Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przejeżdżał po przejściu rowerem, doszło do potrącenia. Nastolatek trafił do szpitala (zdjęcia)

We wtorek rano na al. Warszawskiej w Lublinie doszło do potrącenia nastoletniego rowerzysty. W rejonie zdarzenia występują utrudnienia z przejazdem. Na miejscu pracują policjanci.

25 komentarzy

 1. No żeby na drodze wojewódzkiej, gdzie spory ruch, przejeżdżać rowerem przez przejście na ślepo, to trzeba być imbecylem…

  • al. Warszawska nie jest drogą wojewódzką. Kiedyś była drogą krajową, ale teraz to droga niskiej kategorii.

 2. Ja od wielu już lat stoję na stanowisku że przejeżdżanie rowerem po przejściu dla pieszych niezależnie czy na tym przejściu dopuszczalne jest ruch rowerów powinno być zabronione choćby z tego powodu że rowerzyści uzurkują sobie wszystkie przejścia jakby były stworzone wyłącznie dla nich i przejeżdżają po tych przeznaczonych do ruchu pieszych i rowerów jak i tych wyłącznie dla pieszych bez namalowanego symbolu rowerzysty. Czy w Polsce wszystko jest tak strasznie trudno wykonać?

  • To stój sobie tak dalej. A robienie przepisów pozostaw ludziom, którzy się na tym lepiej znają.

   Co do samych przepisów to są dobre. A wina leży poi stronie uczestników ruchu, którzy się do nich nie stosują. I tych, którzy na przestrzeganiem przepisów powinni czuwać – Policja.
   Niestety, ale jazda rowerami po chodnikach i PdP jest wykroczeniami tak powszechnymi jak niezatrzymywanie się na zielonej strzałce.

 3. zabronione ?
  przecież istniejące przepisy jwyraźnie to regulują

  • Trochę problematyczne do wykonania jest to co piszesz. Bo wpierw należy sprawdzić wiek osoby jadącej na rowerze. Jesteś w stanie ocenić czy dziecko na rowerze ma ukończony 10. rok życia. Albo to, że dany pojazd, nie jest wózkiem inwalidzkim, tylko z pozoru przypominającym rower?

 4. Zależy ile gowniarz miał lat, jeśli poniżej 10 to jest traktowany przez prawo jako pieszy i może przejeżdzać po przejściu. Chore prawo ale prawo. Chociaż wtedy powinien być też pod opieką osoby dorosłej.

  • Ale jak ma przynajmniej 10 lat, to musi mieć kartę rowerową, prawo jazdy, albo ukończone 18, żeby rowerem poruszać się po drodze publicznej.
   W artykule mowa o nastolatku, tak więc rodzice zabulą za zderzak i maskę starego Mondeo jeszcze 😛

   • Dziecko z tego co wiem nie ma 10 lat.

    • „Martyna” daj spokój.
     Z „wszystkowiedzącym ekspertem” Kubą można jedynie dyskutować o włamaniach do jego kurników.
     Facet nie jest głupi ale jego „ego” przerosło dopuszczalne normy.
     On zawsze jest najmądrzejszy i zawsze wie wszystko.
     Nawet to, że rodzice młodego rowerzysty nie ubezpieczyli mieszkania z opcją OC w życiu prywatnym.

 5. A może tak jaka kampania informacyjna na temat obowiązków rowerzystów z naciskiem na sytuacje gdzie występuje brak pierwszeństwa przez rowerzystów. Uratuje to życie wielu bo oni generelnie sa pewni, że jeżeli jedzie drogą dla rowerów to ma wszędzie pierwszeństwo

  • „Olek” oczekujesz kampanii informacyjnej dla rowerzystów, którzy w zależności od wieku powinni posiadać kartę rowerową lub dowód osobisty.
   Jak zatem miałaby wyglądać ta kampania informacyjna, biorąc pod uwagę, że więcej kierowców niż rowerzystów ginie na drogach z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości lub nieustąpienia pierwszeństwa (nawet na przejeździe kolejowym).
   A przecież osoby posiadające prawo jazdy przeszły szkolenie teoretyczne i praktyczne oraz zdały egzamin (również teoretyczny i praktyczny).

 6. To jest nagminne, że dzieciaki wparowują z impetem na przejścia (no starszym też nic nie brakuje). Nie wiem co myślą, że auto stanie w miejscu w sekundzie? Że uda im się bo albo na przypale albo wcale czy co?

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  I dlatego mam to gdzieś czy jest przejście samo czy przejście razem z przyjazdem dla rowerów, Lepiej się zatrzymać

 8. Co tu dużo gadać na przejeździe kolejowym była by wina rowerzysty, a czy samochód że swoją masą może się natychmiast zatrzymać?? Przecież to chore przepisy masz qutwa się zatrzymać i i rozejrzeć nie to sam oto się prosisz

 9. To małe dziecko a nie nastolatek.

  • Nad małym dzieckiem dorosły sprawuje opiekę. Tyle w temacie.
   Kiedyś się puszczało 8-latka na cały dzień, żeby hasał, ale czasy były takie, że 5-latek miał w głowie więcej, niż dziś dorosły.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport