Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podsumowanie policyjnej akcji „Telefony”. Skontrolowano 300 kierowców, 36 korzystało z telefonu podczas jazdy

Wczoraj w całym kraju policjanci prowadzili akcję pn. „Telefony”. W trakcie przeprowadzonych 300 kontroli przez policjantów z Lublina ujawniono 36 kierowców, którzy korzystali z telefonu podczas jazdy.

23 komentarze

  1. A dzisiaj już można dzwonić,bo koniec AKCJI,nad którym pracował za biurkiem cały sztab tzw.ludzi,ale są wyniki.Jutro bezpieczne pasy.Tak trzymać.

  2. 36? Chyba niewypał…wystarczy patrzeć na przejeżdżające autka…w co piątym kierowca ma przy uchu telefon

  3. 36 połączeń telefonicznych to wykonuje jeden kurier dziennie. A co trzecia kobieta kierująca autem tyle minut (36 minut) potrzebuje na przekazanie telefonicznie najważniejszych nie cierpiących zwłoki informacji.

  4. 36 telefonizujących się kierowców w skali całego kraju?
    Czy 36 tysięcy?
    Ach te dziennikarstwo. Pewnie ktoś się machnął o 3 zera.

    • Trzeba czytać treść, a nie tytuł…

      • To miał być żart, bo liczba 36.000 bardziej by opisywała skalę tego problemu. Jeżeli nawet co 10-ty kierujący by wykonał 1 połączenie dziennie, to wychodzą setki tysięcy popełnionych wykroczeń. Część nie używa telefonu, część ma zestawy głośnomówiące, ale niektórzy paplają non stop.

  5. Notatki z akcji później spływają do mnie i niby ja to podliczam i idzie dalej,a później kasa za wyniki.

  6. Mnie bawi jak widzę autko za 200 tyś, w którym najprawdopodobniej jest bluetooth, a kierowca z telefonem przy uchu. Nawet to słuchawkę można kupić poniżej 100 zł, ale po co, przecież za drogo.

    • A mnie to nie bawi specjalnie jak widze ignoranta/tkę tepotę która z braku czasu czy pojecia nie potrafi korzystać z urządzeń które posiada i które być moze uratują komuś zycie. Nie oznacza to że korzystanie z zestawu głośnomówiącego jest już super bezpieczne. Wg mnie 100 % uwagi jest wtedy gdy nie rozamawiamy w aucie a jedynie słuchamy: ciszy , radia czy muzyki, 80% gdy rozmawiamy czy to z pasażerem czy przez zestaw, 50% gdy trzymamy słuchawkę przy uchu, a 30% gdy patrzymy w smarfton nie patrząc na drogę przez 1-3 sekundy. Te 1-3 sekundy wystarczą aby wjechać na przeciwległy pas i doprowadzic do czołówki z kimś niewinnym lub do rowu po swojej prawej stronie. Naprawdę te wszystkie „ważne rozmowy i sms-y” nie są warte tego ryzyka.

    • Ale drogie autko nie świadczy o umiejętności właściciela w sparowaniu urządzeń. Na to są za głupi.

  7. Za robienie makijażu w lusterku też jest jakiś mandat?

  8. akcja w całym kraju i tylko 300 kontroli? jeden patrol w Lublinie w ciągu godziny mógłby przeprowadzić ze 30 wyrywkowych kontroli – czy w całej Polsce 10 załóg pracowało przez godzinę?

  9. 36 srajfoniarzy to ja widzę na trasie Lublin-Ryki codziennie. Kiepsko nasza Policjo się postaraliście

  10. Zrobiłem wczoraj ponad 300 km po regionie i ani jednego radiowozu nie zauważyłem

Z kraju