690 680 960

Potrącenie pieszej na ul. Filaretów. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala (zdjęcia)

We wtorek rano na ul. Filaretów doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

49 komentarzy

 1. Kolejna ofiara nowego przepisu o pierwszeñstwie pieszego na przejściu. Od wejścia tego przepisu zauważyłem że piesi dochodząc do przejścia opuszczają głowy albo odracają głowy w innym kierunku i ochoczo wchodza na ulice….
  Nie osądzam tego przypadku bo go nie widzisłem a poszkodowanej życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 2. Ręce konserwowane

  Ile musiał zapindalać ten pirat że aż słupek kabiny kierowcy zagięty. Myślę że sąd na długi okres jak nie na całe życie zatrzyma uprawnienia.

  • Mam wgniotkę na tym słupku od kasztana, który spadł z drzewa, pod którym nieopatrznie postawiłam samochód. Więc prędkość wcale nie musiała być duża.

   • Ty masz wgniotke ale w miejscu chyba bardzo mało używanym bo pada ci na główke już.

   • Ręce konserwowane

    Kasztan to był kamień polny. Kasztan nawet na płaskim dachu nie zrobi wgniotki, co najwyżej jabłko ale też odpowiednio ciężkie. Koło pracy na parkingu pod kasztanem stoją samochody i nie mają wgniotek. Tak że to jest kicha z tym kasztanem.

    • Sam jesteś kicha. Zależy jakiej wysokości kasztan.

     • Jasne że bujda z tym kasztanem. On jest miękki niema tej twardości jak kamień . Musiał by upaść z 10pietra. Ale napewno nie z drzewa.

   • W Polsce nie rosną tak duże kasztany. A przedni słupek jest akurat jednym z solidniejszych elementów auta. Więc auto pomykało bardzo szybko.

 3. Saab. Nie wiem, czy za każdym razem ten sam, czy po prostu kierowcy tej marki mają tendencje do ryzykowanej jazdy, ale zawsze gdy widzę auto tej marki, czerwona lampka się zaświeca. Skakanie popasach i to bez kierunkowskazów, przyklejanie do zderzaka, wyprzedzanie na przejściach, za każdym j****** razem. Kierowcy Saabów zachowują się jak stereotypowi BMIarze 😀

  • Wiesz, jeżdżę Saabem od przeszło 5 lat i bardzo cenię sobie to auto, ma 19 lat i życzę każdemu żeby jego auto było w tak dobrej kondycji w takim wieku, dlatego nie narażam go na szkodę bezmyślną jazdą. To co napisałeś to wierutna bzdura, wypadków z udziałem Saabów nie ma znowu tak wiele. A przyczyną wszystkich zdarzeń drogowych są kierowcy, nie marka samochodu…

 4. Przez durna ustawę co dzień ginie parę osób a setki ląduje na wózkach brawo pisiorki mądre te wasze pomysły

  • skądś to wiesz to czy w tym pustym łbie to sie samo zrodziło ? bo wczesniej też byly takie wypadki i co chwile sie słyszało o śmierci na pasch

  • Mądrego aż miło posłuchać.to jest jakaś masakra co się teraz dzieje na przejściach dla pieszych, nikt się nie rozgląda tylko od razu wchodzi na pasy.

 5. Ale piesza miała pierwszeństwo. Tylko co z tego, jak jest w szpitalu. Obecne prawo upoważnia pieszych do bezmyślnego wchodzenia na pasy co w połączeniu z bezmyślnymi kierowcami daje skutki widoczne na zdjęciach. Oby przeżyła.

  • kierownik paleciaka

   za potrącenie na pasach – kwalifikacja usiłowania zabójstwa z premedytacją. To rozwiąże problem oszołomów. Znasz szczegóły potrącenia że piszesz o bezmyślnym wchodzeniu na pasy? Przepisy od czerwca są precyzyjne – masz mieć oczy dookoła głowy i nie liczyć na to że pieszy nie wejdzie na przejście. Koniec kropka, jesteś na przegranej pozycji. Inna sprawą jest to czy pieszy przeżyje mimo pierwszeństwa. Przez takich jak Ty dochodzi do większości takich przypadków.

   • jeśli wchodzisz na pasy i zostajesz potrąconym – to już jest dowód na bezmyślne wejście. bo dostrzeżenie samochodu, który nie zwalnia, i zejście z jego drogi trwa dla pieszego sekundę. jeśli zostałeś potrącony, to znaczy, że wchodząc na dany pas się nie upewniłeś. tyle.

    • Auto jadące 72 kmh w ciągu sekundy przejeżdża 20 m. Pieszy w ciągu sekundy pokonuje trochę ponad metr. Biorąc pod uwagę wiek 1m/s będzie ok.liczymy spojrzenie w lewo sekunda , chwila na decyzję sekunda,trzy kroki 2vsekundy. Razem 4sekundy.czyli 80 m dla auta jadącego „raptem” 72 kmh. Z czego wynika że baran za kierownicą nie patrzył na drogę

   • Wystarczy że miała smartfona w ręce i już kierujący jest niewinny. tak mamy precyzyjne przepisy. Ponadto jeśli wchodziła na przejście a potrącenie jest prawa stroną auta, to ewidentnie jej wina – wejście na jadący samochód, jeśli schodziła z przejścia – wina kierowcy.

 6. Połamana nie połamana,najważniejsze ,że miała bezwzględne pierwszeństwo .Na ortopedii będzie witana z honorami

 7. pieszy ma pierszenstwo i pierszenstwo do szpitala brawo wlźcie dalej pod auta

 8. Widoczność po horyzont jadąc od ronda zamiejcowy czereśniak na wsi nie ma przejścia.

 9. LU i wszystko jasne…

  • Naucz się segregować odpady, a nie wszystko wrzucasz jak na gnojownik. I w pojemniku na szkło papier skrawki obierki jedzenia. Ja wiem że ojciec z matką nie nauczyli oni juz do końca życia będą na jedną kupkę gnojownika wrzucać wszystko, łacznie z pralką czy tv, ale zobacz jak kulturalni sasiedzi to robią. Szkło do zielonego pojemnika.

  • Akurat LJA…

 10. LTM LZA LCH LOP LKR LPA LLB LSW LUB i wszystko jasne

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska