostać kulkę . Ogólnie to chore prawo mamy ,myśliwy sobie wchodzi na cudze pole ,działkę a czasem na posesję .

  • Bo to jest prawo stanowione przez nich dla nich a przeciw nam.

   • o to właśnie chodzi, czyje to ulubione hobby, SB-ecja, wymiar sprawiedliwości, polecam film ,, Układ zamknięty ,, z Gajosem w roli głównej…

 7. Dostanie zakaz na polowanie na dziki i zawiasy albo już się leczy bo dostał szoku

 8. Każdy wyrok poniżej 15 lat to będzie kpina „wymiaru sprawiedliwość”. Szkoda ze jak go zatrzymali to nie znaleźli przy nim 0.5gr trawki to by mu za samo zielsko dołożyli z 5 lat.

 9. To pijane bydle nie powinno wyjść z pierdla, do końca życia woda, chleb i kamieniołom. Wyciągam broń myśliwską i strzelam bo coś mi się wydaje, że może w krzakach jest dzik, no ludzie, pewnie na rauszu od kilku tygodni .

 10. Po pierwsze:
  Nie może być znaku równości pomiędzy śmiercią przez pomyłkę, a zaplanowanym zabójstwem.
  Po drugie:
  Dla kogoś, kto całe życie żył uczciwie, nawet jeden rok więzienia będzie karą dotkliwą.
  Dopóki żyjesz, przez cały czas masz szansę też się o tym przekonać.

Z kraju

Sport