690 680 960

Policjanci prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. 11 wykroczeń w ciągu dwóch godzin (wideo)

Policjanci po raz pierwszy na drogach powiatu chełmskiego prowadzili kontrole drogowe z wykorzystaniem drona. Statek powietrzny obsługiwany był przez operatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

42 komentarze

 1. A dron ma homologacje – bo jak nie na to z mandatu nici 😉

  • Oho. Wysyp ekspertów się zaczął tam razem od dronów. Brawa dla policji za takie działania. 👍

   • Русский тролл

    Zgadzam się. Brawo że tym razem nie doprowadzili do wypadku. To sukces

  • dżast kiurius

   Jaką homologację masz na myśli? Rozumiem, że jakąś konkretną?

  • Ma . Taką samą jak ty masz na swoje dresy i adidasy ze stadionu przy Kresowej .

   • dżast kiurius

    Nie wiedziałem, że na kresowej czymś handlują. Dzięki za podzielenie się doświadczeniami, ale nie skorzystam.

  • Możesz nie przyjąć mandatu i udowadniać przed sądem, że to nagranie to fotomontaż. W sumie sąd też nie musi wierzyć policjantom, ani obrazowi z nagrania, bo może uznać, że wszyscy chcą wrobić kierowcę za wykroczenie, którego nie popełnił i „skroić go” na 200 PLN. A co Ty byś zrobił na miejscu sadu? Dałbyś wiarę zeznaniom 2 policjantów na służbie i nagraniu, czy 1 kierującemu, który nie ma argumentów na swoją obronę.
   Jeżeli uczestnicy ruchu nie popełniają wykroczeń, to skąd bierze się rocznie 3000 trupów i 10x więcej rannych na polskich drogach? Wrabiają nas, wypadku są reżyserowane, a ofiary grane przez statystów?

  • dżast kiurius

   I bardzo dobrze, niech łapią wariatów. Homologacja homologacją, to urządzenie rejestrujące a nie pomiarowe, wiec co do zasady, przy takich cwaniaczkach jak Ty, pewnie będzie biegły z zakresu badania prawdziwości i kompletności nagrania, którego opinia będzie zakładam jednoznaczna. Ale to dobrze, dodatkową karą będzie pokrycie kosztów.

 2. Dajcie tego drona na rondo koło zamku. Tam wielu kierowców nie może się nauczyć, że lewy pas jest do skrętu w lewo.

  • Nad co drugim kierującym powinien dron latać. Poziom olewania przepisów jest porażający. A wszystko przez bylejakość, lenistwo oraz traktowanie kierowania pojazdem tak samo jak oglądanie głupiego serialu w TV, czyli jakoś tam się samo jedzie do przodu i jakoś to będzie. Policja się nie przyczepi, wszyscy tak jeżdżą. Niech inni uważają.

   • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Franiu – jak Stwórca (po polsku: wynalazca i producent) wyprodukował pierwszych „człowieków” wynalazł też funkcję tzw. anioła stróża, który to osobisty anioł z założenia miał podpowiadać jak dany „ludź” ma funkcjonować i czy aby poprawnie się zachowuje.
    Jednak ludzie wymknęli sie spod kontroli tych świętych funkcjonariuszy (nawet w Polsce, gdzie jak wiadomo tylko co 10, to nie katolik).
    Dlatego trzeba nas kontrolować elektronicznie kamerami na każdym rogu ulicy i rozstaju dróg.

  • Ooo to to cwaniaki jadą lewym pasem i w ostatniej chwili zmieniają pas naprawy.

   • Jeżeli robią to przed linią ciągłą, przy tym nie wymuszając pierwszeństwa przejazdu przy zmianie pasa, to wykroczenia nie popełniają.

    • Wykroczenia nie, ale są nieuczciwi wobec innych wydłużając ich czas przejazdu

  • Tam to nie mogą się nauczyć że czerwone znaczy STOP

  • Ba! Wielu to wie, ale w ostatniej chwili przed skrzyżowaniem „przypominają sobie”, że jednak będą jechać prosto. Nie powinno ich się wpuszczać

 3. Ujawniono (i ukarano) 11 wykroczeń w ciągu dwóch godzin – czyli należy domniemać, że tych jedenastu ukaranych zrekompensowało już koszty zakupu tego latadła.
  Teraz już będzie tylko czysty zysk.

  • Jeżeli na wykroczeniach można tak dobrze zarabiać, to dlaczego:
   -mandaty są tak tanie
   -Polska nie jest najbogatszym państwie w UE, lecz jest najbardziej niebezpiecznym ?

  • Nawet jakby były to mandaty rzędu 1000zł to nie zwróci to kosztu zakupu drona. Taki dron kosztuje grubo ponad 20 koła.

 4. Standard na każdej drodze i często spotykam takich „miszczów” kierownicy. W tym przypadku to że podwójna ciągła to jeszcze nic, ale do tego skrzyżowanie z drogą podporządkowaną i wyprzedzanie na nim to już trochę przesada.

 5. I bardzo dobrze…tepic takich udacznikow zza kierownicy….!!

 6. KKażdemu kierowcy czipa w d… i po zawodach.

 7. W nowelizacji ustawy PorD, ma być wprowadzony wyjątek od obowiązku zachowywania odstępu od poprzedzającego pojazdu w przypadku wyprzedzania.
  Czy to oznacza, że jazda lewym pasem (jak na zdjęciu, gdyby to była ekspresówka jednojezdniowa) czy lewym pasem jezdni drogi ekspresowej, ale na zderzaku będzie w myśl przepisów będzie jednak dozwolona?
  Jeżeli pojazdy na lewym pasie poruszają się szybciej od tych na prawym to jest to wyprzedzanie (choć wielu nie zdaje sobie z tego sprawa), więc nakaz zachowania odstępu wtedy nie obowiązuje.

  • Franiu naucz się pierwsze jezdzić na rowerku bez bocznych kółek.

   • Dobrze. Do póki się nie nauczę, to nie będę jeździł. Ale tego samego (znajomości oraz przestrzegania przepisów) wymagam także od innych. A jak nie – to płacić, płacić, płacić, bo innej metody na piratów nie ma.

  • Ma być tak: Jadąc lewym nie musisz zachować odstępu od pojazdu który wyprzedzasz (czyli tego który jedzie prawym pasem), odstęp masz utrzymać od pojazdu jadącego tym samym (nawet skrajnym lewym) pasem bo niby jak go zamierzasz wyprzedzić po trawie? Czyli jazda na glonojada = wykroczenie nawet na lewym pasie nie ważne że wyprzedzasz tych jadąc wolniej na prawym masz utrzymać przepisową odległość od pojazdu przed tobą.

 8. Chełm, byłe miasto wojewódzkie na trasie do przejścia w Dorohusku a obwodnica gdzie? Jakie to nasze, przaśne. Doga krajowa jednojezdniowa jednopasmowa do popularnego przejścia granicznego przebiega przez centrum dużego miasta gdzie wszystkie ciężarówki mogą jechać przepisowe 50 km/h. I pełno drogówki polującej na jeleni. Polska mistrzem Polski!

 9. Bardzo dobrze. Rejestracjr typu LC i LCH to największa wiocha i chamstwo na drodze.

 10. Super. I tak powinno być w wielu miejscach.
  Mandat zawsze boli !!!!

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas