Protesty i oburzenie w Puławach. Chcą zmniejszyć obsadę karetek

O tym, że puławski szpital ma olbrzymie długi wiadomo od dawna. Teraz w ramach oszczędności ma nastąpić redukcja składu karetek. Mieszkańcy obawiają się, że pomoc w ograniczonym składzie będzie niewystarczająca, protestują też sami ratownicy.

23 komentarze

 1. Obywatel wsi Świdnik koło miasta Lublin

  Totalna głupota. Ze względu na długi będą na tym cierpieli mieszkańcy. Cóż zaczyna się raj pisu..

  • O ile wiadomo to niejaki W. Karpiński- osieł z Puław nic z tym fantem nie zrobił i nie jest zainteresowany robieniem czegokolwiek. Przez kolejne 4 lata będzie PObierał kasę za pierdzenie w stołek. A ty kolego jeb…ij się w pustą mózgownicę. W kilkanaście dni rządów PiS szpital POpadł w tarapaty? Pan Karpiński- Puławianin, u Sowy, stwierdził ” ch..j z tą Polską wschodnią”, a mieszkańcy znowu na niego głosowali. Ten „raj” jak napisałeś, zawdzięczamy ośmioletnim rządom PLATFORMY OBYWATELSKIEJ tępaku. Idż do kibla, spuść z krzyża, bo ci się już we łbie miesza.

   • Obywatel wsi Świdnik koło miasta Lublin

    Sam spuść z krzyża. Twój wódz Duda łamie konstytucję na każdym kroku.. PO przynajmniej gwarantowało spokój a kiedy pis doszedł do władzy wszystko się wali. Pomódl się u uklęknij a prezes przebaczy ci wszystkie grzechy. Dopuści cię do raju

    • Przepraszam bardzo, z jakiej opcji była wielce szanowna pani dyrektor, która w radosnych okolicznościach musiała pożegnać się ze stołkiem??? Pamięć wybiórcza obywatelu???? Więc dla zainteresowanych tematem sugeruję prześledzenie, jaka opcja trzyma łapy nad stanowiskami w gminach, urzędach itp, itd… I co się działo przez ostatnie 8 lat. Jeśli PO gwarantowało spokój to komu? Kałpińskiemu, Radziowi, Buremu i reszcie??? Każdy normalny naród gdyby chciał zobaczyć co się u nas rozgrywa, wyszedłby na ulice i rozszarpał tych ZŁODZIEJI!!!

    • Domu publicznego jaki zostawiło po sobie PO zamiatając wszystko pod dywan, prędko nie posprzątasz. Najbardziej plują wszelkiej maści złodzieje oderwani od koryta, bo strach w oczy zagląda co jeszcze wypłynie z tego szamba, przykrytego kwiatkami. PO zbudowało kolosa na słomianych nogach propagandy TVN-u i Wybiórczej dlatego wszystko się wali. Osiemdziesięcioletnia prostytutka z makijażem wyglądająca jak osiemnastka – tak wygląda kraj po ośmiu latach rządu PO.

  • To akurat drogi kolego jest jeszcze raj PO ustawa o dwuosobowych zespolach wyjazdowych., Przez osiem lat nic nie zrobili aby poprawić system ratownictwa medycznego i powstale w nim dziury!

  • Inny obywatel wsi Świdnik koło miasta Lublin

   Wyjdź na zewnątrz, dziś jest słonecznie, chociaż trochę wieje. Ochłoń, wróć do domu, odrób lekcje, szczególnie z WOSu! I wyjdź gdzieś z „ziomkami”. Ale proszę, nie troluj.

 2. brawo dla dyrektora! po co do przewożenia pacjentów do szpitala aż trzy osoby, do ciężkich przypadków jedzie lekarz a do transportu wystarczy sanitariusz i kierowca, a przecież większości wyjazdów karetek na tym polega, że spakowaną osobę bez badania, próby udzielenia doraźnej pomocy wiozą na sor, czasem nawet na sygnale

  • Sam jestes sanitariuszem TY BUCU ZE WSI!!!!!

  • O czym ty mówisz znieś 100 kg chłopa z 3 pietra w 2 osoby . Przeprowadź prawidłową resuscytacje w 2 osoby.
   Ze szpitali zamiast instytucji które mają ratować życie zrobiono firmę która ma zarabiać . ZUSy w marmurach a szpitale mają długi . i tyle w temacie….

 3. To jest paradoks zmniejszając skład zespołu P, trzeba liczyć się z tym,że częściej na pomoc będzie wzywany zespół S….Powodując tym samym straty finansowe. Polityka niektórych mnie przeraża 😛

 4. To po pierwsze, a po drugie to są miejsca pracy ,które się likwiduje, zamyka się furtkę młodym ludziom uczącym się na ratowników medycznych .A kto uratuje du.. ka urzędasów jak zasłabną za kierownicą, albo ktoś z ich rodziny w potrzebie.

 5. Wielkie obietnice młodzi wracajcie z obczyzny dostaniecie prace , godziwe życie , zarobki na europejskim poziomie równość ,będzie przestrzegane Prawo i Sprawiedliwość wygra z niesprawiedliwością .Przez chwile się łudziłem, na początek ratownicy z Puław a po 4 latach ilu będzie takich ” ratowników z Puław” w całej Polsce.Żenada.

  • Ja bym proponował proponował popatrzeć na ręce dyrektorkowi,czy nie zamiata pod dywan

 6. Nie rozumiem jak to możliwe aby szpital miał długi, to nie firma usługowa ale instytucja pożytku publicznego, więc nie powinno chodzić o zysk! Szpitale powinny zawsze schodzić na „0” w bilansie, długi wynikają ze szkodliwej polityki samorządowej/rządowej. Redukować zatrudnienie to można w sejmie i senacie, nikt nie powie że 460 posłów jest lepsze od np. 100 czy 150.

 7. dyrektor poczęści ma racje, zwalniać starych kierowców którzy nie mają szkoły, „zawodowi” kierowcy… żal,a resztę zostawić.

 8. Owszem polecieli kierowcy bez wykształcenia medycznego, ale też ratownicy (z uprawnieniami na pojazdy uprzywilejowane) i to z wyższym wykształceniem medycznym (lic, mgr). Gdzie tu logika dyrektora?

 9. Do Bob

  Dziękuję za komentarze. Dobrze, że otwierasz debilom oczy. Zapomniało buractwo, że przez ostatnie 8 lat rządziła mafia spod znaku peło i peezel..

 10. W systemie służby zdrowia nic się nie zmieni dopuki będzie NFZ. To on pochłania pieniądze z naszych składek na utrzymanie urzedasow i budynkow. Podpisywanie kontraktów to fikcja, odbywa się to tak że przystajesz na propozycję NZF-tu lub nie. Drugą strona medalu to dyrektorzy. Proszę zwrócić uwagę jakie szpitale popadają w kolosalne długi. Są to szpitale gdzie organem założycielskim jest marszałek. Stołki obsadza się zklucza partyjnego i nie koniecznie osobami znajacymi się na zarządzaniu szpitalami i ich specyfiką. Następnie pacjenci. Jeśli ktoś zachoruje na grypę z czystego lenistwa nie pójdzie do lekarza POZ a pojedzie karetka na SOR to koszt leczenia jest kilkukrotnie wyższy niż POZ. Następnie sama struktura leczenia w Polsce. Jak można zapłacić lekarzowi za usługę jakiej nie wykonał? Chodzi mi o dawanie lekarzom POZ pieniędzy za pacjenta zapisanego a nie leczonego. Kolejnym absurdem jest brak nadzoru medycznego podobnego na wzor Niemiecki czyli kontroli nad przepływem pieniędzy. Lekarz może zlecić badania które wykona szpital z prywatnego gabinetu wystarczy umówić się na tak zwana hospitalizacje planową. Tak więc najprostszym sposobem na oszczędności jest redukcja personelu. To myślenie funkcjonuje w głowach dyrektorów managerów bo nagrodę od marszałka można wtedy z czystym sumieniem wziasc. Pozdrawia marszalkowych pupili by stołka szybko nie stracili a wam ratownikom życzę wytrwałości w swoich racjach dla mnie i tak jesteście lepsi w tym co orbicie niż nie jeden lekarz.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!