690 680 960

Pociąg specjalny z uchodźcami ze Lwowa (zdjęcia)

W czwartek wieczorem na hrubieszowskiej stacji LHS pojawił się specjalny pociąg z uchodźcami ze Lwowa. Przyjechało nim do Polski ponad tysiąc osób. Na miejscu wiele służb i wolontariuszy dbało o bezpieczeństwo podróżnych.

19 komentarzy

 1. Pomagajmy, każdy niech pomoże na miarę swoich możliwości. Teraz nie czas na historyczne waśnie. Tu ludzie cierpią przez ruskiego najeźdźcę, nie sztuka być „ludzkim” w czasach pokoju, to wojna obnaża nasza miarę czlowieczeństwa. U córki w szkole już są dzieciaki z ukraińskich uchodźczych rodzin. Nie każdy z nich to syn/córka oligarchy. Nawet byle zeszyt czy ołówek, nabiera realnego znaczenia gdy pomoże każdy. Zapominanie historii skazuje nas na przeżywanie jej od nowa. Nie wiemy co będzie jutro.

 2. Zamknąć przejścia graniczne z ukrainą.
  Polska gospodarka tego nie wytrzyma.
  PIS rozp.erdolił kraj,”plusy” utrzymujące różne patologie,ściema z koronawirusem i lockdown a teraz jeszcze setki tysięcy uchodźców.

  • Przeliczasz ludzkie życie na pieniądze…żenujące. Patologiczne myślenie.

  • Zawsze możesz wykazać się odwagą i na ochotnika pojechać nap……ać ruskich, skoro tutaj ci źle.

  • O czym Ty piszesz xyz!?
   Nie mogę Cię zrozumieć.
   W takiej chwili, Ty dywagujesz nad domniemanymi wariantami przyszłości gospodarczej naszego kraju!?
   A może nie będzie żadnej przyszłości!
   Dla kilkunastu tysięcy ludzi po drugiej stronie Bugu już nie ma.
   Świat, Europa już nigdy nie będzie taka jak była. Czas się otrząsnąć! Czas pokazać wielkość człowieczeństwa i z pokorą przyzwyczajać się do życia w innym świecie. Czas zmienić kryteria wartości, światopogląd. Czas wreszcie, by człowiek był człowiekowi człowiekiem, a nie wilkiem!

  • Bo będzie źle!

 3. Putina plan się realizuje zalać Polskę uchodźcami.

 4. Przykro patrzeć, ale nas też czeka bieda, jeżeli rząd nie cofnie Polskiego Ładu sami nie będziemy niedługo mieli z czego pomagać. Może pieniądze nie są ważne ale żeby pomóc trzeba je mieć. Przykre ale prawdziwe. Współczuję Ukrainie jednak nasz rząd zapomina o nas o Polakach ale czy kiedy kolwiek pamiętał.

 5. Pomagać będzie trzeba nie miesiąc czy dwa Ci biedni ludzie zostaną na dłużej. Pora pomyśleć jak pomóc dalej zrobić sobie zdjęcie jak Pan Prezydent niczego nie załatwi. Biedny Polak nie pomoże. Teraz jest dobrze ale za pół roku sytuacja się zmieni i podejście ludzi może ulec zmianie. Życie bywa przewrotne. Pomagać też trzeba umieć.

  • Też się obawiam, że za kilka miesięcy ci sami co teraz nawołują do pomocy, będą myśleć jak się z Polski pozbyć Ukraińców.

 6. Witam mam pytanko dl pana czy pani o ksywce xyz może mi ten ktoś dać odpowiedz na pytanie po co tracimy wolny czas zaniedbaliśmy rodziny i dzień i noc latamy na Ukrainę po sieroty ,chore dzieci ,noworodków ,matki z małymi dziećmi czy tez po rannych ,Człowieku ty uważasz ze my nie mamy kasy lub się nam nudzi?Jesteśmy obecnie zbieranina pilotów z całego świata są wśród nas Rosjanie, Białorusini ,Polacy ,Szwedzi ,Amerykanie ,Czesi ,Duńczycy ,Ukraińcy.Cala ta zbieranina lata ryzykując własne życie żeby ocalić choć kilka niewinnych a ty takie bzdury wypisujesz ?Myślisz ze nam się ręce ze strachu nie trzęsą albo nie mamy mokro na plecach my aż za dobrze widzimy co tam na dole się dzieje widzimy jak giną ludzie .Latami nieuzbrojonymi samolotami transportowymi tylko dla dlatego by choć ocalić kilka ludzi spod gradu bomb i rakiet.Wiesz jak ci ludzie są wdzięczni gdy zobaczą na naszych ramionach naszywkę z POLSKA lub inna flaga oni plączą nieraz słyszeliśmy z ładowni jak śpiewają polski hymn .Wiesz człowieku ile razy kobiety rzucały się nam w ramiona dziekanując za ocalenie życia .A ty masz czelność pisać takie brednie gdy inni ryzykują życie chcą ratować innych trochę oglądy i współczucia

 7. Już niektórzy się napomagali stare szmaty z szafy chcieli uprzatnąć przy czym zdięcia na Facebooka jacy oni dobrzy.

 8. xyz ma całkowitą rację.

  • Córko komunizmu może powinnaś pojechać do Moskwy albo na Ural i lizać …. Putinowi.

   Czy może zaliczasz się do właścicieli firm, którzy chcą jak najwięcej zarobić kosztem innych i teraz liczą że będzie mniejszy roczny zysk?

 9. Gregor co ty tu za kłamstwa wypisujesz ? jakie loty ? Ci ludzie jedynie pociągam i na piechotę tu trafiają ! Nie ma żadnych lotów po ludzi w tamte tereny !

 10. Brawo xyz,bardzo dobrze piszesz.
  Zgadzam się z Tobą w 100%

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas