Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przyznano pierwsze odszkodowanie za niepożądany odczyn poszczepienny po szczepionce na COVID-19

Rzecznik Praw Pacjenta wydał decyzję kończącą pierwsze z postępowań. Pacjent z województwa mazowieckiego, u którego zdiagnozowano zespół Guillain-Barré, otrzyma 45 tys. zł w ramach Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych.

18 komentarzy

 1. Zdecydowana większość NOPów, to nie była zgłaszana. U mnie w firmie kilkadziesiąt osób miało po szczepieniach bóle mięśni, gorączkę, ogólne osłabienie. Spora część brała urlop na przynajmniej 2-3 dni, zanim doszli do siebie. I nikt, ani jedna osoba nie zgłosiła NOPa. Dwie osoby, które nie chciały marnować urlopy, brały L4 i przy okazji chciały zgłosić NOP, ale lekarze sugerowali, że nie ma sensu, że to normalne jest, że tak czują. Śmiech na sali…

  • A jakbyś zgłosił to byś dostał 45 tysięcy.

   Rozumiem że ludzie nie zgłaszali, bo im taka kasa nie jest potrzebna 😛

  • Bóle mięśni, gorączka, ogólne osłabienie przez 2-3 dni to nie są NOP – to są pożądane objawy, NOP jest gdy gorączka wbija się powyżej 40 stopni lub utrzymuje się dłużej.
   Tak to to są skutki uboczne a nie NOP – jest to odpowiedź układu odpornościowego, sam też zresztą miałem,

 2. wsadźcie sobie w buty swoje pseudo szczepionki
  współczuję tym co je sobie dali wstrzyknąć
  to nie były obowiązkowe szczepienia
  to było niezgodne z prawem
  gratuluję rozumu wam wszystkim

 3. Ale kto będzie płacił państwo czy mafia farmaceutyczna ?

  • Mafie farmaceutyczne są zwolnione z jakiejkolwiek odpowiedzialności i nie można starać się o odszkodowanie przed sądami wszelkiego rodzaju.

 4. I skąd te pieniądze pochodzą? Z budżetu państwa, czy to kasa producentów szczepionek?

  • Oczywiście że z budżetu . ludzie sami sobie płacą ze swoich pieniędzy(podatku) czyli prawidłowo zgodnie z planem.

 5. Dopiero zaczniecie się źle czuć jak się ciepło zrobi, uwierzyliście w eliksir to teraz będzie płacz i zgrzytanie zębów.

 6. zobaczcie za parę lat co się będzie dziać..

  • No tak, głęboka myśl. Zobaczymy. Ja wróże tak. Obalą Putina. Dotrze do nich, że wojna to syf. Że łatwiej gospodarczo załatwiać tematy (tak jak robią to Chiny). Wtedy Rosja uruchomi swoje zasoby, będzie zbierać swoje petrodolary jak leci. Tworzyć świat bogaty dla swoich obywateli, nie tylko dla oligarchów. I wtedy może taki Ukrainiec stwierdzi, że jednak lepiej żyć w Rosji, a nie w tym imperialistycznym zachodzie. Gdzie tylko kasa, dobrobyt i inne świństwa w głowie.

 7. Nie dość że wszyscy zapłacili za ten eksperyment medyczny to jeszcze zapłacimy za NOPy

 8. Za kilka lat kto zapłaci osobom chorym psychicznie po informacji że całe yo szczepienie to fikcja
  Ludzie nie lubią być oszukiwani. Ciekawe miny muszą mieć też lekarze którzy sami się zaszprycowali a mają taką wiedzę Śmiechu warte.

  • Albo Ci co obsługiwali ECMO w szpitalach. Albo Ci którzy musieli, pakować w worki po 20 -30 zwłok w tygodniu. Ci to dopiero się śmieją.

 9. dzbany betonowe nie chcą się szczepić to tak będzie

 10. fałszywa pandemia