690 680 960

Przekroczyli dopuszczalną prędkość, stracili uprawnienia na trzy miesiące

Dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym na trzy miesiące straciło uprawnienia. Jeden poruszał się 123 km/h, drugi zaś 103 km/h.

28 komentarzy

 1. Zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o 50km/h jest nie zgodne z prawem ciekawe kiedy ktoś mądry weźmie się za to i będą płacić duże odszkodowanie.

 2. Policyjna propaganda. Ile z tych osób miało źle zmierzony pomiar żeby dobić statystyki…

 3. W Uk za taki nr prawo jazdy zatrzymane na rok. Wysoka grzywna i pkt karne. Taka kara przy tym to jak promocja. Oczywiście podwyższenie składki za ubezpieczenie. W Polsce kary za takie przestępstwa są jeszcze bardzo niskie.

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Na Słowacji za przekroczenie powyżej 60 km/h (obojętnie czy w zabudowanym, czy poza), nie ma mandatu, tylko sprawa trafia z automatu do sądu.

 4. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Symptomatyczne komentarze powyżej. Dla polactwa problemem nie jest to, że pseudokierowcy jeżdżą jak wariaci, wskutek czego zabijają ludzi, tylko że zatrzymanie PJ na 3 miesiące jest rzekomo „niezgodne z prawem” oraz że policyjny pomiar może być „źle zmierzony”.

  Takie głosy są odpowiedzią na pytanie, dlaczego Polska jest w czołówce UE, jeśli chodzi o liczbę ofiar na drogach.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   To po co obalaliśmy komunę skoro totalitarne skazywanie ludzi bez dowodów jest podstawą bezpieczeństwa bo najbezpieczniej jest jak każdy się boi wyjść z domu…

   • Przeciez nie zostali skazani. A liczba Polakow placacych mandaty zagranicą raczej maleje od kiedy latwiej innym krajom sciagac kase. Dwa komentarze i oba kiepske, moze lepiej nic nie pisac?

    • Bzdura. Biuro informacyjne do którego zgłaszają się kraje UE po dane właściciela pojazdu do mandatu z fotoradaru mówią że takich zapytań jest coraz więcej.

 5. Komentarze takich kierowców jak drogi wam Pan to kompromitacja dla każdego rozumnego kierowcy .Nie przestrzeganie prędkości i jeżdżenie po mieście z prędkościami które szacuje na 120 na godzinę to przestępstwo które powinno być karane wysokimi mandatami- 2000-3000 zł za przekroczenie prędkości w mieście o 50- 70 na godzinę może by przemówił o tym kierowcą do rozumu. A kolejna lubelska specjalność to wymuszanie pierwszeństwa przejazdu -na trasie praca -dom zwykle mam 2,3 takie przypadki. Niektórych kierowców należałoby na trwale wyeliminować z ruchu.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Ale nie ma pewności czy ten ktoś jechał niezgodnie z przepisami. Olbrzymia ilość spraw o przekraczanie prędkości kończy się uniewinnieniem w sądzie. Więc to bardziej policja ma parcie na sensację.

   • Masz rację. Po co ten szum? Po co stać na czerwonym świetle, gdy na skrzyżowaniu nikogo nie ma? Po co zatrzymywać się na „stopie” skoro pociąg nie jedzie? Po co jechać 50 gdy się chce jechać 150? Tylko gdy coś się stanie, to wtedy wszyscy inni winni!!

 6. Takie polaczki co mówią niezgodne z prawem, za granicą stają się przykładem i jeżdżą zgodnie z przepisami bo tam wsadzili by was do więzienia jak na Słowacji i Jeszce mordy wasze pokazali.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Ciekawe którzy Polaczki jeżdżą za granicą zgodnie z przepisami skoro ilość mandatów za granicą na Polaków zwiększa się.

 7. Ludzie o błędzie pomiaru można mówić gdy prędkość jest przekroczona kilka procent (kilka km / h ) a nie w przypadku gdy jest to ponad 100 procent.!. Co za tok myślenia.

  • Drogi asfaltowej nie ukradli

   Słynna Iskra-1 potrafiła zmierzyć w stojącym samochodzie 30km/h. To jest błąd o kilka procent? Nie dajmy się błazenadzie.

 8. Szef masz całkowitą rację.

 9. Powinni te „biedactwa ” pzrekraczajace predkosć jeszcze przeprosić ze ich śmieli zatrzymać .. no jak tak można .przecież” oni ” się spieszą

 10. Tak tak „szefie ” i ”baśka ” …już własnie zapisują w budżecie pieniadze na odszkodowania dla tych „biedactw” co im niesłusznie zatrzymali prawo jazdy …jak dla mnie to te 3 mce jest za krótko i słabiutko działa …na rok powinni zatrzymywać ,wtedy byłby jako taki efekt …jestem oczywiscie kierowcą od 30 lat i jakoś mnie nie straszne takie kary ,bo szybkosci nigdy nie przekraczam wiecej niż o 20-30 km od dopuszczalnej

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin