Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nokaut na inaugurację

W świetnym stylu sezon 2018/2019 rozpoczęły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 1. kolejce PGNiG Superligi kobiet podopieczne Roberta Lisa rozgromiły Arkę Gdynia 32:12. Lublinianki od początku narzuciły swój styl gry i bezlitośnie wykorzystywały wszystkie błędy rywalek. Mistrzynie Polski na przerwę schodziły z dziewięciobramkowym prowadzeniem. Swoją dominację gospodynie sobotniego meczu potwierdziły na początku drugiej połowy. Konsekwencja w obronie i skuteczność w ataku sprawiły, że po siedmiu minutach drugiej odsłony na tablicy wyników widniał rezultat 22:6. Przez ostatnie dwadzieścia minut zawodniczki MKS-u kontrolowały przebieg spotkania i zakończyły je z przewagą dwudziestu bramek nad zespołem z Gdyni. Najlepszymi strzelczyniami lubelskiej drużyny były Aleksandra Rosiak, zdobywczyni sześciu bramek oraz Aneta Łabuda i Kinga Achruk, który zanotowały po pięć trafień.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW W NASZYM PARTNERSKIM SERWISIE SPORTOWYM – KLIKNIJ W GRAFIKĘ PONIŻEJ