Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijani kierowcy sieją postrach na drogach regionu. Jeden uciekał, drugi dachował, trzeci wjechał w płot

Piją alkohol, wsiadają za kierownicę i jadą bez zastanowienia się nad konsekwencjami swojego postępowania. W miniony weekend w regionie wpadło ponad 40 nietrzeźwych kierujących. Część z nich podczas zdarzeń drogowych.

20 komentarzy

 1. Nie ma kary nie ma miary

  • No tak , bo ” sine ryje ” wyczuli bezkarność ( brak aresztu ) i jeżdzą ” na bani ” tak długo aż nie wywiną jakiegoś fikołka do rowu , albo go nie rozpozna jakiś policjant który wcześniej zabrał mu ” lejce „. A to co Ziobro pie… w TV , że takie zachowanie skutkuje aresztem , to siniaki takie straszenie wydalają z ciepłym moczem .

   • Dokładnie. Takie zdjęcia trzeba pokazywać rządzącym i policji a nie obywatelom. A jak Ziobro chce walczyć z alkoholizmem, to niech wprowadzi odpowiedzialność karną wśród sędziów i kontrolę nad wyrokami. Policja zamyka a sądy wypuszczają. A to szmaciarz rodzinę żywi, a to wcześniej niekarany, a to kur** nieświadom tego co zrobił. Zawsze jakaś wymówka. Na dzień dobry samochód na parking policyjny bez możliwości odzyskania przez miesiąc, grzywna 10 tysięcy i prace społeczne. Tego ostatniego nie lubi żaden moczymorda i wolą zapłacić więcej niż sprzątać psie kupy. Kara powinna być nieunikniona. W przypadku recydywy odsiadka z automatu.

 2. Wcale mnie to nie dziwi.Nic się nie robi w temacie bezpieczeństwa na drogach poza działaniami nastawionymi na rozgłos.Żadnej prawdziwej legislacji się nie tworzy,a to co jest daje takie widełki że taki osobnik praktycznie nie jest karany (patrz sekretarz Gminy Biszcza). Republika kolesi i znajomi „króliczka” mają się dobrze a prawo RP może sobie tylko „grozić” – poszczekać na tych „drugiego sortu” bo co pierwszego mogą pić w pracy, wracać z niej nachlanymi i nic za to nie grozi.

 3. Pijany, bez uprawnień, bez OC, bez badań technicznych do tego pewnie bez pracy, bez pieniędzy – i co mu kurła zrobisz? Pójdzie siedzieć to tylko jeszcze skorzysta, bo i micha będzie i dach nad głową. Co z takimi patusami robić?

 4. Noc się nie zmieni, dopóki nie będzie konfiskaty samochodu, jako narzędzia przestępstwa.

  • Nic się nie zmieni do momentu kiedy to Urząd Skarbowy nie wyliczy kary 40% z dochodów, a jak nie ma albo za małe to 50 000zł albo 100% wartości auta jeśli wartość przekracza 50 000zł. Dla odważnego kto zgłosił pijaczka i go złapią nagroda 1000zł.

  • „Noc się nie zmieni, dopóki nie będzie konfiskaty samochodu, jako narzędzia przestępstwa”

   Hahahaha 😀 Taka kara zrobi ogromne wrażenie zwłaszcza na tych menelach, którzy jechali nie swoim samochodem. Wiesz, co od nich usłyszysz? „A zabieraj! I tak nie mój, hahaha”. W ten sposób ukarany zostanie nie ten, co po pijaku jechał, a Bogu ducha winny właściciel. No i pijaki jeżdżące rzęchami za 1-2 tys. zł. O, tak. Będą przerażeni. Tak bardzo, że wezmą wypłatę i kupią sobie drugi.

   • Dopisz jeszcze bzdury, że 99% właścicieli nie wiedziało kto i w jakim stanie wsiadł za kółko. Najczęściej prowadzą sami albo siedzą z boku. Kur** niewinny właściciel się znalazł.

    • Póki co, w tym kraju jest coś takiego jak „domniemanie niewinności”, a nie „domniemanie winy”, więc jeśli nie masz dowodów na to, że właściciel danego pojazdu wiedział, że udostępnia auto nietrzeźwemu, to kulturalnie wal się na ryj.

     Ale nawet pomijając to, odbieranie auta jednej osobie za jazdę po pijaku drugiej osoby (niezależnie, czy ta pierwsza o tym wiedziała, czy nie) jest zwykłym bezprawiem i bolszewizmem w najgorszym wydaniu.

 5. Promile odwagi, im więcej alkoholu tym więcej odwagi. Nie ma odpowiedniej kary, samochód oddadzą sędzia postraszy wlepi trochę grzywny. No i czego ma się bać?

 6. To jest kpina z ludzi którzy starają się być w zgodzie z prawem i kodeksem drogowym.

 7. Wieszac ich na miejscu!

 8. chociaż po ryju nawalić

 9. A co na to zreformowany wymiar sprawiedliwości?? Bo coś mi się wydaje, że poza obsadzenia nowymi ludźmi starych stołków to się nic nie zmieniło.

  • Jeszcze nie obsadzone bo jest stołkowa wojna między sędziami z poprzedniego sytemu a parlamentem.

 10. W sobotę się jakieś napite małolaty rozbijały po Charlężu i Bystrzycy, wnioskuję że nikogo nie zabili, bo by było głośno.

  • A Ty o tym wiedziałeś i nic w tej kwestii nie zrobiłeś, tylko teraz będziesz na L112 opowiadał?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo