Nielegalna broń na granicy. Celnicy udaremnili przemyt

Próbę przemytu pistoletu marki Walther P88 udaremnili w weekend funkcjonariusze Służby Celnej z drogowego przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku.

Na nielegalną broń celnicy natrafili w trakcie kontroli samochodu skoda octavia na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pistolet Walther P88 schowany był w siedzeniu pojazdu. Razem z bronią ukrytych było tam także 7 sztuk amunicji.

Przepisy prawne określają, że osoba przewożąca broń przez granicę powinna posiadać odpowiednie zaświadczenie z konsulatu. Za przewóz broni bez niezbędnych dokumentów grozi kara grzywny lub aresztu. Zatrzymany na próbie przemytu 34-letni obywatel Ukrainy wymaganych dokumentów nie posiadał – informuje Izba Celna z Białej Podlaskiej.

Mężczyzna wyjaśnił, że jest biznesmenem, a pistolet posiadał dla własnego bezpieczeństwa. Miał go kupić na Ukrainie w 2011 r. za 50 dolarów.

Podróżnego oraz zabezpieczoną broń przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej z Dorohuska, którzy poprowadzą dalsze postępowanie w sprawie.
(fot. Izba Celna Biała Podlaska)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew