Nadal wysoka liczba zgonów osób z infekcją COVID-19. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Minionej doby w kraju zarejestrowano ponad 3,5 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Nie żyją 342 osoby z infekcją COVID-19.

40 komentarzy

 1. szczepić sie ludzie szczepić!!!widac jak pomaga!!!!

  • Już po sezonie grypowym…

   • Jestem specjalistą od grypy, co chcecie wi dzieci? Lepszego nie ma w kraju, podejrzewam że w całym świecie.

    • kropek oryginał

     Nie jestem wirusologiem. Ale nie trzeba być specjalistą, żeby zobaczyć wykresy infekcji, które są dwa. I przypadały na okres sezonu grypowego w naszym kraju. Tyle w temacie. Wiem, że dla kowidianina nieuka to niepojęte. Trudno. Wydaje wam się, że do interpretacji wyników, statystyki, etc. to trzeba mieć nie wiadomo jaki tytuł naukowy? Otóż ja takowy posiadam. Ukończenia wyższej uczelni.

     • kropek oryginał

      Pragnę dodać że posiadam, nie jeden a kilka.
      Co Wam się wydaje, ja to wiem.

      • Kropek ma rację, tych wszystkich co mają tytuły naukowe zatrudnimy jako lekarze. Poczytają trochę w necie i będą specjalistami. A co np agronom nie może być dobrym lekarzem, to podobne nauki🤔😎

      • A potem tacy eksperci doradzają MZ i znoszą restrykcję, przyspieszają luzowanie, otwarcie siłowni o 1 dzień. Szacun!!!!

       • statystyk kreatywny

        niedługo wszystkie zgony będą tylko na covid… i nie będzie innych przyczyn…

  • To czemu straszą, 4, 5 falą?

  • W tamtym roku o tej porze było po 300 przypadków. Teraz jest ze szczepieniami 10x więcej. Przypominam, że wg ministra, w tamtym roku o tej porze była już plandemia i 1 fala.

 2. Jak widać szczepienie daje dobre rezultaty. W izraelu po zaszczepieniu otwierają wszystko. W Anglii nikt nie umiera. Zróbmy wszystko, aby u nas szybko było liczba osób zmarłych-0. Tego sobie życzmy i o to się starajmy. A konfederatów wywalać, blokować. Niech spadają do swoich do Putina. To ich klimaty a nie Polska.

  • Twoje życzenie pozostawia wiele do życzenia. Otóż nie da się zachamować liczby zgonów w Polsce, bo Ci co obecnie umierają mają choroby wspułistniejące, a tylko mały procent umiera na sam covid. To jest właśnie pokłosie niewydolnego systemu lecznictwa jaki zaserwowali nam rządzący. Zamiast słuchać lekarzy czy pielegniarek, dofinansować odpowiednio placówki, mieli to głeboko gdzieś, przez co ludzie czekali na wizytę u specjalisty rok albo dłużej. Wirus tylko pogrążył tą sytuację. Ci co mieli czekać często nie doczekają się wcale, a jak złapią covida mają marne szanse.
   Rząd oczywiście się wybiela teraz, że przecież stworzył szpitale itd. itp. Tylko zwróćmy uwagę, że zostało to zrobione rychło w czas.
   Nie porównuj wiec Anglii, czy Izraela do Polski, gdzie opieka medyczna jest na wysokim poziomie od wielu wielu lat.

   • Prawda, i te jego choroby „wspułistniejące”, trzeba to „zachamować”- bo hamulce nie działają.😀😀😀

  • Jak otwierają to dlatego że sezon grypowy się skończył, na jesień już nie będziecie mieli wymówki że „szczepionki działają”, tylko będziecie gadać o kolejnym wariancie „tym razem 5x groźnym!!!!!” i znowu szczepionka i znowu kasa itd.

   Do momentu aż plandemistów się zamknie, nie wcześniej.

 3. Ratownik medyczny

  Jeżdżę od marca do osób zakażonych Sara CoV-2 nie jestem szczepiony choć miałem taką możliwość być w pierwszej grupie ale świadomie z niej zrezygnowałem. Nie choruję i dalej jestem na pierwszej linii. A co do szczepień to jest każdego indywidualna decyzja. Ale nie ma zgody z mojej strony na próby szantażu zmuszania czy dyskryminacji osób które podjęły świadomie decyzję o nie szczepienia.

  • Tak sobie możesz tłumaczyć. Bezprawie i niesprawiedliwie i nie tylko oni…są za plandemią i za zmuszaniem…bezprawiem. Nic nie poradzisz.

   • Oni, oni wszędzie ingerują, zakazy, nakazy jakieś przepisy ruchu drogowego? Jak ktoś jeździ szybko a bezpiecznie? Ile tracicie kasy przez ograniczenia? Przy jakich prędkościach auto spala najmniej?
    Przykładów można by tu mnożyć.

    • Wiesz. Ogólnie jest trend promowania pewnych rzeczy…wystarczy obejrzeć filmy z danej platformy streamingowej. A osoby które przechorowały covid lub nie….i nie chcą się zaszczepić, są po prostu dyskryminowane na kilku płaszczyznach. Rozumiem jeszcze, że dany kraj wymaga szczepienia. Ale w kraju moich przodków, którzy przelewali krew, żeby teraz jakaś ameba mi mówiła żebym się zaszczepił lub też nie…to być tak nie może.

 4. Zaszczepieni umierają tak ja na szeszelach,Rekordowa liczba przypadków COVID-19 w najbardziej zaszczepionym kraju na świecie Seszele – kraj, który zaszczepił większy odsetek obywateli niż Izrael, zmaga się z gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa. W głównym szpitalu covidowym na wyspach zaczyna brakować miejsc. Kraj wprowadził restrykcje, które mają potrwać trzy tygodnie. – Sytuacja jest krytyczna – mówi tamtejsza minister zdrowia.

  • 300 osób dziennie zainfekowanych to sytuacja krytyczna ? W kraju liczącym ok 94 tys. ludzi, w sumie…może i tak..

  • Obserwator-dziecko, a nie doczytales że zdecydowana większość na Szeszelach, która choruje to niezaszczepieni, bądź po jednej dawce?
   Napisz jeszcze jakie szczepionki zastosowano?
   Czekam, dasz radę?

  • Cieee chorobaaaa !!!

   A co mnie ku…wa obchodzą Seszele… pies ich pies i chudy bocian ostrym dzióbkiem, oraz wieczne odpoczywanie racz im dać Panie i „cha” im w „de”…

 5. Czekam na 4 falę

 6. Każdy może się przedstawić za ratownika medycznego…
  Można prosić o więcej danych?
  Czy inni ratownicy( nie anonimowy) też się nie szczepią?

 7. Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Statystycznie biorąc COVID najłatwiej sobie radzi z osobnikami osłabionymi innymi chorobami, uporczywie na te choroby leczonymi, a przez to niezbyt już przydatnymi dla społeczeństwa.

 8. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  Nie żyją 342 osoby… załóżmy, że tylko co dziesiąta osoba pracowała… to zwolniło się ponad 34 miejsc pracy dla „biednych” bezrobotnych (!). Czy to nie plus ???

 9. 1) Zmutować wirusa tak żeby poumierali ludzie starsi,schorowani i najsłabsi,nie można zabić wszystkich bo kto będzie na nas pracował.
  2) Zarazić cały świat w najkrótszym czasie.
  3) Wynaleźć szczepiąkę i zarobić tryliardy.

  • Big farma wywołała 2 wojnę światową. A teraz plandemia. A ciemny lud kowidowy łyka to.

  • W naturalnym środowisku, osobniki słabe zginą i nie przekazują genów. Ludzie dbali o „osoby słabego zdrowia” ale selekcja naturalna może faktycznie się upomniała o swoje.

 10. Ratownik medyczny

  Jest cześć ratowników nie szczepionych na mojej podstacji.
  Większość przeszła COVID ale większą część nie szczepionych nie chorowała.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.