690 680 960

Nawet dożywocie za szpiegostwo. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w Kodeksie karnym

Agresja Rosji na Ukrainę i związane z tym zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski spowodowały konieczność dodatkowych zmian w projekcie nowelizacji Kodeksu karnego, nad którym pracuje już Sejm. We współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prokuraturą Krajową oraz szefami służb specjalnych, Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowe regulacje dotyczące przestępstw szpiegostwa.

33 komentarze

 1. Jakie dożywocie kara śmieci powinna być.

 2. Może PiS przestanie w końcu sabotować Polskę? I tworzyć PRL-bis? Konflikt z UE i poklepywanie się po plecach z Orbanem i Le Pen nie była dla nas korzystna. Gdyby nie wojna na Ukrainie to za chwilę mielibyśmy referendum w sprawie Polexit-u.

  • I bardzo dobrze precz z unią europejską.

  • Czy ty człowieku nie rozumiesz, że PiS, PO, Lewica to jeden układ? O początku lat 90-tych zmieniają się miejscami i nazwami partii. Tak jak Putin ma gdzieś los swoich obywateli tak nasi rządzący mają nas gdzieś. Jesteśmy dla nich maszyną wyborczą i niczym innym. Platfósy wyprzedały co tylko można, Pisdzielcy budują socjalizm. A są ludzie, którzy tyrają na to wszystko i nie mają nic.

   • To do mnie? A czy ja chwalę PO? PO przy PiS-ie to jak 9-cio latek kradnący cukierki w sklepiku szkolnym. A PiS to bardziej jak mafia. Przejęli sądy, prasę i kto ich rozliczy?

    • Kradnący cukierki? Chyba wersji MMM- sorry, tego nie da się zapisać liczbami rzymskimi. Przejęli sądy, prasę- czyje one były, na telefon jedynie słusznej władzy PO? Emerytura po 67 dla wszystkich? A nie, bogaci mieli mieć swoje ubezpieczenia. Gdyby nie zmiana władzy mielibyśmy terroryzm gazowy nie tylko w postaci wysokości cen, ale fizycznego dostępu.

     • Za PO to wyrzucali za zegarek za 10 tys. A w PiS-ie można trwonić miliardy, zarabiać na tym miliony i jedynymi „konsekwencjami” są nowe stanowiska. Sądy były względnie obiektywne. Teraz razem z prokuraturą są partyjne – PiS-owskie. TVP podobnie, za PO dało się oglądać. Teraz to ściek nie różniący się od rosyjskiej propagandy.
      Jeszcze trochę to PiS sam podwyższy wiek emerytalny taka będzie dziura w budżecie.

      • Kogo za Po wyrzucili, za zegarek? Jest jaszcze TVN, możesz spokojnie słuchać o operacji specjalnej, a nie jakiejś wojnie. Putin obiektywnie przedstawiony jako człowiek sportu, myślistwa, ojciec narodu, car.

 3. życie po wyroku za szpiegostwo powinno być przede wszystkim krótkie

 4. Ale za myśli o obcym państwie będą karać dopiero jak zostanie wynaleziony czytnik myśli tak powszechny jak np. czytniki kart płatniczych, wtedy np. ksiądz będzie mógł wysłać zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa wprost z konfesjonały i jeszcze podczas trwającej spowiedzi.

 5. Ciekawe co na to ruskie trole często udzielający się w komentarzach.

  • Fątaś Pospolity

   Myślę, że dalej będzie istnieć możliwość pozywania za nieuzasadnione posądzenie o trollowanie

 6. Wszystko świetnie tylko komuś bardzo niewygodnemu można będzie zawsze podrzucić to i owo i udowodnić mu szpiegostwo.

  • Dlatego nie może być kary śmierci, uwzględniając jeszcze stronniczość sędziego .

 7. Ekskluzywny Troll

  Trzeba wprowadzić definicję ruskiego trolla, bo ludzie zaczynają widzieć pod każdym krzakiem ruskiego trolla. Trzeba zadać pytanie rządzącym, czy osoba otrzymująca ruble od rosyjskiego rządu jest trollem czy osoba nie zgadzająca się z jedynie słuszną linią Partii.

  • Fątaś Pospolity

   Za czasów „jedynie słusznej partii”, był okres kiedy posiadanie obcej waluty np. USD, albo krewnych za granicą, czy anteny satelitarnej( bez pozwolenia) było czynem wręcz haniebnym i karalnym.
   Dojdzie do tego, że sąsiad, sąsiada posądzi o posiadanie rubli, albo o znajomość rosyjskiego i kryminał gotowy.
   O trollowaniu nawet nie wspomnę bo gotowi uchwalić karę śmierci.

 8. Niech najpierw sprawdzą ilu ich jest w rządzie i tego całego Macierewicza a nie zajmują się jakimiś nonejmami

 9. Dziadek Slamsonowicz

  Teraz w dobrym tonie, a nawet modne jest, a czasami wręcz wymagane dobre, albo nawet bardzo dobre wypowiadanie się
  na temat (podobnież bratniej) Ukrainy, każda inna wypowiedź odbierana jest wrogo i nazywana jest trollowaniem na rzecz wrogiej Rosji i skutkuje posądzeniem o branie wynagrodzenia we wrogiej, wstrętnej walucie

  • Dziwnym jest mówienie źle o osobach które wszystko straciły, uciekły przed wojną, nie mając nic. Dziwne jest „dokopywanie” im jeszcze. Dlatego niektórzy widzą w osobach, które bardzo negują uchodźców (przecież to nie ich wina, że uciekli przed wojną) osoby opłacane do szkalowania ich w społeczeństwie, ale mogę się mylić.

  • To nie jest kwestia mody, ale odruchu serca na myśl o wywołanej wojnie. Wojna niszczy napadnięty Naród i wywołuje płacz matek zabitych żołnierzy. Gdyby Putin odważył się na bomby atomowe, zapłaczą wszyscy łącznie z Rosjanami. Odpowiedź świata będzie stanowcza, bolesna i nie zatrzyma się na sankcjach. Moskwa spłynie krwią!

 10. minister zero jak zwykle rychło w czas działa , buhahahahahaha

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas