Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Posłowie Razem interweniują u prezydenta Lublina w sprawie budowy stadionu żużlowego

Posłowie i działacze Razem interweniują u prezydenta Lublina w sprawie budowy stadionu żużlowego. Problemem jest lokalizacja inwestycji, która ma powstać na obszarze szczególnie cennym przyrodniczo.

40 komentarzy

 1. nie kumam tej decyzji – koszt wyburzenia stadiony i postawienia w to miejsce w konsekwencji okaże się mniejszym kosztem (eliminacja dróg dojazdowych) – nowa lokalizacja zbezcześci fajny zielony teren w którym można utworzyć nieinwazyjny park nad Bystrzycą

  • Wyburzenie to będzie robił ale deweloper. Tereny wokół obecnego stadionu już pewnie dawno sprzedane pod inwestycje deweloperskie, a jeśli nawet i nie to wkrótce to nastąpi.

   • ambasador jakiś ty naiwny i wierzysz że chodzi o logikę i oszczedności….?!?!? aaaaaahahhahaah
    ta „inwestycja” jak wszystkie ma kosztować maksymalnie dużo podatnika „bo największe pieniądze robi się na dużych słomianych inwestycjach…” to jest miś na miarę naszych czasów….

 2. Lubelakom nie dogodzi. Jak nie hałas to cenny obszar przyrodniczy, to brak dojazdu. Zawsze coś im nie pasuje.

  • Teraz to mieszkańcom już wszystko przeszkadza. Najlepiej żyć na socjalu i żeby nic nie było – jak u klasyka Kononowicza.

   • Lublin Miasto Marnotrawstwa

    Bo jak myślał o żużlu to wystarczyło to ująć w planach Areny Lublin. Nie zaś kolejna skarbonka na którą nieszkańcy muszą łożyć.

  • Nie lubelakom a lewakom . Była cukrownia to pozwolili na sprzedanie za grosze z nowym wyposażeniem . Gdzi byli wtedy ci aktywiści i działacze dzielnicy gdy ich członkowie rodzin tracili pracę . Teraz stadion im będzie przeszkadzał , ale beton deweloperski i setki nowych osadników napływających z wyludniajacych się wiosek to cacy ?

 3. No i zaczyna się mieszanie polityków w sprawy Lublina. Droga Pani radna, jakiego typu są te tereny zielone? Chwastowego czy wysypiskowego? Kto tam chodził na spacery? Chyba tylko za potrzebą. Latami na teren byłego LKJ były wywożone odpady zielone z całego Lublina (skoszona trawa, liście) oraz odchody ze stajni. Tak, przyjeżdżali tu ludzie ale nie po to aby pospacerować po urokliwym miejscu i podziwiać przyrodę, tylko żeby wybrać sobie kilka wiader końskiego nawozu na działkę. A co do ścieżki rowerowej, to jest ona po drugiej stronie Bystrzycy i stadion z nią nie koliduje. Obok budowany jest przepiękny dworzec autobusowy i to wraz ze stadionem tworzy logiczną całość. Odpoczywać można w leżącym obok wąwozie „Rury”, gdzie jest dużo pięknie utrzymanej zieleni albo Parku Ludowym, którego rewitalizacja pochłonęła 44 mln, gdzie jest piękna fontanna i można sobie pograć na cymbałach.
  ,

  • szanowny ? hmm trochę się zagalopowałem, ale do meritum . jeszcze trochę i będziesz tęsknić za tego typu terenami zielonymi , ciszą ,spokojem a nie wiecznym rykiem silników bo „żużlowcy trenują” . znam to z autopsji .może by tak jednak trochę zainwestować właśnie w zieleń i nie będzie mowy o ociepleniu klimatu .najlepszy przykład to smażenie jajecznicy na betonowym placu , bądz zmierzenie temperatury na betonie i w cieniu zielonego drzewa – różnica wynosi 54/27 .także zastanów się co „mówisz ” -piszesz .doceniajmy to co mamy i zadbajmy dla potomnych.

 4. Dlaczego takich inwestycji nie można wynieść poza miasto. Przecież taki stadion to również hałas, mania budowania wszystkiego co dokuczliwe w centrum miasta, wynieść to na pola za miasto.

  • Centrum miasta? Gdzie? Na tych bagnach zapomnianych o których nagle sobie ktoś przypomniał bo politycznie się trzeba pokazać

  • Niestety potwierdzę bo hałas jest nie do wytrzymania. Ostatnio podczas chęci pobytu w parku Ludowym skonczyło sie na checi bo ryk dochodzący ze stadionu był nie do wytrzymania. My w mieście i tak jesteśmy juz narażeni na hałasy sąsiedztwa, na hałasy ruchu ulicznego, na hałasy gnojków robiacych sobie tor z Lublina w nocy i póznym wieczorem. W pewnym momencie człowiekowi chyba przyjdzie oszaleć od tego hałasu. Chwila ciszy to luksus o który coraz trudniej w naszym mieście i to My mieszkańcy powinniśmy o to walczyc. Ludnośc spoza miasta, turysci przyjadą zrobią hałas pobawią się i wrócą do swojego spokoju a MY CO !!???. Ciagle mamy znośić hałs i tak juz chorujemy z tego powodu.

 5. Prezydent Lublina ma całkowitą rację chce jakieś chaszcze co się pie..pso jakieś kleszcze zrobić obiekt na tym co będzie przynosił korzyśći ale zawsze znajdą sie jacyś co im wszystko przeszkadza aby tylko zabłysnąć

 6. Yyyyy obecny stadion też jest nad Bystrzycą i jakoś nikomu to nie przeszkadza …może zrobić go na rondzie pod zamkiem , przecież żużlowcy i tak jeżdżą w kółko

 7. Nikogo nie interesuje opinia ludzi, którzy z Lublinem mają tyle wspólnego co ja z baletem. Poza tym, zwolenników tej partii można policzyć na kilku parach rąk, więc niech nie mówią, że reprezentują mieszkańców.

 8. Zlikwidowali tor samochodowy na wrotkowie bo było za głośno… A teraz tor żużlowy będą budować przy zabudowaniach… Debilizm

 9. Najlepiej dać tereny deweloperowi wtedy każdy cicho siedzi

  • a może to gra wstępna łysego przed podjęciem decyzji darmowego przekazania kolesiom?

 10. Niezwykle cennym przyrodniczo terenem nazywamy miejsce zaniedbywane przez wiele lat i pełne chwastów. Smutny obraz dzisiejszych czasów.

  • Natura to również chwasty, juz chyba wszyscy wolą łaki kwietne, czy częsciowo tylko wykoszone trawniki, niż to co było wcześniej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo