Przyłapali go jak wyrzucał odpady budowlane. Musiał wszystko pozbierać i dostał mandat (zdjęcia)

Strażnicy miejscy z Zamościa, po informacji od jednego z mieszkańców, przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku wyrzucania odpadów budowalnych. Jego czyn został ukarany mandatem, zaś on sam został zobowiązany do posprzątania tego, co wyrzucił z pojazdu.

20 komentarzy

 1. Kontenerek by go taniej wyszedł.

  • Nie koniecznie. Nawet nie podano kwoty mandatu, więc mogło to być nawet 100 złotych.

  • Większość ludzi potrafi liczyć własne pieniądze. Skoro tak często: wywala się śmieci do lasu, jeździ przeładowanym busem, czy kombinuje na tachografie to znaczy, że tak się bardziej opłaca. Wpadka raz na kilka lat jest wliczona w cenę.

  • no nie wiem… jak menda wyrzuca tak śmieci całe życie to taki mandat nawet max 5 000 wyniósł go taniej niżeli wszystkie kontenery jakie musiałby zamówić.

 2. Zamiast mówić że jechał i się zakopał i musiał chwilowo rozładować się, to odrazu wielka afera…

 3. wywali w inne miejsce

 4. PSZOK przy ul. Al. 1-go Maja 16 przyjmuje odpady komunalne wytwarzane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (gospodarstwa domowe) położonych tylko na terenie miasta Zamość.
  PSZOK przy ul. Droga Męczenników Rotundy 2 przyjmuje odpady komunalne wytwarzane przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych (gospodarstwa domowe) położonych na terenie miasta Zamość, gminy Zamość, gminy Łabunie, gminy Adamów oraz gminy Komarów-Osada.

  PSZOKi czynne

  pon. – pt.: 9.00 – 17.00
  sob.: 9.00 – 15.00 (od 1 maja do 30 września 9.00 – 17.00)

  17 01 01 17 01 02 17 01 07 17 02 02 odpady budowlane i rozbiórkowe** pochodzące z drobnych prac remontowo – budowlanych wykonanych samodzielnie w gospodarstwie domowym nie wymagających pozwolenia na budowę np.: gruz betonowy, ceglany i ceramiczny, szkło okienne i drzwiowe – stłuczka.

  ** nie przyjmujemy odpadów remontowo – budowlanych, jeżeli remont był wykonywany przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą – „firmę”. W takich przypadkach „firma” – wykonawca remontu staje się właścicielem odpadów i na nim spoczywa obowiązek ich zagospodarowania

  Kontenerek by go taniej wyszedł.

 5. Co się takiego stało, że SM przyjęła zgłoszenie i przyjechała na interwencję w odpowiednim czasie? Chyba zaszła jakaś pomyłka – dyspozytor się pomylił i tylko chłopakom roboty narobił. A można było przyjechać jutro, zrobić zdjęcie i zamknąć sprawę z powodu nie wykrycia sprawcy.

 6. Pokazać twarz tego bohatera domu!

 7. Jaki wysoki mandat? 500 zeta? Jak wejdzie nowy cennik do 30 tysięcy to wtedy może się zastanowi.

 8. Pewnie pracownik TVP info 😉

 9. Powinni go zatrzymac na 3 miesiace dla przykladu to moze by sie cham nauczyl

 10. Taki odpad zmieszany budowlany jest drogi, mógł rozdzielić gruz, pudła, papiery. Na papierze może i by zarobił z 5zł. Pozostałe do 500zł z transportem i miałbym z głowy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!