Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przechodził przez jezdnię, został potrącony przez opla. Mężczyzna jest w ciężkim stanie (foto)

Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku, jaki miał miejsce w Świdniku. Na jednej z głównych ulic miasta potrącony został mężczyzna. Doznał licznych, poważnych obrażeń ciała.

41 komentarzy

 1. „Dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował ostrożności w wyniku czego potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę.”
  Policja tak nisko upadła że podaje taki bełkot. Przyczyny wypadku mogą być dwie: wtargnięcie pieszego lub wymuszenie na nim pierwszeństwa a nie żadne niezachowanie ostrożności.

  • wymuszenie to zrobił twój stary na twojej starej i tak oto zostałeś później wydalony na świat.

  • Zgadzam się.
   Jest tak jak napisałeś.
   Nie zachowanie ostrożności jest tylko pewną okolicznością. Nie zachowanie ostrożności może wystepować nawet u obu stron uczestników wypadku. I tak najczęściej się zdarza podczas wypadku.
   Dodam, że to nie zachowanie ostrożności, u któregoś z uczestników nie wyłącza pozostałych obowiązków i tak np. niezachowanie ostrożności u pieszego nie sprawia, że z kierującego spada obowiązek ustąpienia pierwszeństwa takiemu pieszemu.
   Z kolei nie zachowanie ostrożności u kierującego nie sprawia, że będzie winny w przypadku, gdy pieszy wybiegnie zza przeszkody na jednię, albo w jakiś niespodziewany/niemożliwy do przewidzenia sposób wejdzie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd.

  • jak mozna wtargnac na przjście ?
   sam piszesz bełkot
   po to jest przejście żeby na niego jakty to pierdzisz „wtargać”

  • TY IDIOTO NAPRAWDĘ JESTES ALKOHOLIKIEM JAK W SWOIM NICKU! WTARGNIECIE PIESZEGO? HA HA. PRZEJŚCIE TO JEST PRZEJŚCIE! PROSTY POLACZKU. ILE JESZCZE WODY W WIŚLE UPŁYNIE NIM NAUCZYSZ SIE KULTURY NA DRODZE.

 2. Z własnego doświadczenia wiem, że w Hamburku nie ma co od razu zwalać winy na kierowcę. W tym „mieście” imbecyle potrafią wchodzić na przejście nawet nie patrząc na boki albo wbiegać przed samą maskę.
  Dawanie pierwszeństwa pieszym przy takim zidioceniu społeczeństwa to proszenie się o nowe pogrzeby.

  • Jaki jest sens karać kierowcę gdy nie mógł zapobiec wypadkowi? Karać tylko dlatego że jeździ samochodem? Jaki sens? Jaki sens ja się pytam!

   • Gdyby nie mógł zapobiec wypadkowi – to nie byłaby wtedy jego wina, więc nie miałby podstaw do bycia ukaranym.
    Tyle, że PdP to nie są miejsca, które się nagle pojawiające się na jezdni. Więc nawet jeżeli w ostatnich chwilach przez potrąceniem było już za późno na uniknięcie wypadku, to oznacza, że błąd został popełniony wcześniej. Na tym etapie na którym kierujący jest zobowiązany zmniejszyć prędkość. Gdy się ten etap przejeżdżania przez PdP ominie, to w dalszym etapie może być już za późno na uniknięcie spowodowania wypadku.
    To kierujący, a nie pieszy decyduje z jaką prędkością pojazd zbliża się do przejścia. Więc czyja jest wina?

  • Dokładnie!

  • Przeciętny kierowca

   Natomiast z mojego doświadczenia wynika, że poziom hejtu na Świdnik jest odwrotnie proporcjonalny do wykształcenia i inteligencji hejtującego.

  • W odpowiedzi powiem Ci, że kilkukrotnie byłem świadkiem, gdy rowerzysta dojeżdżając do przejazdu rowerowego (nie przejścia dla pieszych) zatrzymywał się, upewniał, że nic nie jedzie, i przeprowadzał rower. Może to było podobne wtargnięcie. Nie wiem. Ale Ty już wiesz Panie Jasnowidzu.

   W tym mieście są imbecyle. Jak w każdym. Czy ci imbecyle nie kierują także samochodami?

  • idioci to jeżdzą samochodami , klapki na ocza ch i dusi pedał

 3. Alkoholik ale ty wszystko wiesz…. Tak odrazu analizujesz taki ekspercik z ciebie

 4. No to zaczynamy wielcy lubelskie jazdę na Świdnik. 3 2 1 start.

  • A masz z tym jakiś problem? Czy to nasza wina, że w Świdniku mieszka zaścianek?

   • Przeciętny kierowca

    Zaścianek (inaczej szlachta zaściankowa lub szlachta zagrodowa). Zgodnie z duchem romantyzmu słowo zaścianek należy rozumieć jako przywiązanie do tradycji rycerskiej, patriotyzm, przedkładanie dobra ojczyzny nad dobro własne, szacunek dla własnej historii etc. Twój komentarz dowodzi tylko tego co napisałem wcześniej, że poziom hejtu na Świdnik jest odwrotnie proporcjonalny do wykształcenia i inteligencji hejtującego.

    • Jakbyś uważał w szkole na lekcjach, a nie wklejał hasła do Wikipedii dla idiotów to byś wiedział jak zachowywała się zaściankowa szlachta i jak była wyśmiewana. Ja uważałem na lekcjach i wiem, i podtrzymuję to co napisałem.

     Do książek nieuku. Bo nawet nie wiesz jak się wysławiać. Co to znaczy hejt NA Świdnik. Hejt może byś skierowany na Świdnik, a jak piszesz poziom hejtu to „poziom hejtu Świdnika. A poza tym, zgodnie z twoją teorią, mój poziom hejtu jest bliski zeru (zważywszy na stopień naukowy).

     • Przeciętny kierowca

      Faktycznie w czasach władzy ludowej w szkołach uczono że wszystko co staropolskie i szlacheckie było złe i od najmłodszych lat poddawano dzieci praniu mózgów. Komuna jednak upadła trzydzieści lat temu i chyba nie ma sensu ciągłe powtarzanie komunistycznej propagandy. Swoim postem chciałem zwrócić Ci uwagę że niemądre jest (delikatnie mówiąc) uważać że miejsce zamieszkania determinuje jakimi jesteśmy ludźmi. Gdyby tak było, to rację mieliby ci mieszkańcy zachodniej Polski którzy twierdzą, że Lublin to Polska B a jego mieszkańcy to zacofane ćwoki. Gdyby tak było to rację mieliby Niemcy twierdzący że każdy Polak to pijak i złodziej. Mam nadzieję, że masz na tyle oleju w głowie żeby wiedzieć że to nieprawda. Co do mojej teorii, faktycznie udało Ci się ją obalić udowadniając że również wśród ludzi z tytułami naukowymi zdarzają się durnie karmiący się pogardą dla innych.

   • Zaścianek? Dlaczego tak myślisz? A Ty kim jesteś i co zrobiłeś że taki oświecony jestes?

 5. Ludzie proponuję wam się leczyć takie głupoty piszecie ale założę się że ani w postaci kierowcy ani pieszego nikt z was by się tam nie widział, ale tak wypowiem się bo jako anonim jestem mocny jeszcze raz powiem że do psychiatry można się zapisać polecam

 6. No widzę, że pełna kulturka w komentarzach..
  Brawo Świdnik.

 7. Komentującymi z wysokim poziomem inteligencji są z MIASTA WOJEWÓDZKIEGO LUBLYN więc czemu się dziwić …

 8. Nieliczne potrącenie w Świdniku od kilku tygodni. W czasie od poprzedniego potrącenia doszło do dziesiątków wypadków oraz setek kolizji. Bez udziału pieszych.
  Tyle odnośnie zachowania pieszych oraz tego, że to oni powodują wypadki.

 9. „Dawanie pierwszeństwa pieszym przy takim zidioceniu społeczeństwa to proszenie się o nowe pogrzeby.” – przy braku pierwszeństwa pieszego na PdP całkowicie traci sens istnienie PdP.
  Jaki byłby cel ich istnienia? Możesz to wyjaśnić? Którędy i na jakich zasadach powinno odbywać się przechodzenie przez jednię?
  Obawiam się, że to kolejne pytanie na które nie doczekam się odpowiedzi.

  • Pabloo(oryginał)

   Ja ci wyjaśnię…wróciłem z trasy i nie omieszkam troszkę Cię połachotać moralnie dziadu.

 10. Zrobic hopki zwalniajace na racławickiej przed kazdym przejsciem tak jak jest to na wyszyńskiego na wysykości szkoły.

Z kraju