Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne cofanie. Potrącił kobietę i przejechał jej po nogach

Dzisiaj po południu na jednej z osiedlowych uliczek doszło do wypadku. Kierowca dostawczego auta, nie zauważył znajdującej się z tyłu kobiety.

26 komentarzy

 1. No kurde… Chyba jej łatwiej zobaczyć, że dostawczak manewruje niż kierowcy kobietę w „martwej strefie”. Nawet jeśli miał lusterka z tyłu…

 2. Niestety ludzie chodzą jak święte krowy, oni są najważniejsi i masz poczekać aż łaskawie sie przetoczą. Dodatkowo jazda puszką bez okien tylnych i bocznych w „miejskiej dżungli ” jest bardzo cieżka.

  • Babka Szeptucha

   Tą „ciężką” jazdę w puszce bez okien tylnych można sobie ułatwić montując kamerę wsteczną za 200-300 „zetów”. Ale trzeba o tym wiedzieć i chcieć to mieć w „puszce”, a z tym ci u nas jakoś nie tęgo.

   • Puknij się głąbie

   • a co go interesuje czyjeś zdrowie, bo to „mniejszy ma uważać”… takie niestety przekonanie panuje wśród niektórych niestety kierowców, a niestety, bo stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia innych

 3. Prawda jest taka, ze ludzie sa czesto „mało rozsądni” albo po prostu głupi. Sam widze nie raz jak np cofa dostawczak gdzie albo nie ma szyby, albo jest tak wysoko ,ze nie widac jak ktos przechodzi z tyłu a probuja go wyminac i ida przy samym samochodzie. Wystarczy troche pomyslec i albo poczekac aż cofnie lub chociaz zachowac te 3-4 metry by moc w razie czego odskoczyć.

 4. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jaką głupotę robią tak się zachowując.Ja cofam bardzo delikatnie,na sprzęgle,ale mimo wszystko i tak przełażą za busem.Ile ona lat ma?

 5. Wiklinowy nocnik

  oczywiście tępa baba bez mózgu potrącona… chłop by sie nie dał bo w przeciwieństwie do bab – myśli…

  • Gościu, ale ty jesteś poje****, serio. Żal mi ciebie.. a tak w ogóle to już któryś raz czytam komentarz o wulgarnej treści skierowany do kobiet. Skąd ta niechęć do płci pięknej, czyżby mamy do czynienia z gejem?

 6. Tępy Wiklinowy nocniku bez mózgu… Ty byś się nie dał, bo w przeciwieństwie do bab jesteś „bezmózgiem”

  • No i nie po raz pierwszy i chyba nie ostatni cała wina leży po stronie „Wiklinowego nocnika”, bo ośmielił się mieć wielce uzasadnione zdanie o pustostanach. 🙂

 7. Do wszystkich powyżej:
  cyt. z PORD: art 23 pkt.3 przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności:
  sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
  upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda; w razie trudności w osobistym upewnieniu się kierujący jest obowiązany zapewnić sobie pomoc innej osoby.

  Mam tylko nadzieję ze nie macie prawa jazdy, bo strach wyjść na ulicę.

  • Ciekawe czy Ty jesteś zawsze taki dokładny… A ona gdzie miała oczy? dobrze piszą – jej nic nie zwalnia z myślenia! Ale święte krowy nadal krowami pozostają…

  • Mecenas motocyklista

   a czy PORD czy też inny kodeks przepisów zwalnia z MYŚLENIA ???

   Czy jeżeli gdzieś jest napisane, że mam pierwszeństwo to nie muszę myśleć ?
   Czy przepisy dają mi nieśmiertelność i wieczne zdrowie ????

   To takie nasze Polskie rozumowanie które stosują ROWERZYŚCI, MOTOCYKLIŚCI i często PIESI.
   Mam pierwszeństwo to wjadę/wejdę komuś pod koła.

   Nie ważne, że będę później leczył uszkodzenia ciała.
   Ważne. że ja mam pierwszeństwo !!!
   I jeszcze jedno jest najważniejsze. Najważniejsze ze to JA mam racje bo tak jest napisane.

   • „Mecenasie” zatrzymuj się przed każdym skrzyżowaniem, bo przecież może jechać większy. Zacznij leczyć nogi. Na głowę za późno.

  • Bałwanie jeden,wycofaj stojąc prostopadle busem 6-metrowym.możesz cofać bardzo powoli,patrząc to w jedno,to w drugie lusterko a i tak jakieś krowie zechce się przejść tuż za tobą. Zapraszam,udostępnie ci samochód, sprobuj,poćwicz

 8. „piętek”? serio?

 9. Do lucypher. Nie wiem czy kiedykolwiek siedziales/as za kierownica busa. To nie jest osobówka, że wszystko sobie zobaczysz w tylniej szybie. To, że ma duże lusterka nie zmienia faktu, ze jest tam martwa strefa gdzie NIC NIE WIDAC.
  Pamietaj, że pieszy znajdujący się na jezdzni czy parkingu nie jest święta krowa i to nie zwalnia go rownież z przestrzegania przepisów ale tez z myślenia.

  • Nie tylko siedziałem ale i wielokrotnie prowadziłem. I jakoś do tej pory przez ponad 30 lat i przejechaniu ponad miliona km jako kierowca dostałem dwa mandaty ( w tym jeden za brak biletu parkingowego).
   Wiec szczekacze mordy w kubeł: uczyć się PoRD i uczyć się myśleć.

  • Do dd. Nie nadajesz się do tej roboty, tak jak i tamten bezmózg co kobietę potrącił. Tyle w temacie.

 10. napisze z wlasnego doswiadczenia, pod media w Lublinie kilka lat temu cofalem dostawczakiem i tylko chyba szczescie sprawilo ze w rogu lusterka jedna kobieta wpycha praktycznie w tor jazdy wozek inwalidzki z druga starsza Pania … tak wiec takie jest myslenie u ludzi .. ja go widze .. znaczy i on mnie widzi … a potem placz i zgrzytanie zebow ..

Z kraju

Polityka i społeczeństwo