Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pustki w sklepach, tłumy w innych miejscach. W jaki sposób mieszkańcy naszego regionu zastąpili niedzielne zakupy

W niedzielne popołudnia galerie handlowe przeżywały często oblężenie klientów. Postanowiliśmy sprawdzić jak mieszkańcy naszego regionu spędzili pierwszą niedzielę, w której sklepy zostały zamknięte.

72 komentarze

 1. A jak frekfencja w kosciolach?

 2. Objawienie, cała polska wyległa wypoczywać bo sklepy zamknęli. A może to przez pogodę? i ta godzina w galerii nie zmieniła by tu niczego?

  • Dokładnie o tym samym pomyślałem. Kabaret i tyle.
   Tyle że teraz do tego „tłumu” mogli dołączyć też niedzielni pracownicy. Lepsza była by tu statystyka ilu z nich skorzystało z tej okazji aby wyjść z domu, a ilu zostało żeby odpocząć przed poniedziałkiem, kiedy to będą musieli wcześniej niż zwykle pójść do pracy.

  • Nie zmieniłaby.

 3. Zrobiłem sobie dzisiaj malowanie w domu bo jakoś nudno było tylko zastanawiam się co w następną niedzielę wymyśleć.

 4. tak Tomaszu masz rację wypoczywam bo mam wolne.CHWAŁA BOHATEROM i tym co zamkneli galerie

  • Widać jak wypoczywasz, w domu przed komputerem komentując lublin112. Gratuluję, już widać zmiany w twoim zyciu, to się nazywa spędzanie czasu z rodziną 🙂

 5. Rok temu nie było zakazu handlu i jakoś dziwnie też były tłumy na targach widzę pisowska propaganda

  • A jak, na każdym kroku to widać, nie tylko tutaj. Rok temu ludzie też jak poczuli ciepło oblegali zalew i inne lokacje. Tak samo jak i w 2016, 2015, 2014 i tak dalej.
   Nikt nie poszedł do galerii na żarcie bo i po co, skoro można pójść gdzieś bliżej albo zamówić do domu. Teraz i te knajpki w CH zamkną, bo po co płacić pracownikom za siedzenie i nic nie robienie, pogratulować pomysłu.
   Do kina też nikt nie uderzy w taka pogodę, od dawna już to jest wiadome, premier filmów nie robi się zazwyczaj w okresie letnim.
   Poczekajmy na następną niedzielę, może będzie padać, zróbcie wtedy taki zwiad, zobaczymy co się zmieni 🙂

  • Były tłumy ale nie takie żeby brakowało miejsca na hali wystawienniczej. A tej niedzieli bramowało.

  • Pisowska-klechowska bym dodał ?

  • aż tak tłoczno nie było rok temu

 6. !!!!!!!!!!!!!!!!

  Berno, przyjedź, u mnie pomalujesz ściany, a że mam ich dostatek to na wiele niedziel ci wystarczy

 7. Głupi narodzie… Tu jeszcze po winni zamknąć i te gakerie gzie gasteonimia itd. Heh ale najlepsze to widzialem jak idac do kościoła kobieta która mieszka obok mnie wychodzi ze sklepu jednej z niewielkich sieciowek i obwieszona zakupami leci do domu, ale Ona była za zamknieciem byla przeciwko otwaetym sklepom a tu taki klops.

  • Zamkną i gastronomię, większość z tego to fast foody, pelno takich w całym mieście, a tam gdzie byly restauracje to akurat jest pozamykane. Pracodawca nie będzie trzymał pracowników w niedziele jak obrót równy 0, zrezygnuje z otwarcia, a pracownik będzie stratny, nie ważne czy na kasie czy na tym, ze te 16 godzin będzie musiał przepracować jakoś na tygodniu.
   Jeszcze kina jedynie zostaną.

 8. Organizatorzy Targów niech odpowiedzą za zupełny brak bezpieczeństwa za takie pieniądze, sępy jedne.

 9. W sobotę pojechałem do biedronki po karmę dla kota. To co zobaczyłem w sklepie, to była tragedia. Otwarte 4 kasy a do nich kolejko na pół sklepu. Ludzie z wózkami napakowanymi towarem aż po brzegi. A to przeciez tylko jeden dzień, w którym sklep zamknięty. Na dodatek od dawna było wiadomo, że będzie zamknięta. Niestety nasz naród tak przyzwyczaił się do wygody, że z planowaniem i myśleniem jest co raz to gorzej. W święta sklepy są często zamknięte po 2 dni a kolejki mniejsze. Czy tak trudno mieć zamrożone mięso w lodówce aby bez paniki zrobić obiad? Czy z pieluchami dla dziecka czeka się do ostatniej chwili i jak się skończą dopiero się kupuje? Czy jak Coli zabraknie do obiadu, to już obiad nie smakuje jak trzeba? Nam nie trzeba wojny. Wystarczy tylko aby prądu nie było przez dwa dni i tragedia gotowa …

 10. Ja mieszkam pod miastem i wracając wczoraj z miasta jedno Wam powiem, pod bardzo dużą ilością posesji stało po kilka samochodów, spotkania rodzinne itp. mi to pasuje zamiast łazić po galeriach i szukać szczęścia lepiej spotkać się z rodziną. A jaki spokój na mieście ….. 🙂
  Wg mnie to bardzo dobra decyzja o tych niedzielach, tym bardziej, że kiedyś sam pracowałem w weekendy i wiem co to znaczy.

  • ja to bym zamknoł wszystko w pierwszej kolejnosci te nic nie robiace urzedy na zawsze, jest podobno cyfryzacja to wszystko sie powinno samo obliczac i skladac jak tylko pomysle ze tego chce i bez zadnych oplat itp, mamy 21 wiek podobno
   a te sklepy wszystkie to starczy jak 1 raz w tygodniu bedzie otwarte np w srode i dziekuje niech sobie kazdy planuje na srode i mrozi czy co tam chce …

  • tak ze zamknac wszystko w ch…..e. asfalty pozwijac i bedzie spokój odrazu i na długo …

  • Ja, pracujac na stacji benzynowej zauważyłem natomiast ruch na poziomie 10krotnie wiekszym, niz w zwykla niedziele …….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo