690 680 960

Na środku Placu Zamkowego ustawili kulę, w niej znajduje się McDonald’s (zdjęcia)

Wielka kula a w środku restauracja McDonald’s w zimowej scenerii. Tego typu instalacja została ustawiona na środku Placu Zamkowego. Przez trzy dni będzie tam obowiązywał zakaz ruchu pojazdów.

22 komentarze

 1. A gdzie bedzie parking?

  • Kolo miasto nie obchodzi gdzie zaparkujesz więcej zarobią na reklamie.

  • Może włodarze miasta odstąpią swoje prywatne posesje na ten czas.

  • Dyrdymałko Eustachy

   A po co ci parking, jak ani ty, ani twój stary autek nie macie ?

   A kula fajna, dla gawiedzi atrakcja większa niż ten słupek z flagą RP.

 2. Jak to gdzie parking, przy najbliższym mc’ Donald!

 3. Kiedy remont Wallenroda?

 4. No i bardzo dobrze niech miasto zarabia. Wybory się skończyły i czekam na darmową komunikację miejską dla osób po 65 roku życia.

  • To poczekasz 5 lat do następnej obietnicy

  • Miasto ma PÓŁTORA MILIARDA ZŁOTYCH DŁUGU. Same odsetki na obsługę kredytu to trzydzieści pięć miliomów. Żuk przyzna sobie większą premię niż te „zarobione ” grosze. Rządzący Lublinem od dwunastu lat popaprańcy potrafią tylko wydawać nie swoje a „zarabianie” przez Miasto Inspiracji jakichkolwiek pieniędzy ich nie interesuje.

 5. Nie nazywajcie maka restauracją bo to nie jest żadna restauracja tylko barówa z podłym żarciem.

  • Dokładnie, nawet cola jest gorsza niż z butelki, mimo iż cola sama w sobie jest prozdrowotna jak zupka chińska.

 6. Gó**wno i bakterie na ekranach samoobsługowych w McDonaldzie
  Portal „Metro” opublikował wyniki badań przeprowadzonych na wybranych lokalach sieci McDonald’s w całej Europie. Wynika z nich, że na większości z ekranów w kioskach samoobsługowych znajdują się bakterie kałowe! Mimo zapewnień rzecznika, temat wydaje się jednak śmierdzieć.
  Od pewnego czasu widzimy ekrany samoobsługowe w sieciach McDonalda. Ludzie bardzo chętnie z nich korzystają i to tworzy dość poważny problem. Ekrany samoobsługowe, z których korzysta nawet kilkaset osób, są siedliskiem bakterii. I to naprawdę różnych.

  Ekrany samoobsługowe sprawiają, że można w szybki sposób złożyć zamówienie, przyspieszyć jego odbiór oraz stania w kolejce z innymi ludźmi przy kasie, gdzie jest duży ruch.

  Według wyników badań opublikowanych przez „Metro” wynika, że na większości ekranów samoobsługowych znajdują się bakterie kałowe. Mogą one powodować szereg poważnych chorób, które mogą zagrażać nawet życiu. Z kolei podczas badania przez brytyjski Sanepid lokali na Wyspach, znaleziono również – oprócz bakterii kałowych – bakterie gronkowca.

  Rzecznik sieci uważa jednak, że jest to wyolbrzymiony problem. – Kioski w naszych restauracjach są regularnie dezynfekowane. Ma to miejsce co najmniej raz na kilka godzin. Bardzo dbamy o higienę w naszej sieci i o zdrowie naszych klientów – powiedział. Jednak dr Paul Matawele z London Metropolitan University uważa, że ekrany są czyszczone niezbyt dokładnie.

  – Wszyscy byliśmy zaskoczeni, ile bakterii jelitowych i kałowych było na maszynach z ekranem dotykowym. Powodują one poważne infekcje, które ludzie często łapią w szpitalach. Na przykład paciorkowiec kałowy jest częścią flory przewodu żołądkowo-jelitowego zdrowych ludzi i innych ssaków – mówi dr Matawele.

  Powód tak licznej obecności bakterii jest niezwykle prosty. Wiele osób najpierw korzysta z toalety, a następnie nie myje w ogóle rąk. Następnie podchodzą do ekranu samoobsługowego i składają na nim zamówienie.

  Mimo wszystko warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej postać chwilę w kolejce do kasy, zamiast ryzykować przyjęcie bakterii z ekranu dotykowego. Jeżeli już jednak się skorzystało z niego, warto umyć ręce jeszcze przed rozpoczęciem posiłku.

  Źródło: metro.co.uk/dailymail.co.uk

  • bakterie kałowe są wszędzie i u wszystkich, parę lat temu temat ten badali pogromcy mitów i okazało się, że nawet w łazience w, której nie ma sedesu – na szczoteczkach do zębów są obecne bakterie kałowe a już w dużych ilościach pojawiają się na wszystkim co znajduje się w pomieszczeniu z sedesem – po prostu się rozprzestrzeniają w powietrzu. Ludzie „cywilizowani” i „uczeni” tak często zapominają, że odchody, bród itp są naturalną wspólną częścią nas wszystkich i panicznie się boją defakto siebie samych zamiast

 7. Tak sobie myślę

  że parking przy stadionie byłby lepszym rozwiązaniem i nikomu by ta kula nie przeszkadzała.

  • Dyrdymałko Eustachy

   Myślenie każdemu sie może zdarzyć, choć czasami głupie.
   Ale próbować trzeba – trening czyni mistrzem

 8. Gdyby tak wywalić ze środka ten kiosek i postawić tam szopkę to ta kula była by całkiem całkiem i nikt by zwierząt nie stresował ani jej podfajczył 😀

 9. Wszystko jest na sprzedaż, nawet Plac Zamkowy. Wybraliście taką władzę…

 10. przecież to stara polska tradycja, na święta spotkajmy się w mcdonald’s, dla dzieci happy meal a dorośli po big mac’u i jak się wszyscy nawpier..lają to na pasterkę pod orlen

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas