690 680 960

Niespójne deklaracje Polaków w sprawie szczepień przeciw COVID-19

Aż 76 proc. ankietowanych w sierpniowym badaniu CBOS mieszkańców Polski zadeklarowało, że przyjęło przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, a 33 proc. – jedną lub dwie dawki podstawowe. Prawdziwy odsetek ze szczepieniem podstawowym (jedna lub dwie dawki w zależności od preparatu) w Polsce wynosi niespełna 60 proc.

16 komentarzy

 1. a może niech państwo statystycy wezmą pod uwagę fakt, że masa osób przechorowała covida „poza systemem”, bo lekarz rodzinny nie skierował ich na test tylko, cytat „niech sobie pani zrobi test apteczny, lepiej taki niż żaden”
  no to sobie zrobiłam, po wyniku testu i objawach wnioskuję, że miałam covida
  jak może miliony mi podobnych w ostatnich miesiącach w Polsce
  do szczepienia trzeba odczekać co najmniej 3 m-ce
  no to odczekuję

 2. Ja osobiście nie zaszczepiłem się ani pierwszą dawką, ani drugą trzeciej i czwartej też nie brałem.
  Dodam jeszcze że z tego powodu nie zaobserwowałem zwiększonego pomoru w mojej okolicy. Czuję się dobrze i wygląda na to że będę żył dalej aż do samej śmierci.

 3. Trzeźwiej myślący

  SARS-CoV-2 będzie mutował i nie da się wykluczyć, że w taki sposób, iż będzie przełamywać uzyskaną odporność, łatwiej się rozprzestrzeniać lub powodować poważniejszy przebieg choroby.
  Bóg Stworzyciel (po polsku: wynalazca, producent i dystrybutor, takie 3w1) wszystkiego co się rusza i nie rusza już nad tym pracuje…

 4. Nie szczepiłem się przechorowałem jak zwykłą grypę co roku.

 5. Ja się zaszczepiłam i dopiero miesiąc temu chyba chorowałam, miałam 3 dni bólu głowy , po tym zauważyłam, że węch i smak mam gorszy więc ta szczepionka coś tam działa. Co do pomoru też nie zauważyłam, w okolicy zmarło parę osób ale to sami starsi i schorowani ludzie….

 6. Kasa się zgadza, za artykuł reklamowy?

 7. Teraz czas na π !

 8. A jak wytłumaczyć fakt, że ludzie po 3 dawkach chorują ciężej niż ci bez szczepień? Znam przypadki, że osoby na początku epidemii, bez szczepień przechorowali Covida dużo lżej niż ponowną infekcję Covida juz po 3 dawkach. I to nie są wyjątki, tylko większość osób. Może jest jakiś mądry co to wyjaśni, dlaczego tak jest…

 9. Myślę że jeśli by nie było szantażu który w Polsce jest karalny przez dyrektorów firm rektorów w szczególności uniwersytetów medycznych czy dyrektorów szpitali i innych podmiotów ochrony zdrowia mielibyśmy wyszczepialnosc na poziomie 45-50 procent mówimy tu o przyjęciu dwóch dawek. Natomiast osoby zaszczepione trzecia dawka to w chwili obecnej to jakieś 15-17%.

 10. Ostatni sprawiedliwy

  To głupich jest jednak mniej niż zakładali….Gaga 10 dawka się szczęście barany!

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas