Policjanci dostrzegli stojące na ulicy auto. Chcieli pomóc kierowcy, wyszło na jaw, że nie ma uprawnień (zdjęcia)

Funkcjonariusze drogówki zamierzali pomóc kierowcy zepchnąć blokujący jeden z pasów jezdni samochód. Wyszło jednak na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania.

32 komentarze

 1. Pewnie nie wiedział, że w Polsce trzeba miec dokument stwierdzający możliwość prowadzenia samochodu.

 2. Jeżeli przeciętny kierowca jest kontrolowany kilka razy w życiu (tym bardziej jeżdżąc w większości po mieście), to wychodzi taniej zapłacić po te 500PLN kilka razy niż płacić za kurs + egzamin.

  • Mylisz się. Wystarczy wypadek i nie wypłacisz się do końca życia

   • Nie wymagaj zbyt dużo od eksperta do spraw parkingowych, jego interesuja jedynie pojazdy stojące, a nie te w ruchu, chyba że jest to trójkołowy rowerek na plastikowych kółkach.

  • mozesz placic mandat 2 razy za 3 razem masz spraawe w sadzie

  • to rowerem można jeździć po pijaku i po chodniku. Bo statystycznie ich milicjanci nie widzą. A swoją drogą, znów BOLT ?

 3. Pure racism!

 4. Znaczy że, kierowca Bolta nie miał prawa jazdy?
  I woził tak ludzi……..

  • Dokładnie tak Bazyliszku. Zapewne nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek w tej i tym podobnej korpo!

 5. Cały bolt nawet nie sprawdzają czy mają prawo jazdy

 6. Hahaha obywatel Nigerii, kierowca BOLT bez prawa jazdy ! Ale jaja !!!

 7. To takie coś też trzeba podać do wiadomości publicznej?? Nie długo jak ktoś bąka puści to na lublin112.pl się ukaże:(

 8. Tak się składa, że byłam na miejscu zdarzenia, przechodziłam z narzeczonym. Podeszliśmy pierwsi do chłopaka zapytać czy potrzebuje pomocy, a policja przejeżdżała przypadkiem. Po pierwsze, od razu pan policjant stwierdził że ponieważ chłopak „nie ma prawa jazdy”, które zresztą miał, aczkolwiek niebieskie, nie ma potrzeby ani obowiązku spychać auta na pobocze czy udzielić jakiejś pomocy. Po drugie, poprosił mnie jako przechodnia żebym tłumaczyła na angielski, ale jak tylko sprawdzili dokumenty, zostaliśmy odesłani. Nagle okazało się, ze sobie poradzą, chyba na migi. Wyglądało to żenująco, nieprofesjonalnie, a w dodatku rasistowsko. BOLT nie weryfikuje poza tym, w jakim miejscu skanujesz prawo jazdy aby móc pracować jako kierowca. Równie dobrze Polacy mogą jeździć na swoim prawie jazdy w Nigerii z identycznym skutkiem…

  • Nie ogarniam. Co jest nieprofesjonalnego i rasistowskiego w zgodnym z przepisami potraktowaniu kierowcy bez ważnych papierów, w dodatku wykonującego bez odpowiednich uprawnień odpłatny przewóz osób?

   • No nie wiem, może to że przedstawiają się jako chętni do pomocy w tym artykule, a w rzeczywistości woleli dalej blokować ruch na rondzie zamiast zepchnąć auto na pobocze. Chodziło od początku o wlepienie mandatu i wezwanie lawety. Nie chodzi o to że wlepili mandat, bo na tym m.in. polega praca policji. Chodzi o podejście, w dodatku do osoby która przyjeżdża zza granicy za pracą do naszego kraju. Może wypadałoby się zainteresować firmą i jej działaniem a nie nieświadomym kierowcą.

    • prawo jazdy to przywilej – nikt mu nie kazał wsadzać du..y za kierownicę

    • Chcieli pomóc. A że okazało się kierowca łamie prawo to inna kwestia. Wszystkich nas obowiązuje takie samo prawo, po pierwsze prawo jazdy z Nigerii nie obowiązuje u nas tak jak polskie u nich ( umowa dwustronna), po drugie przepisy 130a prd mówi że w takim przypadku się holuje pojazd a nie spycha. Może policja powinna jeszcze przeprosić kierowcę? Swoją droga nie uważasz że to rasistowskie że firma przyjmuje „studentów” Którzy nie mówią po polsku, wynajmują im mieszkania a wykorzystując ich niewiedzę kroją ich na kasie? Przyjezdny Pan z Nigerii zarabia połowę tego co powinien i dodatkowo płaci abonament za pomoc w utrzymaniu. Ale dla Ciebie policja zachowała się nie profesjonalnie.

  • A tak wogole to jestes kierowca bolta i tez uwazasz ze jest wolny rynek i prawo jazdy jest niepotrzebne.

 9. Jakby to nie zabrzmiało, zrobili go na czarno. 😛

 10. gruszka ty biedny bolciarzu ! Siedź dalej w pożyczonej toyocie hejterku internetowy. To żart, aby w swoim kraju jeździć z kierowcą nie znającym języka Polskiego, bez prawa jazdy oraz bez znajomości topografii miasta w cenie normalnej TAXI (ceny bolt porównywalne z RADIO TAXI ) . Żal mi kierowców, a najbardziej pasażerów…. Współczuję wam 🙁 Daliście się wszyscy wy..mać

  • Hahaha, nigdy w życiu nie korzystałam z bolta. Przeczytaj raz jeszcze co napisałam. Że chcieliśmy pomoc mu zepchnąć samochód na pobocze żeby nie blokować ruchu. Reszta wypowiedzi dotyczyła tego co zostało opisane w artykule.
   Strasznie dużo rasizmu reprezentujesz (po poziomie twojej wypowiedzi wnioskuje że zamiast pomóc człowiekowi, po prostu byś stał i się patrzył) oraz twoje podejście do bolta sugeruje że jesteś taksówkarzem który ubolewa z powodu pojawienia się innych rozwiązań transportowych.
   Wskaż mi w którym miejscu „hejtuje” i wspominam o „swojej pożyczonej toyocie”?
   Nie napisałam że jechałam tym boltem, tylko że przechodziliśmy obok, jednakze ponownie wracając do poziomu tego jak piszesz – z czytaniem również masz problemy.

   • Gruszko. Sytuacja z marca br… Jechałem w nocy ul. Nadbystrzycką i zauważyłem rozbity samochód przy PACO na ul. ZANA. Podjechałem zobaczyć co się stało. Z auta wyszło dwóch „Afroamerykanów” i łamanym angielskim zapytali cyt.tłumaczenie”czy zamówię Im lawetę”. Zapytałem: „czy była policja ?” Odpowiedzieli, że „Tak”. Zadzwoniłem na 112 i okazało się, że takiego zgłoszenia nie było. Wezwałem więc patrol. Nazajutrz byłem wezwany jako świadek, ponieważ Obaj „Afroamerykanie” byli pijani i żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania autem. Tyle w temacie. Dobranoc

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!