Plaga kradzieży katalizatorów w Lublinie. Policjanci apelują o pozostawianie pojazdów w miejscach bezpiecznych

W ostatnim czasie na terenie Lublina doszło do kradzieży katalizatorów z zaparkowanych pojazdów. Policjanci apelują o pozostawianie pojazdów w miejscach bezpiecznych, np. w zasięgu kamer monitoringu.

36 komentarzy

 1. Zasięg kamery monitoringu również nie jest miejscem do końca bezpiecznym.

  • Pewnie że nie jest, nie przyznają się do tego, ale po to ten apel, żeby ułatwić im namierzenie sprawcy.

 2. Trzeba zrobić prowokację
  Postawić starego Accord-a na uboczu i obserwować 😉

 3. rady policji:
  -chcą cię pobić i podźgać nożem – zachowaj spokój, rób co każą, zadzwoń na 112 – policja i państwo odpowiada za twoje bezpieczeństwo.
  -kradną ci samochód lub jego części – postaw samochód pod kamerą monitoringu – przecież każdy parking jest monitorowany a dyżurny wyśle patrol w minutę jak zauważy podejrzaną sytuację
  -gwałcą kobietę – niech się inaczej ubiera a jak już ją ciągnął w krzaki to niech zachowa spokój i woła o pomoc – policjanci niebawem przybędą…

  czy nie łatwiej dać obywatelom prawo do obrony siebie samego i swojego mienia? jak i narzędzia w postaci broni palnej?
  nie muszę mówić chyba, że przestępcy raczej nie patrzą na literę prawa podczas swoich działań i to czy broń palna jest legalna czy nie to oni i tak zawsze ją mają a przestrzegający prawa obywatel jej nie ma i nie użyje bo… bo prawo tego zabrania)

  • nie można się samemu bronić, za dużo patoli w społeczeństwie. Chyba, żeby jakieś testy psychologiczne przechodzić do takiego patrolu obywatelskiego.

  • Oj, dzieciaku… A jakież to prawo zabrania Ci posiadania broni palnej? Byłeś choć raz na strzelnicy? Masz jakieś blade pojęcie o UoBiA? Polskie ustawodawstwo przewiduje OSIEM kategorii pozwoleń na broń palną (wliczając w to tzw. „cele inne” to nawet dziewięć), czarnoprochowce są dostępne bez żadnych pozwoleń, a mogą być również niezwykle skuteczną, a co za tym idzie – śmiercionośną bronią. Każdy zdrowy na ciele i umyśle obywatel, który nie miał większych zatargów z prawem, może uzyskać pozwolenie na broń palną, w tym broń automatyczną. Mało tego – zdradzę ci tajemnicę 😉 – jeśli użyjesz do obrony własnej broni posiadanej do celów sportowych (tzw. kat. „D”), to odpowiadasz i tłumaczysz się zupełnie tak samo, jak przy użyciu broni posiadanej na podstawie pozwolenia kategorii „A” (czyli do obrony osobistej). Ludzie, którzy wrzeszczą, że nikt im nie da broni (najlepiej za darmo i bez żadnych szkoleń), nigdy nie powinni owej broni otrzymać, bo najpierw zrobią krzywdę osobie postronnej, bo zwyczajnie nie trafią w cel bez treningu postawy, chwytu i pracy na spuście, a potem sami się postrzelą. Dlatego nie rozumiem tego wrzasku typu „dajcie mi broń”, mimo że nie będę umiał jej użyć, albo nie będę do tego zdolny ze względów medycznych – może właśnie w Twoim przypadku w uzyskaniu pozwolenia przeszkadza konieczność przejścia testów psychiatrycznych?

  • No, bo tam gdzie jest powszechny dostęp do broni palnej nie kradną…

 4. Policja niech nie apeluje, tylko niech się za robotę wezmą!

 5. czyli apel policji coś w rodzaju: obroń się sam…

 6. Ale apel… ni w h…j ni w d…ę !!!

  • Nawet 18-nastu policjantów dzień w dzień pilnuje posesji pewnego emeryta na Żoliborzu.
   Może niech pilnują katalizatorów 😉

   • ale ciebie Stefanek boli d—pa
    emeryturkę zabrali ? nierobie jeden

    • Dlaczego nazywasz go nierobem komuszku? Boli, że zostali jeszcze myślący, nieskażeni wirusem pisizmu?

    • Jedyni co się ostali z SB i wysoko postawionych komuszków to teraz jest w PIS. (SPRYTNY ZŁODZIEJ KRADNIE I KRZYCZY ..LUDZIE KRADNĄ ! ŁAPCIE ZŁODZIEJA !)

   • Moze sami własciciele samochodów zanim kupią bezmyslnie kolejny samochód niech sie zastanowią nad zakupem garażu lub wynajęciem bezpiecznego parkingu, załozenie monitoringu pod blokiem. Musi się skończyć myślenie typu miejsce parkingowe na nie moim gruncie mi się nalezy , policja to powinna być od wszystkiego. Trzeba samemu kombinowac jak bezpiecznie parkować.

 7. W Lublinie nie ma miejsc gdzie można zaparkować a co dopiero jeszcze miejsce monitorowane. Zaparkowanie na Czubach po 18 to prawdziwy sport dla wytrwałych a co dopiero jeszcze trafić miejsce bezpieczne

 8. Morał z tego jest taki, żeby wcześniej wyciąć katalizator i go sprzedać 😀

 9. Mogą se apelować jak nie ma gdzie parkować.to mam się za kamerą rozglądać i parkować jeden na drugim? Buhahaha do roboty , więcej patroli

  • A moze kup sobie garaż albo kamerkę minimum, policja ma ważniejsze zadanie jak np walka z bandytami na drogach.

 10. A może skupy katalizatotow pójdę pod lupę z księgą kto sprzedaje i z jakiego samochodu pochodzi dawcą…o tym nie myślą..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spot lubelskich samochodów egzotycznych w Relaksie
Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie