690 680 960

38 komentarzy

 1. I pięknie, trzeba być dumnym z symboli narodowych a wszystkich co plują na ten projekt powinno się wydalić z tego kraju na zawsze bez możliwości powrotu.

  • Ein Volk, ein Reich, ein Fuhrer. Kto nie z nami, ten wróg narodu i przeciwko nam. My mamy monopol na patriotyzm i uczucia patriotyczne.

   Oczywiście, faszystowski tępaku, nie przyjdzie Ci do zakutego łba, że instalacja, przy której metalowy wieszak w poczekalni to szczyt artystycznego smaku i finezji może się zwyczajnie nie podobać osobom o bardziej wyrafinowanym guście od Twojego i mogą to paskudztwo uważać zarówno za profanację barw narodowych, jak i kiepski raczej sposób upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości?

   Poza tym, jakbyś nie doczytał, ma on odzwierciedlać „wielokulturowość Lublina”, więc powinien on raczej budzić Twoją odrazę, bo multi-kulti chyba to chyba godzi w Twoją faszystowską dumę.

   • Przedstawicielu bratniego narodu. Zamiast wyzywać Polaków od faszystów, spożytkuj energię na spakowanie jarmułki do reklamówki i wypie…..j do Telawiwu. Masz bezpośrednie połączenie ze Świdnika.

    • Taa tylko jedno słowo zrozumiałeś..? „faszysta”…? to szkoda a tak ładnie Aaron podsumował ten „projekt”… Tylko nie wiem dlaczego pomysłodawcy (nie mylić z fundatorami..) ograniczyli się tylko do 35 m… i tylko jednego masztu…? W Polsce mamy super drogi, szpitale, itp, ludzie żyją jak pączki w maśle, bilionowy dług zniknął więc powinno być 100 masztów o wysokości 100 metrów na 100 lecie… Miś na miarę naszych czasów…

     • Dodaj PO kim ten dobrobyt odziedziczyliśmy. PO przednia władza dbała o złodziei i swoje 4litery. Kasy wystarczyło by na wszystko o czym napisałeś, to do kogo pretensje? Tak cię ten maszt w oczy kuję?

    • Mądrze napisał, a ty i tak nie zrozumiałeś. Czytanie ze zrozumieniem staje się dziś sztuką – nie dla mas. Rocznica jak najbardziej warta upamiętnienia, ale z głową i smakiem, a nie „tu postawimy sobie największy maszt z flagą”, bo ani to ładne, ani praktyczne, a we wskazanym miejscu pasuje jak … ech, tandetą jedzie na kilometr. TFUrca się nie popisał. Choć w sumie to lepsze niż kolejny pomnik smoleński czy inna kaczka na postumencie.

   • Aaron, jak zawsze w punkt 🙂 popieram komentarz w całej rozciągłości.

  • tu nie chodzi o samą flagę tylko o to że jakiś lokalny działacz zobowiązał trzy regionalne molochy do wystawienia za bańkę jakiegoś masztu. Oczywiście te firmy wrzucą wydatki w koszty (czytaj ceny) czyli zapłacą za to wszyscy mieszkańcy regionu, a nikt się ich nie zapytał czy mają ochotę sfinansować czyjeś chore ambicje. Jeśli chcesz wywiesić flagę kupioną za swoje pieniądze to chwała ci za to a nie ukradzioną komu innemu.

 2. A mi się podoba i nawet na każdym rondzie mogą postawić taki symbol. Ci co są przeciw to raczej ruskiego dziadka mieli !!!

  • @Aaron Fleischman, ciebie idioto to w pierwszym rzędzie powinni wydalić z tego forum. Aż dziw, że jeszcze tu jesteś.

 3. Może niech zrobią wizualizację jak ten maszkaron będzie wyglądać na tle Zamku i Kaplicy Zamkowej? Zobaczymy jak sp…li całą panoramę Starego Miasta

  • zaprawdę powiadam ci …zamilcz…bo nie wiesz co czynisz…

  • O! Odezwał się ekspert od architektury. Klękajcie narody, bo przemówił. Pewnie wolałby tęczę, albo rower z dwoma…

  • Tobie łonet TVNiedorozwuj i Szechter już mózg sp…li doszczętnie. Flaga Unii lub tęczowa by ci nie przeszkadzała?

   • Stawiajcie sobie co chcecie ale za swoje i na swoim!!! Czy to tak trudno zrozumieć?

    • To twój teren, że tak pyszczysz i uzurpujesz sobie do niego prawo? Za twoje nie stawiają, tylko za swoje i nie dla siebie tylko wszystkich Polaków. Tu chyba jest pies pogrzebany, bo nie utożsamiasz się z tymi barwami.

  • Każdy bohomaz postawiony w tym miejscu by mi przeszkadzał. Z każdą flagą. Bo to nie jest miejsce na takie wydumki

   • Jaromir nie przejmuj się, jak zobaczą obwisłego biało czerwonego flaka owiniętego wokół wielkiej rury (bo żaden wiatr nie będzie w stanie załopotać takim przerostem ambicji) to im zmięknie rura…

    • Flaga będzie z lekkiego materiału, więc wiatrem bym się nie przejmował. Na poświęceniu jedna osoba ją trzymała. Waży pewnie max kilka kg. Ale jaka będzie jej trwałość?

    • Flak obwisly to jesteś ty nie zniewazaj barw mojego państwa , to jest ścigane prawnie uswiadom sobie barwy biało-czerwone, to są barwy Polski mojego państwa i wszystkich Polaków w kraju i zagranicą ,

     • A czy taki maszt nie jest znieważeniem barw narodowych? W moim odczuciu to jakiś maszkaron. Nieestetyczny, przerośnięty, dysharmoniczny – taki wielki wrzód lub czyrak. Niemal jak COZL. Miejsce na maszt fatalne – jak wielu już zauważyło maszt psuje tu pejzaż znacznie bardziej niż krytykowane swego czasu mieszczące się obok centrum handlowe, które jednak znacznie bardziej wtapia się w otoczenie niż to … coś.

     • QFryta,. Jeśli to centrum wtapia się w otoczenie to lepiej idź się utop. Jeśli maszt znieważa barwy narodowe, to ty swoją inteligencją znieważasz gatunek Homo sapiens. Zastanawiam się, co gorsze?

 4. Fajna sprawa ogólnie. Ale będą większe po odsłonięciu.bo będą co niektórzy podziwiać maszt i się rozglądać jednocześnie trzymając przed mordą telefon udając, że niegada, zamiast sprawnie ruszać z miejsca na przód. P. S. Co najmniej o 1/3 byłyby korki jakby nie te łajzy co h.. J wie oczym myślą w korku. Tyle.

 5. Normalnie nie można tam przejechać a teraz na wszystkich świętych to będzie koszmar. Wszyscy wkurzeni kierowcy powinni wiedzieć komu dziękować. Dziękujemy ci Marku Wątorski i twoim kolegom z Solidarności, wy którzy nie wiecie co to jest Lot.

  • Ale tłumok z ciebie jeśli nie potrafisz pojechać alternatywną drogą. Z której wsi dojeżdżasz, że masz taki problem?

 6. jak duże promieniowanie ten maszt będzie rzucał bo mieszkam na Edka Dembowskiego to niedaleko , boję się glejaka

 7. a tam to powinno być raczej wielopoziomowe skrzyżowanie

 8. Pani Kruk, znana z tego, że za kołnierz nie wylewa i umie „coś tam, coś tam” postanowiła uszczęśliwić nas masztem za milion złotych polskich. Czy sama dała na to pieniądze? Nie, PiS wyciągnął je od spółek skarbu państwa. Maszt jest za nasze pieniądze, i dlatego mam prawo być oburzony.
  Czy te pieniądze nie mogły być przeznaczone na biedne dzieci z bidula? Na rozbudowę szpitala?
  Nie, ponieważ PiS bez pomników, masztów, ławeczek nie może funkcjonować!

  No i najważniejsze pytania:
  Czy pani Kruk, bierze pieniądze za prezesowania w fundacji budującej maszt?
  I jakie są to kwoty?

  • Na co PSL przy aprobacie PO wydał zajumane pieniądze obywateli z OFE? Coś się komuś polepszyło? Przybył jakiś szpital, szkoła czy żłobek?

 9. Redakcjo, flaga raczej nie będzie „ponad 50-metrowa” 🙂 Jej wymiary to 8,66 na 5,6 metra.

 10. Powinna tam stanąć flaga Federacji Rosyjskiej

  • i pewnie kiedyś będzie, wzajemna wrogość plemion polandii i pislandii doprowadzi w końcu do rozpadu Polski, na zachodnią polandię i wschodnią pislandię która sama nie przeżyje bo tam wszyscy czekają aż coś z nieba spadnie. W końcu poprosi Rosję o ratunek…

   • To właśnie przykład wojny informacyjnej. Podburzanie Polaków jednych przeciwko innym i twierdzenie przy tym, że jedynym sposobem jest prośba o „bratnią pomoc” ze wschodu.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin