Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

O włos od zderzenia na jednym ze skrzyżowań w Lublinie (wideo)

Wczoraj na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Roztocze doszło do groźnie wyglądającej sytuacji drogowej. Osoba kierująca BMW wjechała na pas ruchu, po którym poruszał się kierowca mercedesa. O mało nie doszło do zderzenia obu pojazdów.

46 komentarzy

 1. Ma chłopisko celownik na masce, a nie trafił ?

 2. Jak by nie pilny kurs okazja nie byłaby zmarnowane 😉

 3. Nie za szybko ta złotówa jeździ?

  • 50/60 to nie było, raczej więcej.

  • Obliczyłem korzystając z mapy satelitarnej. Patrząc po słupach i czasie w którym dotarł do przejścia wychodzi 70-75 km/h. Ale obliczenia są bardzo niedokładne, więc równie dobrze mogło być 65 km/h.

 4. Na 99% „kierujaca w suwie „

 5. A może kierowca Mercedesa widząc włączające się do ruchu BMW mógłby zdjąć nogę z gazu, albo zmienić pas na lewy, a nie szukać niebezpiecznych sytuacji, bo ma kamerkę.

  • Wolał trąbić i wykonać „nagły manewr”.

   • I przez takich jak Wy są wypadki – bo problemu szukacie w tym kto miał pierwszeństwo a takie BMW może się władować bo przecież ten z pierwszeństwem mógł jechać lewym pasem…

    • Niebezpieczną sytuację spowodował nagrywający, bo jechał pomimo tego, że powinien widzieć, że pierwszeństwo przejazdu nie jest mu udzielane.
     Jeżeli wymagamy od pieszych, żeby wchodząc na PdP upewniali się, że mogą to zrobić bezpiecznie – to tym bardziej wymagajmy to od ludzi zawodowo zajmujących się kierowaniem pojazdami.
     Wyjeżdżający popełnił tylko wykroczenie za kilka stówek.

     • lepiej się nie odzywać i uchodzić za idiotę niż coś napisać i rozwiać wszelkie wątpliwości

   • hamowanie klaksonem jest skuteczniejsze niż hamowanie hamulcem roboczym

    • Moze Pan byc zaskoczony, ale nie zawsze hamulec to najlepsze rozwiazanie.

     • Chciałbym by moje posty były widoczne

      W szczególności na mokrej nawierzchni 😀 widać że franio to teoretyk jeżdżenia autem.

   • hahahahahhahhaha a może móg w ogóle nie wyjreżdżać z domu bo BMW będzie jechało? hahah gratuluję Ci inteligencji

  • @Slaw…. prawko jazdy na rowerek posiadasz? Kartę rowerową, znaczy się?….

   Bo jeśli ktokolwiek wydał ci prawdziwe prawko… idź je oddać… dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

   Tak jak ktoś już stwierdził: niech się kierujący beemką cieszy że to złotówa a nie ciężarówka z naczepą jechała tym pasem…

 6. BMW fajne,ale woźnica nadaje się do taczki.Brawo woźnica z Mercedesa.Ktoś inny mógłyby walnąć lub skorzystać z okazji i walnąć.

 7. Takie duże BMWu nie zatrzyma się w miejscu (tym bardziej, że jezdnia mokra), nie wiadomo czy nagrywający miał sprawne światła oraz klakson a cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.
  Inna sprawa, że tak samo jak nie da się dostrzec rowerzysty wjeżdżającego na przejazd rowerowy i nadjeżdżającego z boku – tak samo nie da się zauważyć pędzącego 2, 3 razy szybciej samochodu, który także znalazł się w takim położeniu, że nie było możliwe, żeby go dostrzec.

  • wez juz zamilcz kretynie

   • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

    Przecież on tylko cytuje. To nie jest jego podejście do zasad pierwszeństwa.

    • baranom nie przetłumaczysz, Franio pełna racja

     • bardzo szybko „kierowcom” zmienia się podejście, jeśli nie chodzi o pieszego czy rowerzystę, którzy notabene mają pierwszeństwo, to wtedy jest „cmentarze pełne tych z pierwszeństwem, nie wjeżdżaj” a teraz jak chodzi o auta to jednak działa reguła złotego pierwszeństwa

 8. Ciekawe czym zajmował się kierowca tego BMW ,bo idę o zaklad ze na pewno nie tym czym powinien.Szkoda ze nie trafił na jakąś rozpędzoną ciężarówkę ,byłby czas na refleksję w szpitalnym łóżku ,a tak zapewne pojechał spokojnie dalej ,bez zadnej refleksji nad tym co zrobił

 9. Slaw ,przyznaj się to byłeś ty ? Bo po tym piszesz można się od razu zorientować ze nie widzisz nic złego w ewidentnym wymuszaniu pierszeństwa i takim „stylu ” jazdy

 10. Anonimowy wielbiciel

  Bez gwiazdy nie ma jazdy. Straszne rzeczy nie zdarza się nie zauważyć. zwłaszcza w nocy. zwłaszcza mając kilka promili.