Poseł interweniuje w sprawie otwarcia restauracji. Żąda wyjaśnień od Sanepidu i policji

Po kontroli, jaką przeprowadził Sanepid w puławskiej restauracji, Jakub Kulesza postanowił podjąć interwencję poselską. Chodzi głównie o sposób w jaki kontrola się odbyła oraz legitymowanie gości przez policjantów.

51 komentarzy

 1. Brawo Konfederacja !!!

  • Brawo restauratorzy i wszyscy nie wyrażający zgody na ten bezprawny cyrk zwany „pandemią”!!!

   • Brawo ci co zanoszą do domu wirusa albowiem wasi rodzice z tamtego świata lepiej będą nad wami czuwać i dostarczać wam pustej rozrywki.

    • Czyli każdy od zawsze po wsze czasy, bo tak już wygląda ten świat że wirusy istnieją i się przenoszą między ludźmi?

    • nie pij tyle wody święconej z „jordanu” bo ci odbija na dekiel

 2. skoro świadomie łamie zarządzenia to chce żeby sanepid też przestrzegał ??? to działa tylko gdy obie strony przestrzegają reguł

  • ZARZĄDZAM żeby Miki wsadził sobie głowę do swojego od..tu. Natychmiastowo!
   W odpowiedzi ja to skontroluję zgodnie z „przepisami” ustalonymi i zatwierdzonymi przeze mnie!
   Ust. 15 z 2021 r. ustęp 3, paragraf 12. Nocnik ustaw 1265.

   • ty to se możesz puścić bąka

    • Ma rację. Restaurator działa zgodnie z prawem (rozporządzenie można sobie w d… wsadzić co niejednokrotnie orzekł niejeden już sąd). Policja i sanepid działają za to z rażącym naruszeniem tego prawa.

  • Ale wiesz, że te wszystkie obostrzenia są nielegalne i nie mają podstawy prawnej? Policja, która powinna stać na straży przestrzegania prawa, sama to prawo łamie.

   • a kto tak powiedział, że nielegalne ?

    • Niezależne sądy w wyrokach.

     • Jak po mojemu to niezależne. Jak nie po mojemu to PISowskie.

      • Tylko, że tak działa teraz PiS i ich zwolennicy. Jak jest zgodnie z ich wizją to jest ok. Jak nie jest, mimo, że zgodnie z obowiązującym prawem to wyzywają od zdrajców narodu, agentów rosji, niemiec i co tam jeszcze siedzi w ich szalonych głowach.

       To co robi PiS jest niezgodne z obowiązującym prawem i sympatie politycznie nie mają tu nic do rzeczy.

   • Policja asystowała, a wymyśl przepisów istniało zagrożenie dla porządku publicznego. Po za tym to byli świadkowie. Ten Kulesza też chce się wybić na wymądrzaniu.

  • ty miki sobie możesz d podetrzeć tymi zarządzeniami – na zdrowie

 3. Ludzie czy tak ciężko poczekać jeszcze kilka miesięcy albo lat na otwarcie restauracji gdy wirus zginie i premier powie,że go pokonał?Czy tak ciężko jest żyć z rzadowych tarcz jak pączek w maśle?Zamknijmy wszystko-przecież to nie dla nas tylko dla innych to robimy.Opamietajmy się.

 4. Każdy kto zetknął się z walką o swoje z urzędnikami, wie, że daliśmy im zbyt dużo władzy, a zero odpowiedzialność. Ja na przykład mam oficjalne pismo z gminy, że rzeczywiście został popełniony błąd, ale został on zatwierdzony. Wyobraźcie sobie coś takiego w firmach prywatnych.
  A w urzędach coś w stylu Barei „cham się uprze i mu daj, jak nie mam”

  • W firmie prywatnej nikt by cię nie poinformował, tylko „i co mi zrobisz”, a „błąd” by był wywołany specjalnie.

 5. Milicja bez prawnie to może kontrolować swoich kolesiów przy biurku co najwyżej. Nigdy w życiu bym nie poddał się legitymowaniu w takiej sytuacji. Próbują egzekwować prawo, którego nie znają patałachy. Wstyd!

  • Stary sposób zastraszenia człowieka!!! W takich przypadkach wyciągajcie najpierw telefon, zaczynajcie nagrywać i pytacie o dane „funkcjonariusza”, po spokojnym spisaniu jego danych i ew. jego kolegi pytacie o powód legitymowania i podstawę prawną uzasadniającą powód legitymowania jednocześnie informując że będzie to podstawą do powództwa cywilnego za ew. bezprawne i bezpodstawne legitymowanie obywatela!
   I zachowajcie spokój!!!

   • Proszę podać podstawę prawną legitymowania policjanta. Takie działanie nie ma podstaw.

  • „Milicja bez prawnie to może kontrolować swoich kolesiów przy biurku co najwyżej. Nigdy w życiu bym nie poddał się legitymowaniu w takiej sytuacji. Próbują egzekwować prawo, którego nie znają patałachy. Wstyd!”
   Niestety masz obowiązek podać prawdziwe dane, ale…
   Twoim prawem jest poznać stopień, imię i nazwisko oraz jednostkę macierzystą przeprowadzającego czynności. Wolno Ci je zanotować.
   Twoim prawem jest poznać powód przeprowadzanych czynności.
   Twoim prawem jest poinformowanie o możliwości złożenia skargi na funkcjonariusza, za podjęcie bezpodstawnych czynności.
   I wreszcie Twoim prawem jest złożenie takiej skargi do Komendanta jednostki, z której pochodzi policjant przeprowadzający czynności.
   Każda skarga na przeprowadzającego czynności jest odnotowywana. Jak zbierze się ich wystarczająca ilość, ktoś będzie się musiał nad tym pochylić…

   • Ważne że w aktach zostanie, wcześniej czy później Polacy dojdą do władzy i zdrajcami się zajmią.

 6. A ja bym chciała aby przywrócono ustawę z dnia 30 stycznia 1920 roku w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa popełnione z chęci zysku. Co Pan na to Panie Ziobro? Referendum ogólnokrajowe?

 7. A nie mówiłem że was obejmą rządowym programem wsparcia pt. 30 000zł- ??

 8. Bandytyzm i tyrania. Każdy z sanepidu i z policji i innych kto współpracuje przy plandemii powinien być zwolniony, z wilczym biletem i z najmniejszą emeryturą kiedyś.

 9. Masakra – ludzie takie głupoty wypisujecie że aż się chcę płakać w jakim głupim kraju żyjemy – wiem że łatwo się wam wszystkim piszę adwokaci pokrzywdzonych przedsiębiorców żeby otwierali żeby łamali prawo – ktoś dobrze napisał żebyście chociaż poszli i wydali te 200zł a nie tylko za komputera wylewali swoje mądrości ! Jak któreś z was później przyniesie do domu wirusa i mamusia albo tatuś lub dziadziuś zejdzie z tego świata to będzie wielkie plucie jak to restauratorzy mogli otwierać i uczestniczyć w pandemii ! Pamiętajcie mądry Polak po szkodzie ! Nie widzicie że ten problem nie dotyczy tylko Polski – ograniczeni d…..le tylko całego świata ?

  • Jeśli ktoś tu łamie prawo to tylko sanepid i policja.

   • Jeżeli tak jest to dlaczego szanowny businessman otwiera dopiero teraz a nie od marca kwietnia ma otwarte cały czas ? Czy to raczej rodzaj represji państwa Polskiego z którego szanowny businessman wydostał się po 8-10 miesiącach i może znowu swobodnie prowadzić swój przybytek ? Szkoda pisać ! Idźcie na spacer ładna dziś pogoda !

    • Jakie znaczenie ma to kiedy biznesmen otworzył restaurację? Może zaufał rządowi i myślał, że zakazy są zgodne z prawem? Stan wyjątkowy nie został wprowadzony i wszystkie rozporządzenia zakazujące prowadzenia działalności gospodarczej są bezprawne. Tu nie ma pola do dyskusji. Takie są fakty. PiS jawi się jako zbawcy narodu. Tacy dobrzy, że za chwilę Polska będzie krainą miodem i mlekiem płynąca. A prawda jest taka, że obsadzają państwowe spółki znajomymi na większą skalę niż poprzednicy, kupują głosy za 500+ i 13. i 14. emeryturę, a to wszystko będzie finansowane z nowych podatków i podwyżki obecnych. Zarżną obywateli i polski biznes. Zagraniczny sobie poradzi. W końcu Morawiecki powiedział, że ludziom trzeba wygaszać oczekiwania i sprawić aby cieszyli się, że pracują za miskę ryżu.

     • No właśnie ma – bo w marcu – kwietniu szarpnął pewnie kilkadziesiąt tysięcy i siedział cicho – personelowi podziękował bo byli na śmieciówkach – później Morawiecki ogłosił odwrót pandemii to się businesmany pootwierały i pieniądze zarabiały – a jak teraz znowu musieli się zamknąć to zaraz płacz że pieniędzy nie ma ! Bo żal d…pę ściskał że inne branże dostały – Polak to pies ogrodnika sam nie ma i drugiemu nie da. Ale to dobrze te „trudne” czasy wyeliminują wszystkich zadłużonych nieuczciwych przedsiębiorców .

      • No tak… Czepiasz się przedsiębiorcy, że korzysta z pomocy, którą rząd sam dał. Ale jak rząd działa bezprawnie i gnębi obywateli to ignorujesz temat… bo na razie Ciebie to nie dotyczy. Takim jak Wy to PiS napluje w twarz i jeszcze będziecie bić brawo i mówić, że deszcz pada. Gratuluję 🙂

       • To znaczy że ten przedsiębiorca jest gnębiony ? Kiedy ? Jak wyciągał rękę w marcu / kwietniu ? czy może jak działał w dyscyplinie sanitarnej od czerwca do powiedzmy listopada ? Nie rozumiesz najwyraźniej problemu sytuacji !

        • To Ty nie rozumiesz problemu sytuacji. Problemem są bezprawne działania rządu.

         Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisałem wcześniej. Chyba, że miłość do PiS już zabiła w Twoim mózgu wszystkie szare komórki odpowiedzialne za samodzielne myślenie.

         Przypomnę:
         zgodnie z Konstytucją, zakazać prowadzenia działalności gospodarczej można tylko po wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

         Wszyscy zgodnie z prawem mogą otworzyć swoje biznesy.

         Kontrole i nakładane kary są bezprawne i są gnębieniem obywateli. Działania rodem z Rosji/Białorusi.

        • „Przypomnę: zgodnie z Konstytucją” Kolejny prawnik zza klawiatury i do tego jednoosobowy trybunał konstytucyjny. Skąd się tacy idioci biorą?

 10. Ten poseł też dobry jest ! Niech się zainteresuje tym że ludzie nie mają mieszkań socialnych – że samotne matki nie mają środków do życia – a nie restauratorami którzy nie są w stanie utrzymać w lockdownie swoich interesów z kosztami stałymi na poziomie 50tys. miesięcznie !

  • taki sam … jak palikot

  • Dlaczego ten sam uciemiężony businessman siedział cicho jak wpadło mu kilkadziesiąt tysięcy na przełomie marca i kwietnia – dlaczego w tamtym czasie siedział cicho i nie płakał że mi ciężko ? Czy tak mocno masz nasiąknięty mózg przez PO – Konfederacje a może i PiS że nie widzisz w czym jest rzecz ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS