Rondo w Maryninie cały czas stwarza kierowcom problemy. „Nie ma dnia bez kolizji”

Dzisiaj po południu na rondzie w Maryninie znów doszło do zderzenia pojazdów. Jak tłumaczą mieszkające w pobliżu osoby, na tym skrzyżowaniu co chwilę dochodzi do groźnych sytuacji.

31 komentarzy

 1. namalować pasy ruchu na rondzie !

 2. Postawić kamerę w okolicy. Nagrywać filmy. Robić filmy instruktażowe: „Jak nie jeździć samochodem”. Zarabiać „miliony monet”.

 3. Dla tych co znaleźli prawko w chipsach ronda i skrzyżowania zawsze sprawiają problemy. Nic nadzwyczajnego w tym rondzie nie ma. Niektórym kretynom powinno odbierać się prawko.

  • Dokładnie! Kierowcom to rondo, inne skrzyżowania jak i wszystko co można spotkać na drodze nie sprawiaja problemów..! Pozostałym udającym kierowców wszystko sprawia problemy: „źle wyprofilowane” zakręty, drzewa, ronda, deszcz, mgła, rowerzyści, piesi, i inni kierowcy i niekierowcy też…

 4. Pabloo(oryginał)

  @Jasiu…jedz do Francji, i nie pierd…l głupot. Pisałem o tym przy poprzedniej kolizji. Tu nie przepisy a brak kultury i wychowania, plus zasada „to Ja muszę być pierwszy”. Przypominam zasadę o ograniczonym zaufaniu, Wystarczy że wjechałem na skrzyżowanie o ruchu okrężnym…mam zawsze pierwszeństwo przed pojazdami włączającymi się do ruchu na takim skrzyżowaniu….wynik ? Jestem na skrzyżowaniu na lewym, czy na prawym pasie, Mam prawo jako pierwszy je opuścić. ” To że masz szybszy samochód i nagle znajdziesz się po mojej prawej, nie zwalnia cię od odpowiedzialności i myślenia. Każdy biegły, oraz sąd na tej podstawie uwolni mnie od zarzutów. Tyle.

 5. troche redakcja pojechała z tymi wyjasnieniami. Co ma liczba zjazdów z ronda z zasadmi ruchu po rondzie wspólnego?

  • Zabawne, że jeśli ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem, to wini autora tekstu. Przeczytaj jeszcze raz: „Na rondzie tym nie ma bowiem określonego znakami pionowymi i poziomymi sposobu poruszania się. Wszystko z powodu tego, iż rondo to w przeciwieństwie do innych, łączy pięć dróg a nie cztery.”

   Innymi słowy: gdyby były tylko cztery wloty, mogłyby znajdować się tam znaki pionowe okreslające z którego pasa można jechać „w lewo” – czyli na trzeci zjazd. Bo wyobraź sobie, że niestety istnieją takie parapety, które jadą dokoła ronda (np. na trzeci zjazd) tylko pasem zewnętrznym.

   • Na rondzie gdzie malowane są pasy ruchu wokoło nie da się pojechać w lewo tylko prosto (czyli po okręgu) lub opuścić rondo.

 6. Za to zjazd i wjazd na S19 z 747 zaprojektował pewnie skąpy księgowy a nie inżynier od dróg

  • Jakbyś byś wiedział to chociażby we Francji na lazurowym wybrzeżu zjazdy z autostrady też mają ronda i co powiesz, że szkoda im kasy było? Malkontenctwo jak zwyzkle…

   • Nie rozumiesz co kolega napisał. Węzęł S19 i DW747 – chodzi o te pół „koniczynki”, powinna być zrobiona cała. A tak to budują tam teraz światła.

    • Nie zawsze jest miejsce na całą kończynkę i nie zawsze jest to ekonomicznie uzasadnione. Pozatym tam są dwie trąbki a nie pół kończynki.

 7. Pabloo(oryginał)

  Dodam , że do dziś nie mogę dojść ładu z Policją i strażą miejską w kwestii parkowania samochodu na Dziesiątej…posiadając busa 6m wszyscy pyskacze uważają że nie wolno mi tam parkować…otóż cwaniaku z Kopernika, twój karton z napisem „parkuj tam , gdzie mieszkasz” jest już w drogówce z opisem sytuacji. Spodziewaj się że jak wrócę z trasy, zaparkuję dokładnie na tydzień pod twoim domem, i g….o mi zrobisz. Ulice nie są prywatne, jak od ciebie usłyszałem. A sąsiad jak nie umie wyjechać z bramy , niech uda się na doszkolenie. podaję adres…Hutnicza 3 , WORD.

  • TY BARANIE. KONFIDENCIE! GOSC MIAŁ RACJĘ, PARKUJ TAM GDZIE MIESZKASZ GNIDO. MI POD OKNEM POD MOIM BLOKIEM TEZ PARKUJE TAKA BLONDYNA! ZROBIĘ TABLICZKĘ TEREN WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ ZAKAZ PARKOWANJA.

 8. Wielu kierowców uważa, że jazda lewym pasem daje zawsze pierwszeństwo. Przynajmniej blacharze mają robotę.

 9. Blacharz też człowiek, ma rodzinę, niech zarobi więc. 🙂

 10. W Bavaria Parts będą mieli części do bmw. Polecam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!