690 680 960

O pomoc w ratowaniu wędkarza, pod którym załamał się lód, poproszono wojsko. Do mężczyzny trudno było dotrzeć

Ratownicy robili co mogli, aby dotrzeć do znajdującego się w jeziorze mężczyzny, jednak ich życie również znalazło się w niebezpieczeństwie. W końcu postanowiono poprosić o pomoc wojsko, aby wyciągnąć wędkarza za pomocą śmigłowca.

24 komentarze

 1. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami

  Był bardzo mocno wychłodzony, ale warto było… wojskowym śmigłowcem przetransportowano go do szpitala !!!
  Ale jakby tam na ten lód nie wlazł, to w życiu nigdzie by nie poleciał

 2. Spoko:) komu jeszcze robimy podatkową zrzutkę na darmowe latanie śmigłowcem?

 3. Powinien, zamiast wędkować i chodzić po cienkim lodzie zacząć, morsować.

 4. No to pojadł rybek q…a. Chyba do końca życia mu sie odechce włażenia na lód, albo i nie bo wędkarze jak myśliwi to stan umysłu.

 5. Nie da się przeżyć tyle czasu (+1,5godziny akcji + pewien czas od wpadnięcia do wody do rozpoczęcia akcji) w wodzie o temperaturze kilku stopni bez specjalnego stroju, jakiego wędkarz na sobie nie posiadał.

 6. Przy takich temperaturach powietrza jeszcze łazić po lodzie… brak słów

 7. jooooooooooooooo

  Zdrowia życzę moczykijowi,ale *** powinien za akcję zabulić.

 8. Są dwie rzeczy które nie mają granic … Uczymy się na błędach. Wypadki się zdarzają – więc bez przesady, śmigłowiec też musi latać, mają ćwiczyć i po poligonie szukać manekina lub statystę wyławiać z wody? I tak muszą ileś godzin wylatać, jak nie na akcjach to na ćwiczeniach a każde poderwanie śmigłowca w nagłej sytuacji kilkakrotnie lepszym ćwiczeniem nisz wyreżyserowane i zaplanowane. A co do kosztów to gdzieś był wywiad dotyczący LPR, w którym było napisane, że jest wzywane za rzadko (średnio ok. 1,5 lotu dziennie) bo tak naprawdę koszty wylotu są stosunkowo niewielkie, bo ponad 95% to są koszty stałe, a mniej niż 5% wynikające z latania.

 9. Do szpitala to na lince pod śmigłowcem transportować, może by wywietrzały z głowy pomysły z łażeniem po lodzie.

 10. To zwykły sokół aby barwy wojskowe, ja juź parę razy widziałem jak leciał wojskowy , chyba apacz taki co ma działko i po bokach wyrzutnie rakiet , to dopiero maszyna , warkot silników taki źe garki na kuchni podskakują , no i wirnik to ma chyba z 8 płatów.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas